gnome-utils - en to bg translation catalogue (325 entries)

en: Accessories
bg: Аксесоари

en: Dictionary Lookup
bg: Търсене в Речник

en: Lookup words in an online dictionary
bg: Търсене на думи в речник

en: _About...
bg: _Относно...

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Look Up Selected Text
bg: Търсене в Избрания Текст

en: _Preferences...
bg: _Настройки...

en: _Show Dictionary
bg: Показва Речник

note: Could not look up search strategies, so just display a * label; FIXME: Memory leak
en: Cannot connect to server
bg: Не мога да се свържа със сървъра

en: A serious error occured. Please check that your server and port are correct. For reference the default server is dict.org and the port 2628
bg: Появи се сериозна грешка. Моля проверете дали сървъра и портовете са коректни. За справка: сървър по подразбиране - dict.org - порт 2628

en: Dictionary
bg: Речник

en: A client for the MIT dictionary server.
bg: Клиент за сървъра за речници на MIT.

en: Spell-checking...
bg: Проверка на правопис...

en: Spell check done
bg: Проверка на правопис завърши

en: No matches found
bg: Не са намерени съвпадения

en: Looking up word...
bg: Търсене на дума...

en: Lookup done
bg: Търсенето завърши

en: String not found
bg: Низа не е намерен

en: Find
bg: Търсене

en: _Find
bg: _Търсене

en: Unable to perform requested operation. 
    Either the server you are using is not available 
    or you are not connected to the Internet.
bg: Не мога да изпълня заявената операция. 
    Или сървъра не е наличен 
    или не сте свързани с Интернет.

en: _Look Up Word
bg: _Търсене на Дума

en: Lookup word in dictionary
bg: Търсене на дума в речник

en: Check _Spelling
bg: Про_верка на Правопис

en: Check word spelling
bg: Проверка правопис на дума

en: _Dictionary
bg: _Речник

en: _Word:
bg: _Дума:

en: Word
bg: Дума

en: Word Entry
bg: Елемент Дума

en: Enter a Word or select one from the list below
bg: Въведете Дума или изберете една от списъка по-долу

en: Look Up for a Word
bg: Търсене за Дума

en: _Lookup
bg: _Търсене

en: Error invoking query: %s
bg: Грешка при изпълнение на заявка: %s

en: Dictionary Preferences
bg: Настройки на Речник

en: Smart _lookup
bg: Разумно _търсене

en: _Server:
bg: _Сървър:

en: De_fault Server
bg: Подразбиращ се сървър

en: Reset server to default
bg: Инициализира сървър с подразбиращи се настройки

en: _Port:
bg: _Порт:

en: Def_ault Port
bg: Порт по Подразбиране

en: Reset port to default
bg: Установява подразбираща се стойност за порт

en: Server
bg: Сървър

en: Server Entry
bg: Елемент Сървър

en: Enter the Server Name
bg: Въведете Име на Сървър

en: Port
bg: Порт

en: Port Entry
bg: Елемент Порт

en: Enter the Port Number
bg: Въведете Номер на Порт

en: _Database:
bg: Баз_за данни:

en: D_efault strategy:
bg: Под_разбираща се стратегия:

en: Search all databases
bg: Търсене във всички бази данни

en: Database
bg: База данни

en: Database Name
bg: Име на База данни

en: Default Strategy
bg: Подразбираща се Стратегия

en: Enter a word to know the spelling
bg: Въведете дума, за която искате да научите правописа

en: Search s_trategy:
bg: С_тратегия за Търсене:

en: Click to do the spell check
bg: Натиснете тук за проверка на правописа

en: Search _results:
bg: _Резултати от Търсенето:

en: Check Spelling
bg: Проверка на Правопис

en: Search Strategy
bg: Стратегия за Търсене

en: Dictionary server
bg: Речник

en: Port used to connect to server
bg: Порт използван за свързване към сървър

en: Specify whether to use smart lookup. This key is dependant on whether the dictionary server supports this option. The default is TRUE
bg: Задава дали са използва умен изглед. Тази настройка зависи от това далисъвъра за речника поддържа тази опция. По подразбиране е истина

en: The database to use in the dictionary server.
bg: База данни, която се използва в сървъра за речника.

en: The dictionary server to connect to. The default server is dict.org. See http://www.dict.org for details on other servers
bg: Сървър за речника към който да се свърже. Сървъра по подразбиране е dict.org. Може да видите http://www.dict.org за повече подробности за други сървъри

en: The name of the individual database to use in the dictionary server. ! specifies that gnome-dictionary should search all databases in a given server
bg: Име на индивидуалната база данни която да се използва за сървър за речника. ! определя че речника на GNOME трябва да търси във всички бази данни в дадения сървър

en: The port number to connect to. The default port is 2628.
bg: Номер на порт, към който да се свърже. Порта по подразбиране е 2628.

en: The search strategy to use
bg: Стратегия за Търсене

en: The search strategy to use. This is dependant on the search strategy that the dictionary server supports. The default strategy is 'lev' - Match words within Levenshtein distance one
bg: Начина на търсене, който да се използва. Това зависи от начините на търсенекоито се поддържат от сървъра за речника. Стратегията по принцип е 'lev' - Съвпадения на думи до разлика определена от закона на Левинщайн.

en: Use smart lookup
bg: Използва _разумно търсене

en: Floppy Formatter
bg: Програма за Форматиране на Дискети

en: Format Floppy Disks
bg: Форматиране на Дискети

en: Internal Error: Unable to seek to the correct location.
bg: Вътрешна Грешка: Не мога да отида на правилното място

en: Internal Error: Weird value (%ld) in do_test
bg: Вътрешна Грешка: Странно значение на (%ld) в do_test

note: while (!i) ;
en: Checking for bad blocks...
bg: Проверка за лоши блокове...

en: Failed to open device %s for badblock checking
bg: Не мога да отворя устройство %s за проверка за лоши блокове

en: Checking for bad blocks... Done
bg: Проверка за лоши блокове.... Завърши

en: Formatting the disk...
bg: Форматиране на диск...

en: I don't know what this is, but it's very wrong.
bg: Не знам какво е това, но е много грешно.

en: Error formatting track #%d
bg: Грешка при форматиране на пътечка #%d

en: Error during completion of formatting
bg: Грешка при завършване на форматирането

note: XXXX - need to tell parent we're finished
en: Formatting the disk... Done
bg: Форматиране на диск... Завърши

note: XXXX - tell parent we're starting verify stage
en: Verifying the format...
bg: Проверка на формата...

en: Unable to write to the floppy.
    
    Please confirm that it is not write-protected.
bg: Не е възможно е да пиша на дискетата.
    
    Моля, проверете дали не е защитено за запис.

en: Insufficient permissions to open floppy device %s.
bg: Недостатъчни права за отваряне на флопи устройство %s.

en: Unable to access the floppy disk.
    
    Please confirm that it is in the drive
    with the drive door shut.
bg: Нямам достъп до флопи диска.
    
    Моля, убедете се ,че е в устройството
    и вратата му е затворена.

en: Generic error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s:%d
bg: Обща грешка при достъп до флопи устройство %s.
    
    Код на грешка %s:%d

en: Read Error:
    Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
bg: Грешка при Четене:
    Проблем при четене на цилиндър %d, очакваше се %d, а е прочетено %d

en: Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
bg: Проблем при четене а цилиндър %d, очакваше се %d, а е прочетено %d

en: Bad data in cyl %d.  Continuing...
bg: Лоши данни в цил %d.  Продължавам...

en: Error closing device %s
bg: Грешка при затваряне на устройство %s

en: Verifying the format... Done
bg: Проверка на формата... Завърши

en: Unable to write to device %s
bg: Не мога да пиша в устройство %s

en: Generic error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s
bg: Обща грешка при достъп до флопи устройство %s.
    
    Код на грешка %s

en: Could not determine current floppy geometry.
bg: Не мога да определя физически геометрията на дискетата.

en: Error while creating a unique filename for the bad blocks list file.
bg: Грешка при създаването на уникално име на файл за списъка с лоши блокове.

en: Error while filling the bad blocks list file.
bg: Грешка при попълването на файла със списъка на лошите блокове.

en: Error while spawning the (%s) command: %s.
bg: Грешка при изпълнението (%s) на командата: %s.

en: Unknown mke2fs starting signature, cancelling.
bg: Непознат начален подпис на mke2fs, отказвам.

en: The filesystem creation utility (%s) reported the following errors:
    
    %s (%d)
bg: Инструмента за създаване на файлови системи (%s) докладва за следните грешки:
    
    %s·(%d)

en: Abnormal child process termination.
bg: Необикновено прекратяване на процес.

en: Error while spawning the mbadblocks command: %s.
bg: Грешка докато изпълнява командата mbadblocks: %s.

en: The bad blocks checking utility (mbadblocks) reported the following errors:
    %s.
bg: Инструмента за проверка на лоши блокове (mbadblocks) докладва за следните грешки:
    %s

en: Abnormal mbadblocks child process termination.
bg: Необикновенно прекратяване на процес от mbadblocks.

note: make the filesystem
en: Making filesystem on disk...
bg: Правя файлова система на диска...

en: Unable to create filesystem correctly.
bg: Немога да създам правилно файловата система.

en: Making filesystem on disk... Done
bg: Създаване на файлова система на диск... Завърши

en: Checking for bad blocks... (this might take a while)
bg: Проверка за лоши блокове...(това може да отнеме време)

en: Error while checking the bad blocks.
bg: Грешка при проверката за лоши блокове.

en: <small><i><b>Note</b>: The mbadblocks utility isn't installed on this system.  It must be installed in order to perform a thorough DOS (fat) formatting.</i></small>
bg: <small><i><b>Забележка</b>:·Инструмента mbadblocks·не е инсталиран.·Той трябва да се инсталира за да се извърши пълното форматиране в файловата система ·DOS·(fat).</i></small>

en: <span weight="bold">Filesystem Settings</span>
bg: <span weight="bold">Настройки на файловата система</span>

en: <span weight="bold">Formatting Mode</span>
bg: <span weight="bold">Режим на Форматиране</span>

en: <span weight="bold">Physical Settings</span>
bg: <span weight="bold">Физически Настройки</span>

en: Double Density 3.5" (720KB)
bg: Двойна Плътност 3.5" (720КБ)

en: Double Density 5.25" (360KB)
bg: Двойна Плътност 5.25" (360КБ)

en: File system _type:
bg: Т_ип на файлова система:

en: Floppy _density:
bg: Плътност на флопи:

en: Floppy de_vice:
bg: Флопи _устройство:

en: High Density 3.5" (1.44MB)
bg: Висока Плътност 3.5" (1.44МБ)

en: High Density 5.25" (1.2MB)
bg: Висока Плътност 5.25" (1.2МБ)

en: Linux Native (ext2)
bg: Linux файлова система (ext2)

en: Thorou_gh (adds a bad blocks check to the standard mode)
bg: Напълно (добавя проверка за лоши блокове към стандартния режим)

en: Volume _name:
bg: Име на дяла:

en: _Format
bg: _Формат

en: _Quick (only creates the filesystem)
bg: Бързо (само създава файлова система).

en: _Standard (adds a low-level format to the quick mode)
bg: _Стандартно (добавя форматиране от ниско ниво към бързото форматиране)

en: Neither the mke2fs nor the mkdosfs/mformat applications are installed. You can't format a floppy without one of them.
bg: Нито програмата mke2fs нито mkdosfs/mformat са инсталирани. Не можете да форматирате флопи диск без нито една от тях.

en: Unable to open the device %s, formatting cannot continue.
bg: Не мога да отворя устройството %s, форматирането не може да продължи.

en: The device %s is disconnected.
    Please attach device to continue.
bg: Устройството %s е разкачено.
    Моля закачете устройството за да продължа.

en: You do not have the proper permissions to write to %s, formatting will not be possible.
    Contact your system administrator about getting write permissions.
bg: Вие нямата подходящи права за запис в %s, форматирането не е възможно.
    Обърнете се към системният администратор за да получите права.

en: Could not display help for the floppy formatter.
    %s
bg: Не мога да покажа помощна информация за програмата форматираща флопи.
    %s

en: The volume name can't contain any blank space.
bg: Името на диска не може да съдържа празно място.

en: The device to format
bg: Устройството за форматиране

en: DEVICE
bg: УСТРОЙСТВО

en: The floppy has been formatted, but <b>%d bad blocks</b> (out of %d) have been found and marked.
bg: Флопи диска беше форматиран, но <b>%d лоши блокове</b> (от %d) бяха намерени и маркирани.

en: Floppy formatted successfully.
bg: Дискетата беше успешно форматирана.

en: Floppy formatting cancelled.
bg: Форматирането на дискетата е прекъснато.

en: Format Progress
bg: Прогрес на форматирането

en: 0 for the quick format, 1 for a standard one (adds a low-level format) and finally 2 for a thorough format (adds a bad blocks scan).
bg: 0 за бързо форматиране, 1 за стандартно (добавено е и форматиране от ниско ниво) и накрая 2 за пълно форматиране (добавено е и сканиране за лоши блокове).

en: ADVANCED USERS ONLY - Default backend for FAT formatting
bg: САМО ЗА НАПРЕДНАЛИ ПОТРЕБИТЕЛИ - По подразбиране за форматиране в FAT

en: Default filesystem type
bg: Файлова система по подразбиране

en: Default formatting mode
bg: Ражим за форматиране по подразбиране

en: TRUE to set mkdosfs as the preferred FAT formatting backend or FALSE to set mtools as the preferred FAT formatting backend.
bg: ИСТИНА - за настройка на mkdosfs като предпочитана програма за FAT - форматиранр или НЕ Е ИСТИНА за mtools като програма по подразбиране за FAT - форматирането.

en: ext2 for the linux native filesystem or fat for the DOS filesystem.
bg: ext2 за естествена файлова система или fat за файлова система на DOS.

en: Search for Files
bg: Търсене за Файлове

en: Search your disk for files
bg: Търсене за файлове на вашият диск.

en: Contains the _text
bg: Съдържа _текста

en: _Date modified less than (days)
bg: _Дата на модифициране по малко от (дни)

en: Date modified more than (da_ys)
bg: Датата на модифициране е повече от (дни)

en: S_ize at least (kilobytes)
bg: Размер поне (К_ило - байтове)

en: Si_ze at most (kilobytes)
bg: Ра_змер най-много (Кило - байтове)

en: File is empty
bg: Файлът е празен

en: Owned by _user
bg: Собственост на потребител

en: Owned by _group
bg: Собственост на _група

en: Owner is unrecognized
bg: Собственикът не е разпознат

en: Na_me does not contain
bg: И_мето не съдържа

en: Name matches regular e_xpression
bg: Съвпадение на регулярни изрази

en: Show hidden files and folders
bg: Показва скрити файлове и папки

en: Follow symbolic links
bg: Следва символичните указатели

en: Include other filesystems
bg: Добавя други файлови системи

en: No files found
bg: Не са намерени файлове

en: Entry changed called for a non entry option!
bg: Извиканото значение за записа не е опция за записа!

en: The animation file is missing or invalid: %s
bg: Файла с анимацията липсва или не е валиден: %s

en: Searching...
bg: Търсене...

en: Set the text of 'Name contains'
bg: Задайте текст за 'Името съдържа'

en: Set the text of 'Look in folder'
bg: Задайте·текст·за·'Гледа в папка'

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
bg: Сортира файлове по: име, папка, размер, тип, или дата

en: Set sort order to descending, the default is ascending
bg: Задава намаляващ ред на сортирането, по подразбиране е възходящ

en: Automatically start a search
bg: Автоматично стартира търсене

en: Select the '%s' constraint
bg: Избира ограничението '%s'

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
bg: Невалидна опция зададена в командата за сортиране

en: (stopped)
bg: (спрян)

en: No Files Found
bg: Не са Намерени Файлове

en: One file found
bg: Намерен е един файл

en: One File Found
bg: Намерен е Един Файл

en: %d files found
bg: %d файла са намерени

en: %d Files Found
bg: %d файла са намерени

en: While searching the following errors were reported.
bg: При търсенето са докладвани следните грешки.

en: 
    ... Too many errors to display ...
bg: 
    ... Твърде много грешки за показване ...

en: Error while searching for files
bg: Грешка при търсене на файловете

en: Error parsing the search command
bg: Грешка при изпълнение командата за търсене

en: Error running the search command
bg: Грешка при изпълнение на командата за търсене

en: Search Rule Value Entry
bg: Низ за Стойностите на Правилата за Търсне

en: Enter a value for search rule
bg: Въведете стойност за правила на търсене

en: Click to Remove the '%s' Rule
bg: Натиска за да Премахне Правилото '%s'

en: A_vailable options:
bg: Възмо_жни опции:

en: Search Rules Menu
bg: Меню за Правила на Търсене

en: Select a search rule from the menu
bg: Избор на правила за търсене от менюто

en: S_earch results:
bg: _Резултати от Търсенето:

en: Name
bg: Име

en: Folder
bg: Папка

en: Size
bg: Размер

en: Type
bg: Тип

en: Date Modified
bg: Дата на Модифициране

en: _Name contains:
bg: _Името съдържа:

en: Name Contains Entry
bg: Името Съдържа

en: Enter the file name you want to search
bg: Въведете име на файл, за който искате да търсите

en: _Look in folder:
bg: _Гледа в папка:

en: Browse
bg: Преглед

en: Look in Folder Entry
bg: _Започва в папка:

en: Enter the folder name where you want to start the search
bg: Въведете името на папката където вие искате да започнете търсенето

en: Show more _options
bg: Показва повече настр_ойки

en: Click to Start the search
bg: Натинете за да Започне търсенето

en: Click to Stop the search
bg: Натиснете за Спиране на търсенето

en: Cannot initialize bonobo.
bg: Не мога да инициализиран bonobo.

en: _Open
bg: _Отваря

en: O_pen Folder
bg: Отва_ря Папка

en: _Save Results As...
bg: Запазва _Резултата Като...

en: Could not open help document
bg: Не мога да отворя документа с помощ

en: Open %d documents?
bg: Да отворя %d документи?

en: This will open %d separate documents. Are you sure you want to do this?
bg: Това ще отвори %d отделни документа. Сигурен ли сте че искате да направите това?

en: Could not open document "%s"
bg: Не мога да отворя документа "%s"

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
bg: Няма инсталирана програма, която може да изобрази този документ.

en: Open %d folders?
bg: Отваря %d папка?

en: This will open %d separate folders. Are you sure you want to do this?
bg: Това ще отвори %d отделни папки. Сигурни ли сте че искате да направите това?

en: Could not open folder "%s"
bg: Не мога да отворя папката "%s"

en: The nautilus file manager is not running.
bg: Файловия маниджър Nautilus на е стартиран.

en: Save Search Results As...
bg: Запазва _Резултата Като...

en: Could not save document "" to %s
bg: Не мога да запиша документа "" в %s

en: You did not select a document name or the name selected was a folder.  The document is not saved.
bg: Не сте избрали име на документа или избраното име е име на папка. Документътне беше запазен.

en: The contents of the file "%s" will be lost.
bg: Съдържанието на файла %s" ще бъде загубено.

en: Overwrite an existing file?
bg: Да презапиша ли съществуващия файл?

en: Could not save document "%s" to %s
bg: Не мога да запазя документа·"%s"·в·%s

en: You may not have write permissions to the document.  The document is not saved.
bg: Може да нямате права за писане в този документ. Дукументът не беше запазен.

en: GConf error:
      %s
bg: Грешка на GConf:
      %s

note: Translators:  Below are the strings displayed in the 'Date Modified' column of the list view.  The format of this string can vary depending on age of a file.  Please modify the format of the timestamp to match your locale.  For example, to display 24 hour time replace the '%-I' with '%-H' and remove
en: today at %-I:%M %p
bg: днес в %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M %p
bg: вчера в %-I:%M %p

en: link (broken)
bg: връзка (прекъсната)

en: link to %s
bg: връзка до %s

en: A system log viewer for GNOME.
bg: Системна програма за разглеждане на журналите на GNOME.

en: System Log Viewer
bg: Програма за Преглед на Журнали

en: Action Database
bg: База данни с действия

en: Actions
bg: Действия

en: _Add
bg: Доб_авя

en: _Edit
bg: Р_едактира

en: _Remove
bg: _Премахва

en: Cannot open action data base <%s>! Open failed.
bg: Не мога да отворя базата данни с действия <%s>! Отварянето пропадна.

en: Error parsing actions data base
bg: Грешка при обработка на базата данни с действия

en: Can't write to actions database!
bg: Не мога да пиша в базата данни с действия!

en: Error while executing specified action
bg: Грешка при изпълнението на определеното действие

en: <empty>
bg: <празно>

en: log name regexp
bg: регулярен израз за журнал

en: process regexp
bg: регулярен израз за процес

en: message regexp
bg: регулярен израз за съобщение

en: action to execute when regexps are TRUE
bg: действие за изпълнение когато регулярните изрази са TRUE

en: description
bg: описание

en: _Description:
bg: _Описание:

en: Description of this entry.
bg: Описание за този запис.

en: tag: [%s]
    log_name: [%s]
    process: [%s]
    message: [%s]
    description: [%s]
    action: [%s]
bg: таг: [%s]
    Име_на_журнал: [%s]
    процес: [%s]
    съобщение: [%s]
    описание: [%s]
    действие: [%s]

en: Calendar
bg: Календар

en: Cannot open regexp data base <%s>! Open failed.
bg: Не мога да отворя базата данни с регулярни изрази <%s>! Отварянето пропадна.

en: Cannot open description data base <%s>! Open failed.
bg: Не мога да отворя базата данни с описания <%s>! Отварянето пропадна.

note: ---------------------------------------------------------------------- NAME: DESCRIPTION:
en: System Log
bg: Системен Журнал

en: View the system log file
bg: Преглед на файловете със системни журнали

en: Properties
bg: Н_астройки

en: Size:
bg: Размер:

en: Modified:
bg: Модифициран:

en: Start Date:
bg: Начална дата:

en: Last Date:
bg: Крайна дата:

en: Number of Lines:
bg: Брой редове:

en: Log Information
bg: Журнална информация

en: <No log loaded>
bg: <Журналът не е зареден>

en: %ld bytes
bg: %ld байта

en: January
bg: Януари

en: February
bg: Февруари

en: March
bg: Март

en: April
bg: Април

en: May
bg: Май

en: June
bg: Юни

en: July
bg: Юли

en: August
bg: Август

en: September
bg: Септември

en: October
bg: Октомври

en: November
bg: Ноември

en: December
bg: Декември

en: Not enough memory!
bg: Няма достатъчно памет!

en: Unable to open logfile!
bg: Не мога да отворя журнален файл!

en: %s is not a regular file.
bg: %s не е обикновен файл.

en: %s is not user readable. Either run the program as root or ask the sysadmin to change the permissions on the file.
bg: %s не е четим. Изпълнете програмата като 'root' или помолете системният администратор да смени правата на файла.

en: %s could not be opened.
bg: %s не може да бъде отворен.

en: %s not a log file.
bg: %s  не е журнален файл.

en: ReadLogStats: out of memory
bg: ReadLogStats: недостатъчно памет

en: S_witch Log
bg: П_ревключва Журнал

en: Switch between already opened logs
bg: Превключва между вече е отворени фаилове

en: _Monitor...
bg: _Наблюдение...

en: Monitor Logs
bg: Наблюдение на Журнал

en: _Properties
bg: Н_астройки

en: Show Log Properties
bg: Показва Настройки на Журнал

en: Clos_e All
bg: Затваря Всичко

en: Close all Log files
bg: Затваря всички Журнални файлове

en: _Calendar
bg: _Календар

en: Show Calendar Log
bg: Показва Журнал на Календар

en: _Entry Detail
bg: Подробно за _Елемент

en: Show Entry Detail
bg: Показва Подробности за Елемент

en: _Collapse All
bg: Разрушава Всичко

en: Collapse all the rows
bg: Разрушава всички редове

en: No log files to open
bg: Няма журнален файл за отваряне

en: Date
bg: Дата

en: Host Name
bg: Име

en: Process
bg: Процес

en: Message
bg: Съобщение

en: Last Modified:
bg: Последна Модификация:

en: Too many open logs. Close one and try again
bg: Твърде много отворени файлове. Затворете един и опитайте отново

en: File already opened
bg: Файлът вече е отворен

en: Open new logfile
bg: Отваря нов журнален файл

en: Error: [%s]
bg: Грешка: [%s]

en: Monitor Options
bg: Опции на Наблюдение

en: Ac_tions...
bg: Действия...

en: _Select logs to monitor:
bg: Избор на журнал за наблюдение:

en: Currently _monitored logs:
bg: Текущи журнални файлове, които се следят:

en: Add logs to monitor
bg: Избор на журнал за наблюдение

en: Remove logs from monitor
bg: Премахване на журналът за наблюдение

note: Check boxes
en: _Hide application
bg: Скрива приложение

en: _Execute actions
bg: Изпълнява д_ействия

en: Too many logs to monitor. Remove one and try again
bg: Твърде много журнали за наблюдение. Премахнете един и опитайте отново

en: tmp_list is NULL
bg: tmp_list е NULL

en: Monitoring Logs...
bg: Наблюдава журнали...

en: TOUCHED!!
bg: ПРОМЕНЕНО!!

en: Entry Detail
bg: Подробно за Елемент

en: Date:
bg: Дата:

en: Process:
bg: Процес:

en: Message:
bg: Съобщение:

en: Description:
bg: Описание:

en: Log Line Details
bg: Подробност на ред от журнала

en: Log file to open up on startup
bg: Журнален файл който да се отвори в началото

en: Specifies the log file to open up at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
bg: Специален журнален файл който да се отвори в началото. Файловете по подразбиране са /var/adm/messages·or·/var/log/messages, в зависимост от операционната система.
