gnome-session - en to bg translation catalogue (103 entries)

en: Allow TCP connections
bg: Позволява TCP връзки

en: For security reasons, on platforms which have _IceTcpTransNoListen() (XFree86 systems), gnome-session does not listen for connections on TCP ports. This option will allow connections from (authorized) remote hosts. gnome-session must be restarted for this to take effect.
bg: Поради причини свързани със сигурността, на платформи, които притежават функцията _IceTcpTransNoListen() (XFree86 системите), gnome-session не слуша за връзки на TCP портовете. Тази настройка позволява връзки от (оторизирани) отдалечени машини. gnome-session трябва да се рестартира, за да има ефект.

en: If enabled, gnome-session will prompt the user before ending a session.
bg: Ако е включено, gnome-session ще предупреди преди да приключи сесия.

en: If enabled, gnome-session will save the session automatically. Otherwise, the logout dialog will have an option to save the session.
bg: Ако е включено, gnome-session ще запазва сесията автоматично. В противен случай, диалогът при излизане от средата ще дава възможност за записване на сесията.

en: Logout prompt
bg: Пита при изход

en: Preferred Image to use for the splash screen when logging in to the GNOME Desktop
bg: Изображение, което да се показва върху прозореца със зареждането при включването в работната среда.

en: Save sessions
bg: Запазва сесиите

en: Show the splash screen
bg: Показва прозореца със зареждането

en: Show the splash screen when the session starts up
bg: Показва прозореца със зареждането в началото на сесията

en: Splash Screen Image
bg: Картинка за прозореца при зареждане

en: _Order:
bg: _Ред:

en: The order in which applications are started in the session.
bg: Редът за стартиране на приложенията от тази сесия.

en: What happens to the application when it exits.
bg: Какво се случва на приложението при изход.

en: _Style:
bg: _Стил:

en: Order
bg: Ред

en: Style
bg: Стил

en: State
bg: Състояние

en: Program
bg: Програма

en: Inactive
bg: Неактивен

en: Waiting to start or already finished.
bg: Чака за да започне или вече е приключил.

en: Starting
bg: Стартиращ

en: Started but has not yet reported state.
bg: Стартиран, но без отговор за състоянието.

en: Running
bg: Изпълнява се

en: A normal member of the session.
bg: Нормален член на сесията.

en: Saving
bg: Запазва се

en: Saving session details.
bg: Запис на сесията.

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: State not reported within timeout.
bg: Без отговор за състоянието в дадения интервал от време

en: Normal
bg: Нормално

en: Unaffected by logouts but can die.
bg: Не се влияе от изходи, но може да умре

en: Restart
bg: Рестартира

en: Never allowed to die.
bg: Без позволение да умира

en: Trash
bg: Боклук

en: Discarded on logout and can die.
bg: Отхвърля се при изход и може да умре.

en: Settings
bg: Настройки

en: Always started on every login.
bg: Винаги стартиран при всяко влизане.

note: * it would be nice to have a dialog which either: * * 1.  lets you change the message on it * 2.  lets you append messages and has a "history" * for now, we just kill the old dialog and pop up a new one.
en: There was an error starting the GNOME Settings Daemon.
    
    Some things, such as themes, sounds, or background settings may not work correctly.
bg: Има грешка при стартиране на сървъра за настройки на GNOME.
    
    Някои неща, като теми, звуци или настройки на фона на екрана може да не работят правилно.

en: 
    
    The last error message was:
bg: 
    
    Последното съобщение за грешка беше:

en: 
    
    GNOME will still try to restart the Settings Daemon next time you log in.
bg: 
    
    GNOME ще опита да рестартира сървъра за настройки при следващото Ви влизане.

en: There was an unknown activation error.
bg: Имаше неизвестна грешка при активиране.

en: The Settings Daemon restarted too many times.
bg: Сървърът за настройки е рестартиран твърде много пъти.

en: Are you sure you want to log out?
bg: Сигурни ли сте, че искате да излезете?

en: _Save current setup
bg: _Запазва текущото обкръжение

en: Action
bg: Действие

en: _Log out
bg: _Изход

en: Sh_ut down
bg: С_пира компютъра

en: _Restart the computer
bg: _Рестартира компютъра

en: Specify a session name to load
bg: Име на сесия, която да се зареди

en: Only read saved sessions from the default.session file
bg: Прочита само запазените сесии от default.session файла

en: Millisecond period spent waiting for clients to register (0=forever)
bg: Време за изчакване на клиентите да се регистрират (0=до безкрайност) [ms]

en: Millisecond period spent waiting for clients to respond (0=forever)
bg: Време за изчакване на клиентите да отговорят (0=до безкрайност) [ms]

en: Millisecond period spent waiting for clients to die (0=forever)
bg: Време за изчакване на клиентите да умрат (0=до безкрайност) [ms]

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent GNOME from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts.
bg: Не мога да открия интернет адреса на %s.
    Това ще попречи на GNOME да работи нормално.
    Проблемът може и да се оправи чрез добавяне на
    %s във файла /etc/hosts.

en: Log in Anyway
bg: Влиза, въпреки всичко

en: Try Again
bg: Пробва отново

en: Your session has been saved
bg: Сесията ви е запазена

en: Wait abandoned due to conflict.
bg: Чакането е преустановено поради конфликт.

en: No response to the %s command.
bg: Няма отговор на командата %s

en: The program may be slow, stopped or broken.
bg: Програмата може да е бавна, спряна или развалена.

en: You may wait for it to respond or remove it.
bg: Може да почакате да отговори или да я премахнете.

en: Restart abandoned due to failures.
bg: Рестартирането е прекратено поради грешки.

en: A session shutdown is in progress.
bg: В действие е край на сесия.

en: Set the current session
bg: Прилага промените в текущата сесия

en: Kill session
bg: Убива сесията

en: Use dialog boxes
bg: Използва диалогови кутии

en: Could not connect to the session manager
bg: Не мога да се свържа с мениджъра на сесии

en: Save Current Session
bg: Записва текущата сесия

en: Save current state of desktop
bg: Записва текущото състояние на работно пространство

en: The session name cannot be empty
bg: Името на сесията не може да е празно

en: The session name already exists
bg: Името на сесията вече съществува

en: Add a new session
bg: Добавя нова сесия

en: Edit session name
bg: Редактира име на сесия

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: Some changes are not saved.
    Is it still OK to exit?
bg: Някой промени не са записани.
    Да изляза ли от програмата?

en: Sessions
bg: Сесии

en: Show splash screen on _login
bg: Показва прозоре_ца със зареждането по време на влизане

en: _Prompt on logout
bg: _Питане при излизане

en: Automatically save chan_ges to session
bg: Автоматично запазва п_ромените в сесията

en: _Sessions:
bg: _Сесии:

en: Session Name
bg: Име на сесия

en: Session Options
bg: Настройки на сесия

en: Current Session
bg: Текуща сесия

en: Additional startup _programs:
bg: Допълнителни начални _програми:

en: Command
bg: Команда

en: Startup Programs
bg: Начални програми

en: Remove the currently selected client from the session.
bg: Премахва избрания клиент от сесията.

en: Apply changes to the current session
bg: Прилага промените в текущата сесия

en: The list of programs in the session.
bg: Списък с програми в сесията.

en: Currently running _programs:
bg: Текущо работещи _програми:

en: Initialize session settings
bg: Инициализира настройките на сесията

en: Configure your sessions
bg: Конфигурация на сесиите

en: Sawfish Window Manager
bg: Мениджър на прозорци Sawfish

en: Metacity Window Manager
bg: Мениджър на прозорци Metacity

en: Window Manager
bg: Мениджър на прозорци

en: The Panel
bg: Панелът

en: Session Manager Proxy
bg: Прокси за мениджър на сесии

en: Nautilus
bg: Наутилус - файлов мениджър

en: Desktop Settings
bg: Настройки на средата

en: _Startup Command:
bg: _Начална команда:

en: Startup Command
bg: Начална команда

en: The startup command cannot be empty
bg: Името на командата за стартиране не може да бъде празно

en: Add Startup Program
bg: Добавя начална програма

en: Edit Startup Program
bg: Редактиране на начална програма
