rhythmbox 6.5 - en to bg translation catalogue (307 entries)

en: Add to Music Library
bg: Добавя към Музикалната Библиотека

en: Nautilus context menu extension for Rhythmbox
bg: Контекстно меню на Наутилус за Rhythmbox

en: Rhythmbox Nautilus Context Menu Item
bg: Елемент на контекстното меню на Наутилус за Rhythmbox

en: I could not initialize Bonobo
bg: Не мога да заредя Bonobo

en: Could not create an instance of the sample echo component
bg: Не мога да създам пример от компонент с примерно звукоподражание

en: An exception occured '%s'
bg: Има противопоставяне '%s'

en: Rhythmbox shell
bg: Обвивка на Rhythmbox

en: Rhythmbox shell factory
bg: Фабрика за обвивкатана Rhythmbox

en: Loading...
bg: Зареждам...

en: Add if any criteria are matched
bg: Добавя ако съвпадне някой от критериите

en: Create automatically updating playlist where:
bg: Създава автоматично обновяваща се списъка където:

en: _Limit to:
bg: Ограничава до:

en: songs
bg: песни

en: Rhythmbox manages all of your music in a central music "library", so you can easily view, search, and organize it.
    In order to use this feature, you need to tell Rhythmbox where to find your music.  You may choose to skip this step; instead, you can add music to your library at any point later.
    Please choose one of the options below:
bg: Rhythmbox събира цялата ви музика в една централна музикална "библиотека" така, че да можете лесно да я разглеждате, търсите и организирате.
    С цел да използвате тези възможности, вие трябва да кажете на програмата каде да намери музиката. Може да изберете да пропуснете тази стъпка и да добавите музиката си във вашата библиотека по късно.
    Моля изберете една от опциите по долу:

en: _Browse...
bg: Разглеждам

en: _Enter location manually:
bg: Във_ежда местоположението ръчно:

en: _Path:
bg: _Път:

en: _Skip this step
bg: Пропу_ска тази стъпка

en: A_lbum
bg: А_лбум

en: Track _number
bg: _Номер

en: Visible Columns
bg: Видими Колони

en: _Artist
bg: Изпълнител

en: _Duration
bg: Про_дължителност

en: _Genre
bg: Жанр

en: _Last played
bg: Пос_ледно изпълнен

en: _Play count
bg: Из_пълнения

en: _Quality
bg: Качество

en: _Rating
bg: _Рейтинг

en: Artists and albums
bg: Изпълнители и албуми

en: Browser Views
bg: Изглед на Браузъра

en: Genres and artists
bg: Жанр и изпълнител

en: Genres, artists and albums
bg: Жанр, изпълнител и албум

en: The following files couldn't be loaded:
bg: Тези фаилове не можаха да се заредят:

en: Basic
bg: Основен

en: Details
bg: Детайли

en: Duration:
bg: Продължителност:

en: Encoding:
bg: Кодиране

en: File name:
bg: Име на фаила:

en: Last played:
bg: Последно изпълнен:

en: Location:
bg: Местоположение:

en: Play count:
bg: Изпълнения:

en: Quality:
bg: Качество:

en: _Album:
bg: _Албум:

en: _Artist:
bg: Изпълнител:

en: _Comments:
bg: Коментари:

en: _Date:
bg: Дата:

en: _Genre:
bg: Жанр:

en: _Rating:
bg: _Рейтинг:

en: _Title:
bg: Заглавие:

en: _Track number:
bg: Номер:

en: _of:
bg: на:

en: _Location:
bg: Mестоположение:

en: L_ocation:
bg: Mестопо_ложение:

en: Play Count:
bg: Изпълнения:

en: Wed, Jan 01, 1970 00:00:00 -0500
bg: Сряда, Януари 01, 1970 00:00:00 -0500

en: _Last Played:
bg: Пос_ледно Изпълнен:

en: Enter the _location (URI) of the file you would like to add:
bg: Въвежда местопо_ложението (URI) на файла който искате да добавите:

en: Open from URI
bg: Отваря от URI

en: _Album
bg: _Албум

en: Art_ist
bg: _Изпълнител

en: Ge_nre
bg: Жа_нр

en: Ti_me
bg: Вре_ме

en: Tra_ck
bg: Номер

en: _Title
bg: Заглавие

en: L_ast Played
bg: Последно Изпълнен

en: _Play Count
bg: Из_пълнения

en: Music Player
bg: Програма за Музика

en: Play and organize your music collection
bg: Изпълнява и организира вашата музикална колекция

en: Deselect all songs
bg: Премахва маркирането на песните

en: Eject Audio-CD
bg: Извжда Аудио-CD

en: Scroll the view to the currently playing song
bg: Прелиства прозореца с изпълняваните в момента песни

en: Select _All
bg: М_аркира Всичко

en: Select all songs
bg: Маркира всички песни

en: _Edit
bg: Р_едакция

en: _Eject Audio-CD...
bg: Изважда Аудио-CD

en: _Jump to Playing Song
bg: Отива на песента която се изпълнява

en: _View
bg: Изглед

en: Add Lo_cation...
bg: Добавя Местоположение...

en: Change the visibility of the browser
bg: Променя изгледа на браузъра

en: Change the visibility of the main window
bg: Променя изгледа на главния прозорец

en: Change the visibility of the source list
bg: Променя изгледа на списъка с източници

en: Change the visibility of the statusbar
bg: Променя изгледа на панела за статус

en: Choose a location (URI) to be added to the library
bg: Избира местоположение (URI) което да се добави към библиотеката

en: Choose a playlist to be loaded
bg: Избира списък с изпълнения който да се зареди

en: Choose files or a directory to be added to the library
bg: Избира файлове или директории които да се добавят към библиотеката

en: Copy selection
bg: Копира маркираните

en: Create a new Internet Radio station
bg: Прави нова Интернет Радио Станция

en: Create a new automatically updating playlist
bg: Прави нов, автоматично обновяващ се списък с изпълнения

en: Create a new playlist
bg: Прави нов списък с изпълнения

en: Cu_t
bg: О_трязва

en: Cut selection
bg: Отрязва маркираните

en: D_eselect All
bg: Пр_емахва маркирането

en: Delete selection
bg: Изтрива маркираните

en: Display music player help
bg: Изобразява помощна информация за програми за музикални изпълнения

en: Edit music player preferences
bg: Редактира опциите на програмата

en: Extract and import songs from a CD
bg: Извлича и въведи песни от CD

en: Import Lo_cation...
bg: Въвежда Местоположение

en: Import _Audio CD...
bg: Въвежда песни от _Аудио-CD

en: Make the main window smaller
bg: Малък Главен Прозорец

en: New _Automatic Playlist...
bg: Нов _Автоматичен списък с песни

en: New _Internet Radio Station
bg: Нова _Интернет Радио Станция

en: P_revious
bg: П_редишен

en: Paste selection
bg: Вмъква маркираните

en: Pause playing
bg: Пауза

en: Playlist
bg: Списък с песни

en: Prefere_nces
bg: Опции

en: Quit the music player
bg: Изход от Програмата

en: Repea_t
bg: Пов_таря

en: S_tatusbar
bg: Панел за С_татус

en: Save a playlist to a file
bg: Запазва списъка с песните във файл

en: Show information about the music player
bg: Показва  информация за програмата

en: Show information on the selected song
bg: Показва информация за маркираните песни

en: Source _List
bg: Списък с Източници

en: Start playing
bg: Начало на изпълнението

en: Start playing the next song
bg: Изпълнение на следващата песен

en: Start playing the previous song
bg: Изпълнение на предишната песен

en: Stop playing
bg: Спиране не изпълнението

en: Toggle random playing order
bg: Изпълнение в случаен ред

en: Toggle repeat mode
bg: Повторение след края на изпълненията

en: _About
bg: Относно

en: _Add to Library...
bg: Доб_авя Към Библиотеката

en: _Browser
bg: _Браузер

en: _Contents
bg: Съдържание

en: _Control
bg: Контрол

en: _Copy
bg: Копира

en: _Cut
bg: Изрязва

en: _Delete
bg: Изтрива

en: _Help
bg: Помощ

en: _Import folder...
bg: Въвежда Папка

en: _Load from file...
bg: Зарежда от Фай_л

en: _Music
bg: _Музика

en: _New Playlist...
bg: _Нов Списък с Песни

en: _Next
bg: Следващ

en: _Paste
bg: Вмъква

en: _Play
bg: Из_пълни

en: _Properties
bg: Аксесоари

en: _Quit
bg: Изход

en: _Remove
bg: П_ремахва

en: _Save to file...
bg: Запазва във файл

en: _Show Window
bg: Показва прозореца

en: _Shuffle
bg: _Случайно

en: _Small Display
bg: Малък Прозорец

en: New Internet Radio Station
bg: Нова Интернет Радио Станция

en: Unknown
bg: Непознат

en: All
bg: Всички

en: %s Properties
bg: %s Аксесоари

en: Properties for %s
bg: Аксесоарите за %s

en: Expander Size
bg: Разширител на Размера

en: Size of the expander arrow
bg: Размер на разширителната стрелка

en: GConf error:
      %s
bg: Грешка с GConf:
     %s

en: Orientation
bg: Ориентация

en: The orientation of the tray.
bg: Ориентация на контейнера

en: Failed to find %s
bg: Намиране на Фаилове %s

en: %s exists, please move it out of the way.
bg: %s съществува, моля преместете го за да не пречи

en: Failed to create directory %s.
bg: Не може да се създаде папката %s

en: Couldn't write playlist: %s
bg: Не мога да запиша списъка с изпълненията: %s

en: Couldn't open playlist: %s
bg: Не мога да отворя списъка с изпълненията: %s

en: %s does not point to a valid CDRom device. This may be caused by:
    a) CD support is not compiled into Linux
    b) You do not have the correct permissions to access the CD drive
    c) %s is not the CD drive.
bg: %s не мога да намеря валидно CDRom устрийство. Това може да е заради:
    a) CD не е инсталиран в Линукс
    b) Нямата права да използвате CD - устройството
    c) %s не е валидно CD - устройството

en: You do not seem to have permission to access %s.
bg: Нямате права за достъп до %s.

en: %s does not appear to point to a valid CD device. This may be because:
    a) CD support is not compiled into Linux
    b) You do not have the correct permissions to access the CD drive
    c) %s is not the CD drive.
bg: %s не мога да намеря валидно CDRom устрийство. Това може да е заради:
    a) CD не е инсталиран в Линукс
    b) Нямата права да използвате CD - устройството
    c) %s не е валидно CD - устройството

en: Error reading CD header: %s
bg: Грешка при прочитането на заглавната част на CD: %s

en: Error getting leadout: %s
bg: Грешка при leadout: %s

en: Very low
bg: Много ниско

en: Low
bg: Ниско

en: Regular
bg: Средно

en: High
bg: Високо

en: Very high
bg: Много високо

en: Lossless
bg: Без загуби

en: Failed to create gnomevfssrc input element; check your installation
bg: Не мога да създам входящия елемент на gnomevfssrc; проверете си инсталацията

en: Failed to create cdparanoia input element; check your installation
bg: Не мога да създам входящия елемент на cdparanoia; проверете си инсталацията

en: Failed to create spider element; check your installation
bg: Не мога да създам елемента spider; проверете си инсталацията

en: Failed to create volume element; check your installation
bg: Не мога да създам елемента за звука; проверете си инсталацията

en: Could not create audio output element; check your settings
bg: Не мога да създам елемента за аудио изход; проверете си настройките

en: No AudioCD support; check your settings
bg: Няма поддръжка за Аудио-CD; проверете си настройките

en: Failed to create %s input element; check your installation
bg: Не мога да създам входящия елемент на %s; проверете си инсталацията

en: Failed to create queue element; check your installation
bg: Не мога да създам елемента queue; проверете си инсталацията

en: Failed to create %s element; check your installation
bg: Не мога да създам елемента %s; проверете си инсталацията

en: Failed to set up an audio driver; check your installation
bg: Не мога да заредя аудио драйвера; проверете си инсталацията

en: No input plugin available for %s; check your installation.
bg: Няма входяща програма за %s; проверете си инсталацията

en: No demux plugin available for %s; check your installation.
bg: Няма demux програма за %s; проверете си инсталацията

en: Demuxing for %s failed; check your installation.
bg: Програмата demux·за·%s·се провали; проверете си инсталацията

en: Internal error; check your installation.
bg: Вътрешна грешка; проверете си инсталацията

en: Audio of %s not handled; check your installation.
bg: На мога да се справя а аудиото на %s; проверете си инсталацията

en: Unsupported MIME type %s
bg: Неподдържан формат на файла %s

en: Unknown file type
bg: Непознат топ файл

en: Track %.2d
bg: Номер %.2d

en: No TRM ID for this song
bg: Няма TRM - идентификация за тази песен

en: No information for this song found
bg: Няма намерена информация за тази песен

en: GStreamer options:
bg: Опции на GStreamer

en: Please remove %s
bg: Моля премахнете %s

en: Failed to create directory %s
bg: Не мога да създам папка %s

en: Invalid track number
bg: Невалиден Номер

en: Audio CD track
bg: Номер в Аудио-CD - то

en: Failed to open file for reading
bg: Не мога да отворя файла за четене

en: Error decoding FLAC file
bg: Грешка при отварянето на файла от тип FLAC

en: Failed to gather information about the file
bg: Не мога да събера информация за файла

en: MPEG %d Layer III
bg: MPEG %d слой III

en: MPEG 2.5 Layer III
bg: MPEG 2.5 слой III

en: Failed to recognise filetype
bg: Не мога да разпозная типа на файла

en: Failed to find an audio track
bg: Не мога да намеря песента

en: MPEG-4 audio (MPEG-4 AAC)
bg: MPEG-4·аудио формат·(MPEG-4·AAC)

en: Failed to seek file
bg: Не мога да прелистя фаила

en: Failed to open file as Ogg Vorbis
bg: Не мога да отворя файла като Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis
bg: Ogg·Vorbis

en: Never
bg: Никога

en: %Y-%m-%d %H:%M
bg: %Y-%m-%d·%H:%M

en: Loading songs...
bg: Зареждам песните...

en: Refreshing songs...
bg: Презареждам песните...

en: %d song | %d songs
bg[0]: %d песен
bg[1]: %d песни

en: %.1f day | %.1f days
bg[0]: %.1f ден
bg[1]: %.1f дни

en: %ld minute | %ld minutes
bg[0]: %ld минута
bg[1]: %ld минути

en: %ld hour | %ld hours
bg[0]: %ld час
bg[1]: %ld часа

note: Translators: the format is "X hours and X minutes"
en: %s and %s
bg: %s и %s

en: Print the playing song and exit
bg: Показва изпълняваната в момента песен и излиза

en: Print the playing song URI and exit
bg: Показва URI на изпълняваната в момента песен и излиза

en: Print the playing song length in seconds and exit
bg: Показва дължината на изпълняваната в момента песен в секунди и излиза

en: Print the current elapsed time of playing song and exit
bg: Показва колко остава до края на песента и излиза

en: Seek to the specified time in playing song if possible and exit
bg: Отива на посоченото време в изпълняваната песен ако е възможно и излиза

en: Toggle play/pause mode
bg: Превключва режимите изпълнява/пауза

en: Focus the running player
bg: Фокусира Програмата

en: Jump to previous song
bg: Отива на предишната песен

en: Jump to next song
bg: Отива на следващата песен

en: Enable debugging code
bg: Позвалява изписването на допълнителна информация

en: Do not register the shell
bg: Да не се регистрира обвивката

en: Don't save any data permanently (implies --no-registration)
bg: Не запазва никакви данни за постоянно ( по подразбиране - без записване)

en: Quit Rhythmbox
bg: Излиза от Rhythmbox

en: MonkeyMedia options:
bg: Опции на MonkeyMedia:

en: Rhythmbox does not currently work if GNOME sound events are are enabled and esdsink is in use.
bg: Rhythmbox няма да работи ако звуковите ефекти на GNOMEса позволени и ако esdsink се използва

en: Failed to activate the shell:
    %s
bg: Не можах да активирам обвивката:
    %s

en: Couldn't parse playlist
bg: Не мога да прочета списъка с песни

en: Load playlist
bg: Заржда Списък с песни

en: Save playlist
bg: Записва Списък с песни

en: Failed to create the player: %s
bg: Не мога да създам Програмата: %s

en: Go to previous song
bg: Отива на предишната песен

en: Go to next song
bg: Отива на следващата песен

en: Change the music volume
bg: Промяна на нивото на звука

en: Opening %s...
bg: Отварям %s ...

en: Pause playback
bg: Пауза на Изпълнението

en: _Pause
bg: _Пауза

en: Stop playback
bg: Спиране на изпълнението

en: _Stop
bg: _Спира

en: Unexpected end of stream!
bg: Неочакван край на потока!

en: Music Player Preferences
bg: Опции на Музикалната програма

en: General
bg: Основен

en: Unable to parse URI "%s"
bg: Не можах да открия URI "%s"

en: Whether the main window is visible
bg: Дали главния прозорац е видим

en: Whether shuffle is enabled
bg: Дали случайното изпълнение е включено

en: Properties for the current song
bg: Аксесоари за текущата песен

en: Failed to register the shell: %s
    This probably means that you installed Rhythmbox in a different prefix than bonobo-activation; this warning is harmless, but IPC will not work.
bg: Не мога да стартирам обвивката: %s
    Това най - вероятно означава че сте инсталирали Rhythmbox с различен път отbonobo-activation; това е безобидно предопреждение, но IPC няма да работи.

en: Not playing
bg: Нищо не се изпълнява в момента

note: Translators: the first %s is substituted by the song name, the second one is the elapsed and total time
en: %s
    Paused, %s
bg: %s
    Пауза, %s

note: Translators: %s is the song name
en: %s (Paused)
bg: %s (Пауза)

en: Maintainers:
bg: Поддръжка:

en: Former Maintainers:
bg: Предишна Поддръжка:

en: Contributors:
bg: Участници:

en: Music management and playback software for GNOME.
    Audio backend: %s
    Audio formats:%s
bg: Софтуер за управление и изпълнение на музикални файлове
    Аудио система: %s
    Аудио формати: %s

en: Choose Files or Directory
bg: Избира Файлове или Директории

en: To extract CDs you must install the Sound Juicer package.
bg: За да въведете музика от CD трябва първо да инсталирате "Sound Juicer".

en: Couldn't run sound-juicer: %s
bg: Не мога да стартирам програмата sound-juicer: %s

en: Filter music display by genre, artist, album, or title
bg: Филтрира музиката по жанр, изпълнител, албум, или заглавие

en: Show _Browser
bg: Показва Браузера

en: Hide _Browser
bg: Скрива Браузера

en: Play songs in a random order
bg: Изпълнява песните в случаен ред

en: _Repeat
bg: Повтаря

en: Play first song again after all songs are played
bg: Изпълнява пак първата песен след като са изпълнени всички други

en: Genre
bg: Жанр

en: Radio
bg: Радио

en: %d station | %d stations
bg[0]: %d станция
bg[1]: %d станции

en: Artist
bg: Изпълнител

en: Album
bg: Албум

en: Library
bg: Библиотека

en: Add Location
bg: Добавя Местоположение

en: No properties available.
bg: Няма налични опции

en: This source does not support drag and drop.
bg: Този източник не поддържа влачене и пускане

en: _Source
bg: Източник

en: Pixbuf Object
bg: Обект Pixbuf

en: The pixbuf to render.
bg: Обект pixbuf който да се рендерира.

en: Welcome to Rhythmbox
bg: Добре Дошли при Rhythmbox

en: Rhythmbox is the GNOME music player that lets you do everything: play your music files, listen to Internet Radio, import music from CDs, and much more.
    
    This assistant will help you get started by asking you some simple questions.
bg: Rhythmbox е приложението за изпълнение на музика на GNOME което ви позволява да правите всичко: да изпълнявате музиката си, да слушате Интернет Радио, да внасяте музика от музикални CD - та и още много неща ...
    
    Този помощник ще ви помогне да започнете като ви задава някои прости въпроси.

en: Music library setup
bg: Настройки на музикалната библиотека

en: Finish
bg: Край

en: You are now ready to start Rhythmbox.
    
    Remember that you may add music to the library using "Organize" then "Add to Library", or by importing it from CDs.
bg: Готов сте да стартирате Rhythmbox.
    
    Запомнте че можете да добавяте музика към библиотеката използвайки "Организирай" и после"Добави към библиотеката", или като я внесете от CD-та

en: Error reading filename: %s
bg: Грешка при четенето на файла: %s

en: Choose a directory
bg: Избира папка

en: Now Playing
bg: В момента се изпълнява

en: Error loading files into library
bg: Грешка при зареждането на тези файлове в библиотеката

en: _Error
bg: Грешка

en: _File
bg: Файл

en: Listening to
bg: Слушаме

en: Get information on this album from the web
bg: Повече информация за този албум от интернет

en: Get information on this artist from the web
bg: Повече информация за този изпълнител от интернет

en: Get information on this station from the web
bg: Повече информация за тази станция от интернет

en: %d:%02d of %d:%02d
bg: %d:%02d oт %d:%02d

en: %d:%02d of %d:%02d remaining
bg: остава %d:%02d от %d:%02d

en: Title
bg: Заглавие

en: contains
bg: съдържа

en: does not contain
bg: не съдържа

en: Create Automatic Playlist
bg: Създава Автоматичен списък с изпълнения

note: this string can only be so long, or there wont be a search entry :)
en: _Search:
bg: Търсене:

en: from
bg: от

en: by
bg: от

en: Song Properties
bg: Аксесоари на Песента

en: on the desktop
bg: на десктопа

en: %d kbps
bg: %d·kbps

en:  (Mono)
bg:  (Моно)

en:  (Stereo)
bg:  (Стерео)

en:  (%d channel) |  (%d channel)
bg[0]: %d канал
bg[1]: %d канал
