gnome-applets - en to bg translation catalogue (1171 entries)

en: _About...
bg: _Относно...

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Keyboard Accessibility Preferences
bg: Настройки _Kлавиатурата за Достъпноста

en: AccessX Status Applet Factory
bg: Фабрика на Аплета за Състоянието на Достъпа до Графичната Среда

en: Keyboard Accessibility Status
bg: Състояние на Достъпноста на Клавиатурата

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
bg: Фабрика за Аплета на Състоянието·на·Достъпноста·на·Клавиатурата

en: Shows the status of keyboard accessibility features
bg: Показва състоянието на достъпноста на клавиатурата

en: Utility
bg: Полезни Инструменти

en: Copyright (C) 2003 Sun Microsystems
bg: Авторски права·(C)·2003·Sun·Microsystems

en: There was an error launching the help viewer : %s
bg: Грешка при изпълнението на програмата за преглеждане на помощ : %s

en: There was an error launching the keyboard capplet : %s
bg: Грешка при изпълнението на аплета за клавиатурата: %s

note: Note to translators: the first letter of the alphabet, not the indefinite article
en: a
bg: а

en: Displays current state of keyboard accessibility features
bg: Изобразява текущото състояние на достъпноста на клавиатурата

note: The long name of the applet in the About dialog.
en: Battery Charge Monitor
bg: Датчик на заряда на батерията

en: Battstat Factory
bg: Фабрика на Батстат

en: Monitor a laptop's remaining power
bg: Наблюдение на оставащия заряд на лаптоп

en: _Preferences...
bg: _Настройки...

en: _Suspend Computer...
bg: _Приспи компютъра...

en: Beep for warnings
bg: Звук за предопрежденията

en: Beep when displaying a warning
bg: Звук при изобразяването на предопреждение

en: Command to send to suspend the computer
bg: Команда за приспиване на компютъра

en: Drain from top
bg: Изпразва отгоре

en: Full Battery Notification
bg: Съобщение При Пълна Батерия

en: Low Battery Notification
bg: Съобщение·При·Ниско Ниво на·Батерия

en: Notify user when the battery is full
bg: Съобщение, когато батерията е заредена

en: Notify user when the battery is low
bg: Съобщение, когато батерията е с нисък заряд

en: Orange value level
bg: Стойноста за оранжево ниво

en: Red value level
bg: Стойноста·за·червено·ниво

en: Show battery status
bg: Показва състоянието на батерията

en: Show the battery
bg: Показва батерията

en: Show the battery meter draining from the top of the battery
bg: Показва датчика за батерията за се изразходва от върха на батерията

en: Suspend Command
bg: Команда за приспиване:

en: The battery level below which the battery is displayed as orange.
bg: Нивото на батерията под което батерията ще се изобразява оранжева.

en: The battery level below which the battery is displayed as red.
bg: Нивото·на·батерията·под·което·батерията·ще·се·изобразява червена.

en: The battery level below which the battery is displayed as yellow.
bg: Нивото·на·батерията·под·което·батерията·ще·се·изобразява·жълта.

en: Yellow value level
bg: Стойноста за жълто ниво

note: Message displayed if user tries to run applet on unsupported platform
en: Your platform is not supported!
bg: Вашата платформа не се поддържа!

en: The applet will not work properly (if at all).
bg: Аплетът ще работи грешно (ако въобще проработи).

note: The following four messages will be displayed as tooltips over the battery meter. High = The APM BIOS thinks that the battery charge is High.
en: High
bg: заредена

note: Low = The APM BIOS thinks that the battery charge is Low.
en: Low
bg: разредена

note: Critical = The APM BIOS thinks that the battery charge is Critical.
en: Critical
bg: критично ниво

note: Charging = The APM BIOS thinks that the battery is recharging.
en: Charging
bg: зарежда се

en: Battery low (%d%%) and AC is offline
bg: Батерията свършва (%d%%), а компютърът не е включен в мрежата

en: Battery is now fully re-charged!
bg: Батерията е напълно заредена!

note: This string will display as a tooltip over the status frame when the computer is using battery power and the battery meter and percent meter is hidden by the user.
en: System is running on battery power
    Battery: %d%% (%s)
bg: Системата работи на батерии.
    Батерия: %d%% (%s)

note: This string will display as a tooltip over the status frame when the computer is using AC power and the battery meter and percent meter is hidden by the user.
en: System is running on AC power
    Battery: %d%% (%s)
bg: Системата се захранва от мрежата.
    Батерия: %d%% (%s)

note: This string will display as a tooltip over the status frame when the computer is using battery power.
en: System is running on battery power
bg: Системата работи на батерии

note: This string will display as a tooltip over the status frame when the computer is using AC power.
en: System is running on AC power
bg: Системата се захранва от мрежата

note: This string will display as a tooltip over the battery frame when the computer is using battery power.
en: System is running on battery power. Battery: %d%% (%s)
bg: Системата работи на батерии. Батерия: %d%% (%s)

note: This string will display as a tooltip over the battery frame when the computer is using AC power.
en: System is running on AC power. Battery: %d%% (%s)
bg: Системата се захранва от мрежата. Батерия: %d%% (%s)

note: This string will display as a tooltip over the battery frame when the computer is using battery power and the battery isn't present. Not a possible combination, I guess... :)
en: System is running on battery power. Battery: Not present
bg: Системата работи на батерии. Батерия: няма.

note: This string will display as a tooltip over the battery frame when the computer is using AC power and the battery isn't present.
en: System is running on AC power. Battery: Not present
bg: Системата се захранва от мрежата. Батерия: няма.

note: Displayed as a tooltip over the battery meter when there is a battery present. %d will hold the current charge and %s will hold the status of the battery, (High, Low, Critical, Charging.
en: Battery: %d%% (%s)
bg: Батерия: %d%% (%s)

note: Displayed as a tooltip over the battery meter when no battery is present.
en: Battery: Not present
bg: Батерия: няма

note: Displayed if the APM device couldn't be opened. (Used under *BSD)
en: Can't open the APM device!
    
    Make sure you have read permission to the
    APM device.
bg: Не можах да отворя устройството
    за управление на захранването!
    Проверете дали имате права за
    четене на APM устройството.

note: Displayed if the APM system is disabled (Used under *BSD)
en: The APM Management subsystem seems to be disabled.
    Try executing "apm -e 1" (FreeBSD) and see if 
    that helps.
bg: Изглежда системата за управление на захранването
    е деактивирана. Проверете дали командата
    "apm -e 1" (FreeBSD) ще ви помогне.

en: An error occured while launching the Suspend command: %s
    Please try to correct this error
bg: При приспиването се получи грешката: %s
    Опитайте се да я оправите.

note: Probably because the shell_ret is != 0
en: An error occured while launching the Suspend command, the command returned "%d"
    Please try to correct this error
bg: При приспиването се получи грешка. Командата за приспиване върна: "%d"
    Опитайте се да я грешката.

en: Suspend command wasn't setup correctly in the preferences.
    Please change the preferences and try again.
bg: Командата за приспиване не е указана коректно в настройките.
    Променете ги и опитайте наново.

note: if your charset supports it, please replace the "o" in * "Jorgen" into U00F6
en: Jorgen Pehrson <jp@spektr.eu.org>
bg: Jörgen Pehrson <jp@spektr.eu.org>

en: This utility shows the status of your laptop battery.
bg: Тази програма показва състоянието на батерията на лаптопа ви.

en: <b>Battery Color Levels (%)</b>
bg: <b>Цветни нива на батерия (%)</b>

en: <b>Layout</b>
bg: <b>Разположение</b>

en: <b>Progress Bar Direction</b>
bg: <b>Посока на линията за прогрес</b>

en: <b>Suspend</b>
bg: <b>Приспива</b>

en: <b>Warnings</b>
bg: <b>Предупреждения</b>

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Battery Charge Monitor Preferences
bg: Настройки на Датчик за Заряда на Батерията

en: General
bg: Общи

en: Moves towards _bottom
bg: Придвижва надолу

en: Moves towards _top
bg: Придвижва нагоре

en: Sho_w battery charge percentages
bg: Показва колко процента е заредена батерията

en: Show _power connection status
bg: Състояние на връзката на захранването

en: War_n when battery is fully re-charged
bg: Съобщение, когато батерията е напълно презаредена

en: _Beep when displaying a warning
bg: Звук когато се изобразява предупреждение

en: _Orange:
bg: _Оранжев:

en: _Preview:
bg: _Преглед:

en: _Red:
bg: Че_рвен:

en: _Show battery status
bg: Показва _състоянието на батерията

en: _Suspend command:
bg: Команда за при_спиване:

en: _Warn when battery charge is low
bg: Съобщение, когато заряда на батерията е нисък

en: _Yellow:
bg: Ж_ълт:

en: There was an error displaying help: %s
bg: Грешка при изобразяването на помоща: %s

en: Battery Status Utility
bg: Инструмент за Състоянието на Батерията

en: Battery fully re-charged
bg: Батерията е напълно презаредена

en: Battery power low
bg: Ниска мощност на батерията

en: CD Player
bg: CD плеър

en: CD Player Applet Factory
bg: Фабрика на CD плеър аплета

en: Factory for CD player applet
bg: Фабрика за CD плеър аплета

en: Multimedia
bg: Мултимедия

en: Panel applet for playing audio CDs
bg: Аплет за панела за слушане на аудио CD-та

en: _Open CD Player
bg: _Отваря Програма за Аудио CD

en: Stop
bg: Спри

en: Play / Pause
bg: Пусни / Пауза

en: Eject
bg: Извади

en: Previous Track
bg: Предна песен

en: Next Track
bg: Следваща песен

en: You do not have permission to use the CD player.
bg: Нямате права за да използвате програмата за изпълнение на аудио CD.

en: There was an error executing '%s': %s
bg: Грешка при изпълнението на '%s': %s

en: %s does not seem to be a CD player
bg: %s·не изглежда да е програма·за·изпълнение·на·аудио·CD

en: CD Player Preferences
bg: Настройки на CD плеъра

en: Device _path:
bg: _Път до устройството:

en: Device Path
bg: Път до устройството

en: Set the device path here
bg: Укажете пътя до устройството тук

en: Use _Default
bg: По _Подразбиране

en: The CD Player applet is a simple audio CD player for your panel
bg: CD плеърът е прост аудио компакт диск плеър за панела

en: Elapsed time
bg: Изминало време

en: Track number
bg: Номер на парче

en: Audio device is busy, or being used by another application
bg: Аудио устройството е заето, или се използва от друга програма

en: Click this button to Stop playing the CD
bg: Натиснете този бутон за спиране на CD-то

en: Click this button to Play or Pause the CD
bg: Натиснете този бутон за пускане или пауза на CD-то

en: Click this button to eject the CD
bg: Натиснете този бутон за изваждане на CD-то

en: Click this button to Play the previous track in the CD
bg: Натиснете този бутон за предишното парче в CD-то

en: Click this button to Play the next track in the CD
bg: Натиснете този бутон за следващото парче в CD-то

en: Path to the device
bg: Път към устройството

en: This is the full path of the device that will be used to play cd's from this applet
bg: Това е пълния път към устройството което ще се използва за изпълнение на CD-та от този аплет

en: Character Palette
bg: Палитра с букви

en: Charpicker Applet Factory
bg: Фабрика на пинсетата за символи

en: Insert characters
bg: Вмъкни символите

en: Add Palette
bg: Добавя Палитра

en: Add a palette...
bg: Добавя·палитра...

en: Available palettes
bg: Възможни палитри

en: Insert special characters
bg: Вмъкни специален символ

note: If your charset supports it, please use U00F1 to replace the "n" * in "Muniz".
en: Alexandre Muniz <munizao@xprt.net>
bg: Alexandre Muñiz <munizao@xprt.net>

en: Kevin Vandersloot
bg: Kevin·Vandersloot

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
bg: Аплет за панела на ГНОМ за избиране на странни символи, които ги няма на клавиатурата ми. Разпространява се според общия публичен лиценз на ГНУ.

en: Characters shown on applet startup
bg: Символи показани при стартирането на аплета

en: DEPRECATED - Characters shown on applet startup
bg: ВЪЗРАЖЕНИЕ - Символи показвани при стартирането на аплета

en: List of available palettes
bg: Списък от възможните палитри

en: List of strings containing the available palettes
bg: Списък от низове които съдържат познатите палитри

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
bg: Низ който е посочен от потребителя последния път когато аплета е бил използван. Този низ ще се изобразява когато потребителя стартира аплета.

en: _Palette:
bg: _Палитра::

en: Palette entry
bg: Вход за палитрата

en: Modify a palette by adding or removing chacters
bg: Променя палитра като добавя или премахва символи

en: Edit Palette
bg: Редактира Палитрата

en: Palettes list
bg: Списък с Палитри

en: Pal_ettes:
bg: Палитри:

en: Add button
bg: Добавя бутон

en: Click to add a new palette
bg: Натиска за да добави нова палитра

en: Edit button
bg: Редактира бутон

en: Click to edit the selected palette
bg: Натиска за да редактира избраната палитра

en: Delete button
bg: Изтрива бутон

en: Click to delete the selected palette
bg: Натиска за да изтрие избраната палитра

en: Character Palette Preferences
bg: Настройки на пинсетата за символи

en: Disk Mounter
bg: Монтьор за устройства

en: Drive Mount Applet Factory
bg: Фабрика на аплета за монтиране на дискови устройства

en: Factory for drive mount applet
bg: Фабрика за аплета за монтиране на дискови устройства

en: Mount local disks and devices
bg: Монтиране на локални дискове и устройства

en: _Browse...
bg: _Отвори...

en: _Eject
bg: _Извади

en: There was an error executing %s: %s
bg: Грешка при изпълнението на '%s': %s

en: Cannot browse device
bg: Не мога да отворя устройството

en: Error displaying help
bg: Грешка при изобразяването на помоща

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
bg: Аплет за монтиране и демонтиране на блокови устройства.

en:  mounted
bg:  монтирано

en:  not mounted
bg:  демонтирано

en: " reported:
bg: " изглежда е:

en: Drivemount command failed.
    "
bg: Командата за монтиране бе неуспешна.
    "

en: Cannot mount device
bg: Не мога да монтирам устройство

en: Interval timeout to check mount point status
bg: Времеви интервал за проверката на състоянието на монтираните точки

en: Time in seconds between status updates
bg: Време в секунди между подновяването на състоянието

en: Disk Mounter Preferences
bg: Настройки на дисковия монтьор

en: _Mount directory:
bg: Папка за _монтиране:

en: Select Mount Directory
bg: Задава Папка за Монтиране

en: _Update interval:
bg: Интервал на обновяване:

en: seconds
bg: секунди

en: _Icon:
bg: _Икона:

en: Floppy
bg: флопи

en: Cdrom
bg: компакт диск

en: Cd Recorder
bg: CD записвачка

en: Zip Drive
bg: зип диск

en: Hard Disk
bg: твърд диск

en: Jaz Drive
bg: джаз диск

en: Custom
bg: друго

en: Select icon for mounted
bg: Изберете икона за монтирано състояние:

en: Moun_ted icon:
bg: Икона за монтиран:

en: Select icon for unmounted
bg: Изберете икона за демонтирано състояние:

en: Unmou_nted icon:
bg: Икона за демо_нтиран:

en: _Scale size to panel
bg: _Нагласи размера според панела

en: _Eject disk when unmounting
bg: При д_емонтиране _изваждай

en: Use _automount friendly status test
bg: Проверка подходяща при _автоматично монтиране

en: A set of eyeballs for your panel
bg: Комплект очички за панела ви.

en: Amusements
bg: Забавления

en: Geyes
bg: Гайс

en: Geyes Applet Factory
bg: Фабрика на аплета Гайс

en: A goofy little xeyes clone for the GNOME panel.
bg: Шантави очички за панела на ГНОМ.

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
bg: Очите гледат в посока на курсора на мишката

en: Directory in which the theme is located
bg: Папка в която е темата

en: Geyes Preferences
bg: Настройки на Гайс

en: Themes
bg: Теми

en: _Select a theme:
bg: Избира тема:

en: Change the keyboard layout
bg: Промяна на подредбата на клавиатурата

en: GKB Factory
bg: Фабрика на ГКБ

en: Keyboard Layout Switcher
bg: Превключвател за клавиатурни подредби

en: Produces keyboard layout switcher applets.
bg: Произвежда аплети за смяна на клавиатурната подредба.

en: Armenia
bg: Армения

en: Armenian
bg: арменски

en: Armenian Sun keymap
bg: Арменска клавиатура на Sun

en: Azerbaidjan
bg: Азарбейджан

en: Azerbaidjani Turkic
bg: Азарбейджански Турски

en: Azerbaidjani Turkic Sun keymap
bg: Азарбейджанска·Турска ·клавиатура·на·Sun

en: Belarus
bg: Беларус

en: Belarussian
bg: Белорусийски

en: Belarussian Sun keymap
bg: Белорусииска клавиатура на SUN

en: Belgium
bg: Белгия

en: Brazil
bg: Бразилия

en: Brazil Portuguese Sun USB keymap
bg: Бразилска Португалска·USB клавиатура·на·SUN

en: Brazil Portuguese Sun keymap
bg: Бразилска Португалска·клавиатура·на·SUN

en: Bulgaria
bg: България

en: Bulgarian
bg: български

en: Bulgarian Sun keymap
bg: Българска клавиатура на Sun

en: Canada
bg: Канада

en: Canadian Sun keymap
bg: Канадска·клавиатура·на·SUN

en: Czech
bg: Чехия

en: Czech Republic
bg: Чешка Република

en: Czech Sun keymap
bg: Чешка·клавиатура·на·SUN

en: Danish
bg: Датски

en: Danish Sun Type-4 keymap
bg: Датска·клавиатура·на·SUN от тип 4

en: Danish Sun USB keymap
bg: Датска USB·клавиатура·на·SUN

en: Danish Sun keymap
bg: Датска·клавиатура·на·SUN

en: Denmark
bg: Дания

en: Dutch
bg: холандски

en: Dutch Sun keymap
bg: Клавиатура·на·SUN на Дания

en: English
bg: английски

en: English Sun Type-4 keymap
bg: Англииска·клавиатура·на·SUN от тип 4

en: English Sun USB keymap
bg: Англииска USB клавиатура·на·SUN

en: English Sun keymap
bg: Англииска клавиатура·на·SUN

en: Estonia
bg: Естония

en: Estonian
bg: Естонски

en: Estonian Sun keymap
bg: Естонска клавиатура на SUN

en: Finland
bg: Финландски

en: Finnish
bg: Финииски

en: Finnish Sun keymap
bg: Финииска клавиатура на SNU

en: France
bg: Франция

en: French
bg: френски

en: French Sun USB keymap
bg: Френска USB клавиатура на SUN

en: French Sun keymap
bg: Френска·клавиатура·на·SUN

en: German
bg: немски

en: German Sun Type-4 keymap
bg: Немска клавиатура·на·SUN от тип 4

en: German Sun USB keymap
bg: Немска·USB·клавиатура·на·SUN

en: German Sun keymap
bg: Немска клавиатура·на·SUN

en: Germany
bg: Германия

en: Gnome Keyboard default
bg: Клавиатурна подредба на Gnome по подразбиране

en: Hebrew
bg: Юдески

en: Hebrew Sun keymap
bg: Юдейска клавиатура на SUN

en: Hungarian
bg: унгарски

en: Hungarian latin2 Sun keymap
bg: Унгарска латинска-2 клавиатура на SUN

en: Hungarian type5 latin 1 keymap
bg: Унгарска·латинска-1·клавиатура·от тип 5

en: Hungary
bg: Унгария

en: Iceland
bg: Исландия

en: Icelandic
bg: Исландски

en: Icelandic Sun keymap
bg: Исландска клавиатура на SUN

en: International
bg: Международен

en: Israel
bg: Izrael

en: Italian
bg: Италиянски

en: Italian Sun Type-4 keymap
bg: Италянска клавиатура на SUN от тип 4

en: Italian Sun USB keymap
bg: Италянска·USB клавиатура·на·SUN

en: Italian Sun keymap
bg: Италянска·клавиатура·на·SUN

en: Italy
bg: Италия

en: Japan
bg: Япония

en: Japanese
bg: Японски

en: Japanese Sun Type-4 keymap
bg: Японска клавиатура на SUN от тип 4

en: Japanese Sun keymap
bg: Японска·клавиатура·на·SUN

en: Latvia
bg: Латвия

en: Latvian
bg: Латвииски

en: Latvian Sun keymap
bg: Латвииска·клавиатура·на·SUN

en: Lithuania
bg: Литовски

en: Lithuanian
bg: Литовски

en: Lithuanian Sun keymap
bg: Литовска клавиатура·на·SUN

en: Macedonia
bg: Македония

en: Macedonian
bg: Македонски

en: Macedonian Sun keymap
bg: Македонска клавиатура на SUN

en: Norway
bg: Норвегия

en: Norwegian
bg: норвежки

en: Norwegian Sun keymap
bg: Норвежка клавиатура на

en: Poland
bg: Полша

en: Polish
bg: полски

en: Polish Sun keymap
bg: Полска·клавиатура·на·SUN

en: Portugal
bg: Португалия

en: Portuguese
bg: португалски

en: Portuguese Sun Type-4 keymap
bg: Португалска·клавиатура·на·SUN от тип 4

en: Portuguese Sun keymap
bg: Португалска клавиатура на Sun

en: Romania
bg: Ромъния

en: Romanian
bg: Ромънски

en: Romanian Sun keymap
bg: Ромънска·клавиатура·на·SUN

en: Russia
bg: Русия

en: Russian
bg: руски

en: Russian Sun keymap
bg: Руска·клавиатура·на·SUN

en: Serbian Sun standard keymap
bg: Сръбска стандартна·клавиатура·на·SUN

en: Serbo-Croatian
bg: Сръбско-Хърватски

en: Slovak
bg: словашки

en: Slovak Republic
bg: Словакия

en: Slovak Sun keymap
bg: Словашка·клавиатура·на·SUN

en: Slovenia
bg: Словения

en: Slovenian
bg: словенски

en: Slovenian Sun keymap
bg: Словенска клавиатура на Sun

en: Spain
bg: Испания

en: Spanish
bg: Испански

en: Spanish Sun Type-4 keymap
bg: Испанска·клавиатура·на·SUN от тип 4

en: Spanish Sun USB keymap
bg: Испанска USB клавиатура·на·SUN

en: Spanish Sun keymap
bg: Испанска клавиатура·на·SUN

en: Sweden
bg: Швеция

en: Swedish
bg: шведски

en: Swedish Sun Type-4 keymap
bg: Шведска клавиатура·на·SUN от тип 4

en: Swedish Sun USB keymap
bg: Шведска USB клавиатура·на·SUN

en: Swedish Sun keymap
bg: Шведска·клавиатура·на·SUN

en: Swiss German Sun keymap
bg: Шведско Немска клавиатура·на·SUN

en: Switzerland
bg: Швейцария

en: Thai
bg: тайски

en: Thai Sun keymap
bg: Тайванска·клавиатура·на·SUN

en: Thailand
bg: Тайланд

en: Turkey
bg: Турция

en: Turkish
bg: турски

en: Turkish Sun keymap
bg: Турска·клавиатура·на·SUN

en: US Sun Type-4 keyboard
bg: Американска клавиатура·на·SUN от тип 4

en: US Sun USB keyboard
bg: Американска·клавиатура на SUN

en: US Sun type5 keyboard
bg: Американска·клавиатура на SUN·от·тип 5

en: Ukraine
bg: Украина

en: Ukrainian
bg: Украинска

en: Ukrainian Sun keymap
bg: Украинска·клавиатура на SUN

en: United Kingdom
bg: Обединеното кралство

en: United States
bg: САЩ

en: Vietnam
bg: Виетнам

en: Vietnamese
bg: Виетнамски

en: Vietnamese Sun keymap
bg: Виетнамска·клавиатура на SUN

en: Yugoslavia
bg: Югославия

en: Algeria
bg: Алжир

en: Arabic
bg: Арабски

en: Arabic keymap
bg: Арабска клавиатура

en: Arabic xkb keymap
bg: Арабска клавиатура xkb

en: Armenian xkb keymap
bg: Арменска клавиатура xkb

en: Austria
bg: Австрия

en: Azerbaidjani Turkic xkb keymap
bg: Азарбейджанска Турска клавиатура xkb

en: Bahrain
bg: Бахреин

en: Basque
bg: баски

en: Belarussian xkb keymap
bg: Белорусииска·клавиатура·xkb

en: Belgian
bg: Белгииски

en: Brazil Portuguese keymap
bg: Бразилска Португалска клавиатура

en: Brazil Portuguese xkb keymap
bg: Бразилска Португалска·клавиатура·xkb

en: Bulgarian Cyrillic
bg: Българска Кирилица

en: Bulgarian keymap
bg: Български клавиатура

en: Bulgarian xkb keymap
bg: Български клавиатура xkb

en: Canadian xkb keymap
bg: Канадска·клавиатура·xkb

en: Comoros
bg: Коморос

en: Croatia
bg: Хърватска

en: Croatian
bg: Хърватски

en: Croatian keymap
bg: Хърватска клавиатура

en: Czech and Slovak xkb keymap
bg: Чешка и Словашка клавиатура xkb

en: Czech keymap
bg: Чешка клавиатура

en: Czech qwertz xkb keymap
bg: Чешка клавиатура xkb (qwertz)

en: Danish keymap
bg: Датска клавиатура

en: Danish xkb keymap
bg: Датска клавиатура xkb

en: Dutch keymap
bg: Холандска клавиатура

en: Dutch xkb keymap
bg: Холандска·клавиатура xkb

en: Egypt
bg: Египет

en: English keymap
bg: Английска клавиатура

en: Estonian keymap
bg: Естонска клавиатура

en: Estonian xkb keymap
bg: Естонска·клавиатура xkb

en: Finnish keymap
bg: Финландска клавиатура

en: Finnish xkb keymap
bg: Финландска·клавиатура xkb

en: Former Czechoslovakia
bg: Бивша Чехословакия

en: French PC/AT 101 keyboard
bg: Франска клавиатура PC/AT·101

en: French Swiss
bg: Френски в Швейцария

en: French Swiss keymap
bg: Френска Швейцарска клавиатура

en: French keymap
bg: Френски клавиатура

en: French xkb keymap
bg: Френска клавиатура xkb

en: French-Canadian 105-key
bg: Френска Канадска клавиатура 105-key

en: GB 102-key
bg: Обединено Кралство·102-key

en: GB 105-key
bg: Обединено Кралство·105-key

en: Georgia
bg: Грузия

en: Georgian
bg: грузински

en: Georgian Latin
bg: Грузинска Латиница

en: Georgian Russian layout
bg: Грузински Руска подредба

en: Georgian keymap
bg: Грузинска клавиатура

en: German Swiss with Euro
bg: Гермаска Швейцарска с Евро

en: German keymap
bg: Германска клавиатура

en: German xkb keymap
bg: Германска клавиатура xkb

en: Greece
bg: Гърция

en: Greek
bg: гръцки

en: Greek keymap
bg: Гръцка клавиатура

en: Greek xkb keymap
bg: Гръцка·клавиатура xkb

en: Hebrew keymap
bg: Юдейска·клавиатура

en: Hebrew xkb keymap
bg: Юдейска клавиатура xkb

en: Hungarian 101-key latin 1
bg: Унгарска латинска-1 101-key клавиатура

en: Hungarian 101-key latin 2
bg: Унгарска·латинска-2·101-key·клавиатура

en: Hungarian 105-key latin 1
bg: Унгарска·латинска-1·105-key·клавиатура

en: Hungarian 105-key latin 2
bg: Унгарска·латинска-2·105-key·клавиатура

en: Hungarian PC/AT 101 keyboard
bg: Унгарска··PC/AT 101·клавиатура

en: Hungarian latin1
bg: Унгарска Латиница

en: Hungarian latin2 xkb keymap
bg: Унгарска латинска-2 xkb клавиатура

en: Icelandic keymap
bg: Исландска клавиатура

en: Icelandic xkb keymap
bg: Исландска·клавиатура xkb

en: Iraq
bg: Ирак

en: Italian keymap
bg: Италянска·клавиатура

en: Italian xkb keymap
bg: Италянска·клавиатура xkb

en: Japanese keymap
bg: Японска Клавиатура

en: Japanese xkb keymap
bg: Японска клавиатура xkb

en: Jordan
bg: Йордания

en: Kuwait
bg: Кувейт

en: Lao
bg: Лао

en: Lao keymap
bg: Клавиатура на Лао

en: Laos
bg: Лаос

en: Lebanon
bg: Либия

en: Libyan Arab Jamahiriya
bg: Либииски Арабски Джамахария

en: Lithuanian keymap
bg: Литовски клавиатура

en: Lithuanian programmers xkb keymap
bg: Литовска клавиатура xkb за програмисти

en: Lithuanian qwerty xkb keymap
bg: Литовска·клавиатура·xkb· (qwerty)

en: Lithuanian standard xkb keymap
bg: Литовска стандартна клавиатура xkb

en: Macedonian xkb keymap
bg: Македонска клавиатура xkb

en: Marocco
bg: Мроко

en: Mongolia
bg: Монголия

en: Mongolian
bg: Монголски

en: Mongolian alt keymap
bg: Монголска алтернативна клавиатура

en: Mongolian keymap
bg: Монголска клавиатура

en: Mongolian phonetic keymap
bg: Монголска фонетична клавиатура

en: Netherlands
bg: Холандия

en: Norwegian xkb keymap
bg: Норвежка клавиатура xkb

en: Palestinian Territory
bg: Палестински Територии

en: Plain Russian keymap
bg: Проста Руска клавиатура

en: Polish deadkeys
bg: Полски "мъртви клавиши "

en: Polish xkb keymap
bg: Полска клавиатура xkb

en: Portugal Deadkeys
bg: Португалски "мъртви клавиши"

en: Portuglese
bg: Португалски

en: Portuguese keymap
bg: Португалска клавиатура

en: Portuguese xkb keymap
bg: Португалска клавиатура xkb

en: Romanian xkb keymap
bg: Ромънска клавиатура xkb

en: Russian Cyrillic
bg: Руска Кирилица

en: Russian keymap
bg: Руска клавиатура

en: Russian xkb keymap
bg: Руска клавиатура xkb

en: Saudi Arabia
bg: Саудитска Арабия

en: Serb
bg: Сръбски

en: Serb keymap
bg: Сръбска клавиатура

en: Serb standard xkb keymap
bg: Сръбска стандартна клавиатура xkb

en: Serbia and Montenegro
bg: Сърбия и Черна гора

en: Slovak keymap
bg: Словашка клавиатура

en: Slovenian keymap
bg: Словенска клавиатура

en: Slovenian xkb keymap
bg: Словенски клавиатура xkb

en: Somalia
bg: Сомалия

en: Spanish PC/AT 101 keyboard
bg: Испанска ·клавиатура PC/AT·101

en: Spanish keymap
bg: Испанска клавиатура

en: Spanish xkb keymap
bg: Испанска·клавиатура xkb

en: Sudan
bg: Судан

en: Sun (!not PC!) type5 Hungarian latin 2
bg: Унгарска латинска 2 клавиатура на SUN (не е PC!) от тип 5

en: Swedish keymap
bg: Шведска клавиатура

en: Swedish xkb keymap
bg: Шведска клавиатура xkb

en: Swiss keymap
bg: Швейцарска клавиатура

en: Syria
bg: Сирия

en: Syriac
bg: Сирииски

en: Syriac Phonetic
bg: Сирииски Фонетичен

en: Thai Kedmanee
bg: Тайван

en: Thai keymap
bg: Тайванска клавиатура

en: Thai xkb keymap
bg: Тайванска·клавиатура xkb

en: Tunisia
bg: Тунис

en: Turkish "F" keyboard
bg: Турска "F" клавиатура

en: Turkish "Q" keyboard
bg: Турска·"Q"·клавиатура

en: Turkish keymap
bg: Турска клавиатура

en: Turkish xkb keymap
bg: Турска клавиатура xkb

en: UK 105-key
bg: Обединено Кралство 105-key

en: UK PC/AT keyboard
bg: Клавиатура за Обединено кралство  PC/AT

en: US 101-key keyboard
bg: Американска клавиатура 101-key

en: US 105-key keyboard (with windows keys)
bg: Американска·клавиатура·101-key (с клавишите за windows)

en: US 84-key
bg: Американска 84-key

en: US DEC 450
bg: Американска DEC·450

en: US IBM RS/6000
bg: Америакнска IBM·RS/6000

en: US International
bg: Американска Международна

en: US International xkb keymap
bg: Американска·Международна клавиатура xkb

en: US Macintosh
bg: Американска на Macintosh

en: US PC/AT 101 keyboard
bg: Американска клавиатура PC/AT·101

en: US Silicon Graphics 101-key
bg: Америакнска Клавиатура Silicon·Graphics·101-key

en: US Sun type5
bg: Американска на SUN от тип 5

en: US xkb keymap
bg: Американска клавиатура xkb

en: Ukrainian xkb keymap
bg: Украинска клавиатура xkb

en: United Arab Emirates
bg: Обединени Арабски Емирства

en: United Kingdom xkb keymap
bg: Клавиатура на Обединеното кралство xkb

en: Viet_namese
bg: Виетнамски

en: Viet_namese xkb keymap
bg: Виетнамска клавиатура xkb

en: Yemen
bg: Йемен

en: This applet switches between keyboard maps using setxkbmap or xmodmap.
    Mail me your flag and keyboard layout if you want support for your locale (my email address is shooby@gnome.hu).
    So long, and thanks for all the fish.
    Thanks for Balazs Nagy (Kevin) <julian7@iksz.hu> for his help and Emese Kovacs <emese@gnome.hu> for her solidarity, help from guys like KevinV.
    Shooby Ban <shooby@gnome.hu>
bg: Този аплет сменя клавиатурните подредби чрез setxkbmap или xmodmap.
    Изпратете ми националния си флаг и клавиатурна подредба, ако искате поддръжка за вашия локал (моята електронна поща е shooby@gnome.hu).
    Сбогом и благодаря за рибата.
    Благодаря на Balazs Nagy (Kevin) <julian7@kva.hu> за помощта му, на Emese Kovacs <emese@eik.bme.hu> за подкрепата й и на хора като KevinV.
    Shooby Ban <shooby@gnome.hu>

en: GKB Home Page (http://projects.gnome.hu/gkb)
bg: Интернет сайта на ГКБ (http://projects.gnome.hu/gkb)

en: GKB
bg: ГКБ

en: Press the hotkey to switch between layouts. The hotkey can be set through Properties dialog
bg: Натисни бързия клавиш за превключване между подредбите. Бързият клавиш може да се настой чрез диалога Свойства

en: Appearance mode of the applet
bg: Ражим за външния вид на аплета

en: Flag image for the keyboard layout
bg: Изображение за подредбата на клавиатурата

en: It can be "Flag and Label", "Label" or "Flag"
bg: Може да бъде "Flag·and·Label",·"Label"·или·"Flag"

en: Keybinding for switching layout
bg: Бърз клавиш за смяна на подредбите

en: No longer used
bg: Вече не се използва

en: Number of configured keymaps
bg: Брой на конфигурирани клавиатури

en: The command that switches your keymap to this layout
bg: Командата кочто превключва вашата клавиатура на тази подредба

en: The country of the keyboard layout
bg: Страната за подредбата на клавиатурата

en: The label of the keyboard layout
bg: Етикета на подредбата на клавиатурата

en: The language of the keyboard layout
bg: Езика на подредбата на клавиатурата

en: The name of the keyboard layout
bg: Името на подредбата на клавиатурата

en: This flag will appear in flag field of the applet
bg: Това знаме ще се появи в полето за флагове на аплета

en: This information helps you to identify your keyboard layout
bg: Тази информация ви помага за идентифицирате вашата клавиатурна подредба

en: This is the binding for keypress-based layout change
bg: Това е

en: This should be like "gkb_xmmap us", "setxkbmap us" or "xmodmap something.xmm"
bg: Това трябва да бъде "gkb_xmmap·us",·"setxkbmap·us"·или·"xmodmap·something.xmm"

en: This will appear in the label box of the applet
bg: Това ше се появи на етикета със заглавието на аплета

en: This will identify the layout in the list
bg: Това ще идентифицира подредбата в списъка

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Press a key or press Esc to cancel
bg: Натиснете клавиш или Esc за отмяна

en: Undefined
bg: Недефиниран

en: Keyboards (select and press add)
bg: Подредби (изберете и натиснете "Добави")

en: Keymap `%s' for the country %s already exists
bg: Клавиатурата `%s' на страната %s вече съществува

en: Select Keyboard
bg: Избери подредба

en: _Keyboards (select and press add):
bg: Подредби (изберете и натиснете "Добавя"):

en: Unknown Keyboard
bg: Непозната Клавиатурна Подредба

en: Edit Keyboard
bg: Редактиране на клавиатурната подредба

en: _Name:
bg: _Име:

en: _Label:
bg: _Надпис:

en: Co_mmand:
bg: _Команда:

en: _Flag:
bg: _Знаме:

en: Flag
bg: знаме

en: Label
bg: име

en: Flag and Label
bg: знаме и име

en: Display
bg: Външен вид

note: Labels and option Menus
en: _Appearance:
bg: _Външен вид:

en: Keyboard Shortcuts
bg: Бързи Клавиши

en: S_witch layout:
bg: Превключване на подредбата:

en: _Grab keys
bg: Бърз клавиш за Прихващане:

en: Keyboard Layout Switcher Preferences
bg: Настройки на Превключвателя за клавиатурни подредби

en: Keyboard Layout Selector
bg: Превключвател за клавиатурни подредби

en: Keyboards
bg: Клавиатури

note: Page 1 Frame
en: _Keyboards:
bg: _Клавиатури:

en: Options
bg: Настройки

en: An error occured.
    
    Keymap `%s' is not supported on this system. Please choose another keymap.
    
    The command was: %s
bg: Грешка.
    
    Клавиатурна подредба `%s' не се поддържа на тази система. Моля изберете друга.
    
    Командата беше: %s

en: An error occured.
    
    Unable to load keymap `%s', probably because command `xmodmap' could not be located in your PATH.
    
    The command was: %s
bg: Грешка.
    
    Невъможно да се зареди клавиатурна подредба '%s', вероятно, защото командата `xmodmap' не може да бъде открита във вашия PATH.
    
    Командата беше: %s

en: Accessories
bg: Аксесоари

en: Get continuously updated stock quotes
bg: Изтегляне на актуални борсови котировки

en: Gtik Applet Factory
bg: Фабрика на аплета Джитик

en: Stock Ticker
bg: Аплет за котировки

en: _Update
bg: _Обнови

en: Could not retrieve the stock data.
bg: Не мога да получа данни за котировките.

en: Updating...
bg: Обновявам...

en: This program connects to a popular site and downloads current stock quotes.  The GNOME Stock Ticker is a free Internet-based application.  It comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.  Do not use the GNOME Stock Ticker for making investment decisions; it is for informational purposes only.
bg: Тази програма се свързва към популярен сайт и дръпва котировки на ценни книжа. Аплетът е свободно приложение базирано на Интернет. Той идва БЕЗ АБСОЛЮТНО НИКАКВИ ГАРАНЦИИ. Не използвайте аплета за котировки за инвеститорски решения, той има единствено информационно предназначение.

en: Current _stocks:
bg: Текущи у_словия:

en: _New symbol:
bg: _Нов символ:

en: _Add
bg: Доб_ави

en: _Remove
bg: П_ремахва

en: Stock Ticker Preferences
bg: Настройки на аплета за котировки

en: Symbols
bg: Символи

en: Behavior
bg: Поведение

en: Update
bg: Обновява

en: Stock update fre_quency:
bg: Честота на обнов_яване на котировките в минути:

en: minutes
bg: минути

en: Scrolling
bg: Плъзгане

en: _Scroll speed:
bg: Скорост на плъзгане:

en: Slow
bg: Бавно

en: Medium
bg: Средно

en: Fast
bg: Бързо

en: _Enable scroll buttons
bg: _Включи бутоните за скролиране

en: Scroll _left to right
bg: Скролирай _отляво надясно

en: Displa_y only symbols and price
bg: Показвай _само символите и цените

en: _Width:
bg: _Ширина:

en: pixels
bg: пиксели

en: Font and Colors
bg: Шрифтове и Цветове

en: Use _default theme font and colors
bg: Шрифтове и цветове по по_дразбиране от темата

en: _Font:
bg: _Шрифт:

en: Stock _raised:
bg: Котировката се е покачила:

en: Stock _lowered:
bg: Котировката·се·е·нама_лила:

en: Stock _unchanged:
bg: Котировката·е непроменена:

en: _Background:
bg: _Фон:

en: Skip forward
bg: Прескочи напред

en: Skip backward
bg: Върни се назад

en: Stock Ticker
    Get continuously updated stock quotes
bg: Аплет за котировки
    Изтегляне на актуални борсови котировки

en: (No
bg: (без

en: Change
bg: промяна

en: Applet scrolls right to left when this key is set to true.
bg: Аплета плъзга от дясно наляво когато тази настройка е истина.

en: Background color
bg: Фонов цвят

en: Display only stock symbols along with their value. Do not diplay changes in value.
bg: Изобразява само символите на котировките с техните стойности. Не изобразява промени в стойностите.

en: Display only symbols and price
bg: Показвай само символите и цените

en: Font
bg: Шрифт

en: List containing the stocks to be displayed. Consists of the stock id separated by "+"
bg: Списък съдържащ котировките които да се изобразят. Съставен е от идентификациите на котировките разделени с "+"

en: Lowered color
bg: Цвят за намаление

en: Raised color
bg: Цвят за овеличение

en: Right to left scrolling
bg: Плъзгане от ляво надясно

en: Shorter time means the stocks scroll by faster.
bg: По малко време означава по бързо плъзгане на котировките.

en: Show arrow buttons
bg: Показва бутони със стрелки

en: Show arrow buttons on the side of the display so that the user can scroll forward or backward.
bg: Показва бутони със стрелки в страничния панел на екрана така, че потребителя да може да плъзга напред и назад.

en: Stocks to monitor - must be seperated by a +
bg: Котировки които да следи - трябва да са разделени с "+"

en: The color of the background of the display. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
bg: Цвят за фон при изобразяване. Няма ефект когато потребителя избере да използва шрифтовете и цветовете по подразбиране от темата.

en: The color used when the stock's values has lowered. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
bg: Цвета използван когато стойноста на котировката е понижена. Няма ефект когато потребителя избере да използва шрифтовете·и·цветовете·по·подразбиране·от·темата.

en: The color used when the stock's values has not changed. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
bg: Цвета използван когато стойноста на котировката не е променена. Няма·ефект·когато·потребителя·избере·да·използва·шрифтовете и цветовете по подразбиране от темата.

en: The color used when the stock's values has raised. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
bg: Цвета използван когато стойноста на котировката се е покачила. Няма·ефект·когато·потребителя·избере·да·използва·шрифтовете и цветовете по подразбиране от темата.

en: The font used for the display. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
bg: Шрифта използван за изобразяване. Няма·ефект·когато·потребителя·избере·да·използва·шрифтовете и цветовете по подразбиране от темата.

en: The time interval until when the applet updates the stock data.
bg: Времевия интервал докато аплета обнови стоковите данни.

en: The width in pixels of the applet.
bg: Ширината в пиксели на аплета.

en: Time in milliseconds for display update
bg: Време в милисекунди за обновяване е изображението

en: Unchanged color
bg: Непроменен цвят

en: Update interval
bg: Интервал на обновяване

en: Use default theme fonts and colors
bg: Шрифтове и цветове по подразбиране от темата

en: Use default theme fonts and colors instead of custom ones
bg: Използва шрифтовете и цветовете по подразбиране вместо избрани от потребителя.

en: Width of the applet
bg: Ширина на аплета

en: font 2 - No Longer used
bg: шрифт 2 вече не се използва

en: _Forecast
bg: _Прогноза

en: Factory for creating the weather applet.
bg: Фабрика за създаване на аплет синоптик.

en: Gweather Applet Factory
bg: Фабрика на аплета синоптик

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
bg: Наблюдение на времето и прогнози

en: Weather Report
bg: Метеорологичен бюлетин

en: Released under the GNU General Public License.
    
    An applet for monitoring local weather conditions.
bg: Лицензното споразумение е Общия публичен лиценз на ГНУ.
    
    Аплет датчик за местното метеорологично време.

en: GNOME Weather
bg: ГНОМ Синоптик

en: Forecast
bg: Прогноза

en: City:
bg: Град:

en: Last update:
bg: Последно Обновяване::

en: Conditions:
bg: Условия:

en: Sky:
bg: Небе:

en: Temperature:
bg: Температура:

en: Dew point:
bg: Точка на конденз:

en: Humidity:
bg: Влажност:

en: Wind:
bg: Вятър:

en: Pressure:
bg: Налягане:

en: Visibility:
bg: Видимост:

en: Current Conditions
bg: Текущи Условия

en: Forecast Report
bg: Метеорологична Прогноза

en: See the ForeCast Details
bg: Виж детайлите от прогнозата

en: _Visit Weather.com
bg: _Посети weather.com

en: URL link Button
bg: Бутон за посещение на URL

en: Click to Enter Weather.com
bg: Посети weather.com

en: Radar Map
bg: Радарна Карта

en: Detailed forecast not available for this location.
    Please try the state forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
bg: Липсва подробна прогноза за това място.
    Опитайте друг сайт за синоптични прогнози. IWIN прогнозите са достъпни само за градове на САЩ.

en: State forecast not available for this location.
    Please try the detailed forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
bg: Липсва краткосрочна прогноза за това място.
    Опитайте с подробна прогноза. IWIN прогнозите са достъпни само за градове на САЩ.

note: Accessible Name and Description for the components in Preference Dialog
en: Location view
bg: Изглед на местоположението

en: Select Location from the list
bg: Изберете местоположение от списъка

en: Address Entry
bg: Место за адрес

en: Enter the URL
bg: Въведете URL

en: Weather Preferences
bg: Настройки на Синоптик

en: _Automatically update every:
bg: _Автоматично обновява всеки:

en: Use _metric system units
bg: Използвай _метричната система

en: Enable _radar map
bg: Включи _радарната карта

en: Use cus_tom address for radar map
bg: Използвай _друг адрес на радарна карта

en: A_ddress:
bg: _Адрес:

en: _Select a location:
bg: Избира ме_стоположение:

en: Location
bg: Местоположение

en: Determines whether the applet automatically updates its weather statistics or not.
bg: Определя дали аплета автоматично обновява статистиките за времето или не.

en: Display radar map
bg: Включва _радарната карта

en: Fetch a radar map on each update.
bg: Взима и радарна карта при всяко обновяване.

en: If true, then retreive a radar map from a location specified by the "radar" key.
bg: Ако е истина намира информация за радарната карта от местоположениетоопределено от настройката "radar".

en: Not used anymore
bg: Не се използва вече

en: The custom url from where to retrieve a radar map.
bg: Различен адрес от където да намери информация за радарната карта.

en: The interval, in seconds, between automatic updates.
bg: Интервал в секунди между автоматичното обновяване.

en: Update the data automatically
bg: Обновява данните автоматично

en: Url for the radar map
bg: Интернет адрес за радарната карта

en: Use custom url for the radar map
bg: Използва друг интернет адрес за радарна карта

en: Use metric units
bg: Използва метрична система

en: Use metric units instead of english units.
bg: Използва метрична система

en: weather location information.
bg: Информация за времето в дадено местоположение

en: knots
bg: възли

en: kph
bg: възела/час

en: miles
bg: мили

en: kilometers
bg: километри

en: Variable
bg: Променлив

en: North
bg: север

en: North - NorthEast
bg: север-североизток

en: Northeast
bg: североизток

en: East - NorthEast
bg: изток-североизток

en: East
bg: изток

en: East - Southeast
bg: изток-югоизток

en: Southeast
bg: югоизток

en: South - Southeast
bg: юг-югоизток

en: South
bg: юг

en: South - Southwest
bg: юг-югозапад

en: Southwest
bg: югозапад

en: West - Southwest
bg: запад-югозапад

en: West
bg: запад

en: West - Northwest
bg: запад-северозапад

en: Northwest
bg: северозапад

en: North - Northwest
bg: север-северозапад

en: Invalid
bg: Невалиден

en: Clear Sky
bg: Ясно небе

en: Broken clouds
bg: Много малко облаци

en: Scattered clouds
bg: Разпръсната облачност

en: Few clouds
bg: Лека облачност

en: Overcast
bg: Плътна облачност

note: TRANSLATOR: If you want to know what "blowing" "shallow" "partial" * etc means, you can go to http://www.weather.com/glossary/ and * http://www.crh.noaa.gov/arx/wx.tbl.html NONE
en: Thunderstorm
bg: Гръмотевици

note: DRIZZLE
en: Drizzle
bg: Ръмене

en: Light drizzle
bg: Лек Дъжд

en: Moderate drizzle
bg: Умерено силно ръмене

en: Heavy drizzle
bg: Силно ръмене

en: Freezing drizzle
bg: Ръмене със заледявания

note: RAIN
en: Rain
bg: Дъжд

en: Light rain
bg: Лек дъжд

en: Moderate rain
bg: Умерено силен дъжд

en: Heavy rain
bg: Проливен дъжд

en: Rain showers
bg: Дъждове с прекъсвания

en: Freezing rain
bg: Дъжд със заледявания

note: SNOW
en: Snow
bg: Снеговалеж

en: Light snow
bg: Лек снеговалеж

en: Moderate snow
bg: Умерено силен снеговалеж

en: Heavy snow
bg: Тежък снеговалеж

en: Snowstorm
bg: Снежна виелица

en: Blowing snowfall
bg: Снеговалеж със силен вятър и намалена видимост

en: Snow showers
bg: Снеговалежи с прекъсвания

en: Drifting snow
bg: Снеговалеж, който ще се разсее

note: SNOW_GRAINS
en: Snow grains
bg: Суграшица с прекъсвания

en: Light snow grains
bg: Лека суграшица

en: Moderate snow grains
bg: Умерено силна суграшица

en: Heavy snow grains
bg: Силна суграшица

note: ICE_CRYSTALS
en: Ice crystals
bg: Ледени кристали

note: ICE_PELLETS
en: Ice pellets
bg: Ледени топчици

en: Few ice pellets
bg: Малко ледени топчици

en: Moderate ice pellets
bg: Умерено количество ледени топчици

en: Heavy ice pellets
bg: Голямо количество ледени топчици

en: Ice pellet storm
bg: Буря с ледени топчици

en: Showers of ice pellets
bg: Ледени топчици с прекъсвания

note: HAIL
en: Hail
bg: Градушка

en: Hailstorm
bg: Буря с градушка

en: Hail showers
bg: Градушка с прекъсвания

note: SMALL_HAIL
en: Small hail
bg: Краткотрайна градушка

en: Small hailstorm
bg: Краткотрайна буря с градушка

en: Showers of small hail
bg: Краткотрайна градушка с прекъсвания

note: PRECIPITATION
en: Unknown precipitation
bg: Неизяснени валежи

note: MIST
en: Mist
bg: Утринна мъгла

note: FOG
en: Fog
bg: Мъгла

en: Fog in the vicinity
bg: Мъгла в околността

en: Shallow fog
bg: Незначителна мъгла

en: Patches of fog
bg: Мъгла на отделни места

en: Partial fog
bg: Частична мъгла

en: Freezing fog
bg: Мъгла със заледявания

note: SMOKE
en: Smoke
bg: Пушек

note: VOLCANIC_ASH
en: Volcanic ash
bg: Вулканична пепел

note: SAND
en: Sand
bg: Пясък

en: Blowing sand
bg: Пясък със силен вятър и намалена видимост

en: Drifting sand
bg: Пясък, който ще се разсее

note: HAZE
en: Haze
bg: Мараня

note: SPRAY
en: Blowing sprays
bg: Леко ръмене със силен вятър и намалена видимост

note: DUST
en: Dust
bg: Прах

en: Blowing dust
bg: Прах със силен вятър и намалена видимост

en: Drifting dust
bg: Прах, който ще се разнесе

note: SQUALL
en: Squall
bg: Шквал

note: SANDSTORM
en: Sandstorm
bg: Пясъчна буря

en: Sandstorm in the vicinity
bg: Пясъчна буря в околността

en: Heavy sandstorm
bg: Силна пясъчна буря

note: DUSTSTORM
en: Duststorm
bg: Прашна буря

en: Duststorm in the vicinity
bg: Прашна буря в околността

en: Heavy duststorm
bg: Силна прашна буря

note: FUNNEL_CLOUD
en: Funnel cloud
bg: Фуниевиден облак

note: TORNADO
en: Tornado
bg: Торнадо

note: DUST_WHIRLS
en: Dust whirls
bg: Прашни завихряния

en: Dust whirls in the vicinity
bg: Прашни завихряния в околността

en: Failed to get METAR data.
bg: Не успях да получа METAR данните.

en: WeatherInfo missing location
bg: Местоположението го няма с синоптичната информация.

en: %a, %b %d / %H:%M
bg: %a, %d %b - %H:%M

en: Unknown observation time
bg: Неизвестно време на наблюдение

en: Calm
bg: Спокойно

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Retrieval failed
bg: Получаването неуспешно

en: Alert you when new mail arrives
bg: Получаване на сигнал при нова електронна поща

en: Factory for creating inbox monitors.
bg: Фабрика за създаване на наблюдател за пощенската кутия.

en: Inbox Monitor
bg: Следене на пощенската кутия

en: Inbox Monitor Factory
bg: Фабрика за следене·на·пощенската·кутия

en: Internet
bg: Интернет

en: Error checking mail
bg: Грешка при проверка на пощата

en: You didn't set a password in the preferences for the Inbox Monitor,
    so you have to enter it each time it starts up.
bg: Не сте задали парола в настройките за следяча на електронната поща, 
    така, че трябва да я въведете въвеждате всеки път когато той стартира.

en: Please enter your mailserver's _password:
bg: Моля въведете _паролата за вашия пощенски сървър:

en: Password Entry box
bg: Кутия за въвеждане на паролата

en: _Save password to disk
bg: Запазва паролара на диска

en: Could not connect to the Internet.
bg: Не мога да се свържа с Интернет.

en: The username or password is incorrect.
bg: Потребителското име или паролата са грешни.

en: The server name is incorrect.
bg: Името на сървъра е грешно.

en: Error connecting to mail server.
bg: Грешка при свързването с пощенския сървър.

en: Error
bg: Грешка

en: You have new mail.
bg: Имате нова поща.

en: You have mail.
bg: Имате поща.

en: %d unread/ %d messages
bg: %d·непрочетени/·%d·съобщения

en: %d messages
bg: %d·съобщения

en: No mail.
bg: Няма поща.

en: Status not updated
bg: Състоянието не е подновено

en: Inbox Settings
bg: Настройки на пощенската кутия

en: Mailbox _resides on:
bg: Пощата се нами_ра в:

en: Local mailspool
bg: Локална Пощенска кутия

en: Local maildir
bg: Локална папка за пощата

en: Remote POP3-server
bg: Отдалечен POP3 пощенски сървър

en: Remote IMAP-server
bg: Отдалечен·IMAP·пощенски·сървър

en: Mail _spool file:
bg: Файл с пощата:

en: Browse
bg: Браузване

en: Mail s_erver:
bg: Сървър за пощата:

en: Mail Server Entry box
bg: Кутия за Въвеждане на Пощенския Сървър

en: _Username:
bg: Потребител:

en: Username Entry box
bg: Кутия за Въвеждане на Потребителскито Име

en: _Password:
bg: _Парола:

en: _Folder:
bg: Папка:

en: Folder Entry box
bg: Кутия за Въвеждане на Папката

en: Check for mail _every:
bg: Проверява за поща всеки:

en: Choose time interval in minutes to check mail
bg: Избира времеви интервал в минути за проверка на пощата

en: Choose time interval in seconds to check mail
bg: Избира·времеви·интервал·в·секунди·за·проверка·на·пощата

en: Play a _sound when new mail arrives
bg: Изпълнява звук когато пристигне нова поща

note: l = gtk_check_button_new_with_mnemonic (_("Set the number of unread mails to _zero when clicked"));
en: Sto_p animation when double clicked
bg: Спира анимацията при двойно натискане

en: Select a_nimation:
bg: Избира а_нимация:

en: Commands
bg: Команди

en: Before each _update:
bg: Преди всяки обновяване:

en: Command to execute before each update
bg: Команда която да се изпълни преди всяко обновяване

en: When new mail _arrives:
bg: Когато са получи нов_а поща:

en: Command to execute when new mail arrives
bg: Команда която да се изпълни при пристигането на нова поща

en: When double clicke_d:
bg: При _двойно натискане:

en: Command to execute when clicked
bg: Команда която да се изпълни при натискане

en: Inbox Monitor Preferences
bg: Настройки Наблюдение на Пощенската Кутия

en: Inbox Monitor notifies you when new mail arrives in your mailbox
bg: Датчика за пощата сигнализира когато пристигне нова поща в пощенската кутия

en: Text only
bg: Само текст

en: Mail check
bg: Проверка на Пощата

en: Mail check notifies you when new mail arrives in your mailbox
bg: Проверката на пощата сигнализира когато има нова поща в пощенската кутия

en: Command to execute when checking mail
bg: Команда която да се изпълни при проверката на пощата

en: Command to execute when you click on the Inbox Monitor
bg: Команда·която·да·се·изпълни·при·натискане на Датчика за Пощата

en: Command to run before checking mail
bg: Команда която да се изпълни преди проверката на пощата

en: Do we run the exec-command
bg: Изпълняваме ли командата за изпълнение

en: Do we run the newmail-command
bg: Изпълняваме ли командата за нова поща

en: Do we want to save the password to disk
bg: Искаме ли да запазим паролата върху диска

en: Encrypted password
bg: Криптирана парола

en: How often (in milliseconds) we check the mail
bg: Колко често (в милисекунди) проверяваме пощата

en: If mail should be checked automatically
bg: Дали пощата да се проверява автоматично

en: If this is enabled, we save the password in gconf
bg: Ако това е позволено, запазваме пощата в gconf

en: If this is set mail will be checked every update-freq milliseconds
bg: Ако е зададено пощата ще се проверява автоматично на зададените милисекунди

en: If this is set, we should run the exec-command
bg: Ако е зададено, ще трябва да изпълним командата за изпълнение

en: If this is set, we should run the newmail-command
bg: Ако е зададено, ще·трябва·да·изпълним·командата·за нова поща

en: Interval for checking mail
bg: Интервал за проверка на пощата

en: Path to the animation file
bg: Път към файла с анимацията

en: Play a sound when mail is recieved
bg: Изпълнява звук при получаването на нова поща

en: Remote folder for mail retrieval
bg: Отдалечена поща за получаване на пощата

en: Remote server to connect to for our mail
bg: Отдалечен сървър към който да се свърже за вашата поща

en: Run this command before we check the mail
bg: Изпилнява команда преди да провери пощата

en: The mail server
bg: Сървър за пощата

en: The user's encrypted password for the remote server
bg: Криптираната парола на потребителя за отдалечения сървър

en: The user's password
bg: Парола на потребителя

en: The user's password for the remote server
bg: Паролата на потребителя за отдалечения сървър

en: This is how we check the mail, check the mail, check the mail...
bg: Как да проверяваме пощата, да·проверяваме·пощата, да·проверяваме·пощата...

en: This is how we process the mail, process the mail, process the mail...
bg: Как да се обработи пощата, да·се·обработи·пощата,·да·се·обработи·пощата ...

en: This is the animation that will be displayed during normal Inbox Monitor usage
bg: Това е анимацията която ще се изобрази по време на нормалното използване на Датчика за Пощата

en: Username on the remote server
bg: Потребителско име на отдалечен сървър

en: We run this command when the user clicks on Inbox Monitor
bg: Изпълняваме тази команда когато потребителя натисне върху Датчика за Пощата

en: Whether to reset mail status when you click on Inbox Monitor
bg: Дали да обнови състоянието на пощата когато натиснете на Датчика за Пощата

en: You've got mail!
bg: Имате Поща!

en: Mailcheck
bg: Проверка на пощата

en: New Mail
bg: Нова Поща

en: Command Line
bg: Команден ред

en: Mini-Commander
bg: Мини-командир

en: MiniCommander Applet Factory
bg: Фабрика на аплета Мини-командир

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, and changeable macros.
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
bg: Този аплет на GNOME добавя команден ред към панела. Разполага с възможности за завършване на реда, история на командите, потребителски макроси и вграден часовник.
    
    Програмата е свободен софтуер, можете да я разпространявате и/или променяте според условията на Общия публичен лиценз (GNU GPL), който е публикуван от Фондацията за свободен софтуер. Можете да ползвате версия 2 или по свое усмотрение следваща весия на лиценза.

note: build file select dialog
en: Start program
bg: Стартирай програма

en: Command line
bg: Команден ред

en: Type a command here and Gnome will execute it for you
bg: Въведете команда тук и GNOME ще я изпълни

en: Cannot get schema for %s: %s
bg: Не мога да получа схемата за %s: %sГНОМЕ

en: Cannot set schema for %s: %s
bg: Не мога да задам схемата за %s: %s

en: Set default list value for %s
bg: Задай стойността по подразбиране на листа за %s

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
bg: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL е установена, схемите няма да се инсталират

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
bg: Трябва да зададете променливата на обвивката GCONF_CONFIG_SOURCE

en: Failed to access configuration source(s): %s
bg: Не успях да достигна до конфигурационните източници: %s

en: Error syncing config data: %s
bg: Грешка при синхронизиране на конфигурационните данни: %s

en: <b>Appearance</b>
bg: <b>Външен вид</b>

en: <b>Auto Completion</b>
bg: <b>Автоматично завършване</b>

en: <b>Colors</b>
bg: <b>Цветове</b>

en: <b>Size</b>
bg: <b>Размер</b>

en: Add New Macro
bg: Добави нов макрос

en: Command Line Preferences
bg: Настройки на командния ред

en: Command line _background:
bg: Цвят на _фона на командния ред:

en: Command line _foreground:
bg: Цвят на _шрифта на командния ред:

en: E_nable history-based auto completion
bg: Включи автоматич_ното завършване според историята

en: Macros
bg: Макрос

en: Pick a color
bg: Изберете цвят

en: Show fram_e
bg: Показвай _кадъра

en: Show han_dle
bg: Показвай _дръжката

en: _Add Macro...
bg: _Добавя макрос...

en: _Delete Macro
bg: _Изтрий макрос

en: _Macros:
bg: _Макрос:

en: _Pattern:
bg: Шаблон:

en: _Use default theme colors
bg: Цветове по подразбиране от _темата

en: Attempt to autocomplete a command from the history of commands entered.
bg: Опит за автоматично изпълнение на команда от историята на въведените комади.

en: Color background blue component
bg: Син компонент на фоновия цвят

en: Color background green component
bg: Зелен·компонент·на·фоновия·цвят

en: Color background red component
bg: Червен·компонент·на·фоновия·цвят

en: Color foreground blue component
bg: Син·компонент·на·цвета за преден план

en: Color foreground green component
bg: Зелен компонент на цвета·за·преден·план

en: Color foreground red component
bg: Червен компонент на цвета·за·преден·план

en: History list
bg: История

en: List of GConfValue entries containing strings for history entries.
bg: Списък с стойностите за въвеждане в GConf съдържащи низове за историята.

en: List of GConfValue entries containing strings for the macro commands.
bg: Списък·с·стойностите·за·въвеждане·в·GConf·съдържащи·низове·за·макро команди.

en: List of GConfValue entries containing strings for the macro patterns.
bg: Списък·с·стойностите·за·въвеждане·в·GConf·съдържащи·низове·за·макро модели.

en: Macro command list
bg: Списък с макро команди

en: Macro pattern list
bg: Списък с макро модели

en: Perform history autocompletion
bg: Извърши автоматичното завършване на историята

en: Show a frame surrounding the applet.
bg: Показва кадър обграждащ аплета.

en: Show a handle so the applet can be detached from the panel.
bg: Показва ръчка така, че аплета да може да бъде откачен от панела.

en: Show frame
bg: Показва кадъра

en: Show handle
bg: Показва дръжката

en: The blue component of the background color.
bg: Синия компонент на фоновия цвят.

en: The blue component of the foreground color.
bg: Синия·компонент·за·цвета на преден план.

en: The green component of the background color.
bg: Зеления ·компонент·на·фоновия·цвят.

en: The green component of the foreground color.
bg: Зеления компонент за цвета·на·преден·план.

en: The red component of the background color.
bg: Червения·компонент·на·фоновия·цвят.

en: The red component of the foreground color.
bg: Червения компонент за цвета·на·преден·план.

en: Use the default theme colors
bg: Цветове по подразбиране от темата

en: Use theme colors instead of custom ones.
bg: Използва цвета от темата вместо настроения от потребителя.

en: Width
bg: Ширина

en: Browser
bg: Браузър

en: Click this button to start the browser
bg: Натиснете този бутон за стартиране на браузъра

en: History
bg: История

en: Click this button for the list of previous commands
bg: Натиснете този бутон за списък с предишни команди

en: Mini-Commander applet
bg: Аплет Мини-командир

en: This applet adds a command line to the panel
bg: Този аплет добавя команден ред на панела

en: You must specify a pattern
bg: Трябва да зададете шаблон

en: You must specify a pattern and a command
bg: Трябва да зададете шаблон и команда

en: You must specify a command
bg: Трябва да зададете команда

en: You may not specify duplicate patterns
bg: Не трябва да задавате еднакви шаблони

en: Adjust the sound volume
bg: Аплет за промяна силата на звука

en: Volume Control
bg: Сила на звука

en: _Mute
bg: _Заглуши

en: _Open Volume Control
bg: Отваря Прозореца за Сила на Звука

en: Main Volume
bg: Основно Ниво на Звука

en: Bass
bg: Бас

en: Treble
bg: Трикратен

en: Synth
bg: Синтезатор

en: Pcm
bg: PCM

en: Speaker
bg: Говорител

en: Line
bg: Линия

en: Microphone
bg: Микрофон

en: Mix
bg: Миксер

en: Pcm2
bg: PCM2

en: Recording Level
bg: Ниво на записване

en: Input Gain
bg: Входно Усилване

en: Output Gain
bg: Изходно·Усилване

en: Line1
bg: Линия1

en: Line2
bg: Линия3

en: Line3
bg: Линия3

en: Digital1
bg: Цифров1

en: Digital2
bg: Цифров2

en: Digital3
bg: Цифров3

en: Phone Input
bg: Телефонен Вход

en: Phone Output
bg: Телефонен Изход

en: Video
bg: Видео

en: Radio
bg: Радио

en: Monitor
bg: Системен датчик

en: Volume Control (muted)
bg: Сила на звука (заглушен)

en: No audio device
bg: Няма звуково устройство

en: warning: this version of gmix was compiled with a different version of
    soundcard.h.
bg: предупреждение: тази версия на gmix е била
    компилирана с различна версия на soundcard.h

en: Couldn't open mixer device %s
bg: Не мога да отворя устройството за миксера %s

en: Volume Controller
bg: Сила на звука

en: Use Up/Down arrow keys to change volume
bg: Използвайте стрелките нагоре/надолу за промяна на силата на звука

en: The volume control lets you set the volume level for your desktop.
bg: Контролът на силата за звука позволява да нагласяте звуковите нива на компютъра.

en: Volume Control Preferences
bg: Настройки за Силата на звука

en: Audio Channels
bg: Аудио Канали

en: _Select channel to control:
bg: Задава канал за контролиране:

en: The volume control lets you set the volume level for your desktop
bg: Контролът на силата за звука позволява да нагласяте звуковите нива на компютъра.

en: Channel controlled by applet. Only for OSS setups
bg: Канала е контролиран от аплет. Само за настройка на OSS

en: Saved mute state
bg: Запазва състоянието на заглушаване

en: Saved volume to restore on startup
bg: Запазва нивото на звука за възстановяване при стартиране

en: Modem Lights
bg: Светлините на модема

en: Released under the GNU general public license.
    A modem status indicator and dialer.
    Lights in order from the top or left are Send data and Receive data.
bg: Разпространява се съгласно Общия публичен лиценз на ГНУ.
    Датчик за състоянието и нумератор за модеми.
    Светлините са "получени данни" (отгоре/отляво) и "изпратени данни" (отдолу/отдясно)

en: You are currently connected.
    Do you want to disconnect?
bg: В момента сте свързани.
    Искате ли да се изключите?

en: _Disconnect
bg: Изключване

en: Do you want to connect?
bg: Искате ли да се свържете?

en: C_onnect
bg: Свързване

en: %#.1fMb received / %#.1fMb sent / time: %.1d:%.2d
bg: %#.1fMb получени / %#.1fMb пратени / време: %.1d:%.2d

en: not connected
bg: не е свързан

en: Ask for confirmation when connecting/disconnecting
bg: Пита за потвърждение при Включване/Изключване

en: Blink when connecting
bg: Мига при включване

en: Command executed when connecting
bg: Команда за изпълнение при свързване

en: Command executed when disconnecting
bg: Команда·за·изпълнение·при·изключване

en: Display a confirmation dialog when connecting or disconnecting.
bg: Изобразява запитване за потвърждение при включването или изключването.

en: Make the applet blink when the modem is connecting.
bg: Аплета да мига когато модема се свързва.

en: Modem device name
bg: Име на устройството за модема

en: Modem lock file
bg: Заключващ файл на модема

en: Receive background color
bg: Получава фонов цвят

en: Receive foreground color
bg: Получава цвят за предния план

en: Send background color
bg: Изпраща фонов цвят

en: Send foreground color
bg: Изпраща цвят за предния план

en: Show connect time and throughput
bg: Показва времето за свързване и скоростта

en: Show extra information about the connect time and amount of data transmitted and received.
bg: Показва допълнителна информация за времето за свързване и количеството на получени и изпратени данни.

en: Status connected color
bg: Цвят за състояние свързан

en: Status not connected color
bg: Цвят·за·състояние изключен

en: Status waiting connection color
bg: В състояние на чакане на цвят за свързан

en: Text background color
bg: Фонов цвят на текст:

en: Text foreground color
bg: Текстов цвят за предния план

en: Text outline color
bg: Текстов цвят за външната линия

en: The background color of the button used to indicate data received.
bg: Цвете за фона на бутона използван за индикация на получени данни.

en: The background color of the button used to indicate data sent.
bg: Цвете·за·фона·на·бутона·използван·за·индикация·на·изпратени·данни.

en: The color used to display the status button when the modem is connected.
bg: Цвета използван за изобрази бутона за състоянието когато модема е свързан.

en: The color used to display the status button when the modem is connecting.
bg: Цвета·използван·за·изобрази·бутона·за·състоянието·когато·модема·се свързва.

en: The color used to display the status button when the modem is not connected.
bg: Цвета·използван·за·изобрази·бутона·за·състоянието·когато·модема·не е·свързан.

en: The color used to indicate that data has been received.
bg: Цвета използван да индикира че се получават данни.

en: The color used to indicate that data has been sent.
bg: Цвета·използван·да·индикира·че·се·изпращат·данни.

en: The fraction of a second until the applet updates.
bg: Част от секундата докато аплета се обнови.

en: The name of the modem device.
bg: Име за устройството на модема.

en: The name of the modem lock file.
bg: Име за заключващия файл на модема.

en: Use isdn
bg: Използва ISDN

en: Use isdn instead of ppp to connect the modem.
bg: Използва ISDN вместо ppp за свързване с модема.

en: Use this command to connect the modem.
bg: Използа тази команда за свързване с модема.

en: Use this command to disconnect the modem.
bg: Използа·тази·команда·за·изключване на връзката с·модема.

en: Verify owner of lock file
bg: Проверява собственика на заключващ файл

en: Modem Lights Preferences
bg: Настройки на Светлините на модема

en: U_pdate every:
bg: Обновява всеки:

note: extra info checkbox
en: Sho_w connect time and throughput
bg: _Показвай времетраенето и скоростта

en: B_link connection status when connecting
bg: Състоянието на модема мига по време на свързването

en: Connections
bg: Връзки

en: Co_nnection command:
bg: Кома_нда за свързване:

en: _Disconnection command:
bg: Коман_да за изключване:

note: confirmation checkbox
en: Con_firm connection
bg: _Потвърждавай връзката

en: Receive Data
bg: Получаване на Данни

en: _Foreground:
bg: Преден План:

en: Send Data
bg: Изпраща на Данни

en: Foregroun_d:
bg: Преден План:

en: Backg_round:
bg: Фон:

en: Connection Status
bg: Състояние на Връзката

en: Co_nnected:
bg: Свърза_н:

en: Disconnec_ted:
bg: Изключен::

en: C_onnecting:
bg: Свързвам се:

en: Text
bg: Текст

en: For_eground:
bg: Преден План:

en: Bac_kground:
bg: Ф_он:

en: O_utline
bg: _Контур

en: Colors
bg: Цветове

en: Modem Options
bg: Настройки на Модема

en: _Device:
bg: _Устройство:

en: _Lock file:
bg: _Заключващ файл:

en: _Verify owner of lock file
bg: _Проверявай собственика на заключващия файл

note: ISDN checkbox
en: U_se ISDN
bg: _Използвай ISDN

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: A system load indicator
bg: Датчик на натоварването на системата

en: System Monitor
bg: Системен датчик

en: _Open System Monitor
bg: _Отваря системен датчик

en: CPU Load
bg: Натоварване на процесора

en: Load Average
bg: Средна натовареност

en: Released under the GNU General Public License.
    
    A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
bg: Разпространява се според условията на Общия публичен лиценз на GNU.
    
    Датчик за натовареността на системата, показва графики за процесора, паметта, суап файла и мрежовия трафик.

en: Processor
bg: Процесор

en: Memory
bg: Памет

en: Network
bg: Мрежа

en: Swap Space
bg: Големина на Виртуалната Памет

en: Resource
bg: Ресурси

en: %s:
    %d%% in use
bg: %s:
    %d%% се използват

en: Memory Load
bg: Натовареност на паметта

en: Applet refresh rate in milliseconds
bg: Време за обновяване на аплета в милисекунди

en: CPU graph background color
bg: Фонов цвят за графиката на натовареноста на процесора

en: Enable CPU load graph
bg: Включва графика за натовареноста на процесора

en: Enable load average graph
bg: Включва·графика·за·средна натовареност

en: Enable memory load graph
bg: Включва·графика·за·натовареноста·на·паметта

en: Enable network load graph
bg: Включва·графика·за·натовареноста·на·мрежата

en: Enable swap load graph
bg: Включва·графика·за·натовареноста·на·виртуалната памет

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
bg: За хоризонтално панели, ширината на графиката в пиксели. За вертикални панели, това е височната на графиката.

en: Graph color for Ethernet network activity
bg: Цвят на графиката за активноста на локалната мрежа

en: Graph color for PLIP network activity
bg: Цвят·на·графиката·за·активноста·на·PLIP·мрежата

en: Graph color for SLIP network activity
bg: Цвят·на·графиката·за·активноста·на·SLIP·мрежата

en: Graph color for buffer memory
bg: Цвят·на·графиката·за·буферната памет

en: Graph color for cached memory
bg: Цвят·на·графиката·за·запълнената памет

en: Graph color for load average
bg: Цвят·на·графиката·за·средна натовареност

en: Graph color for nice-related CPU activity
bg: Цвят·на·графиката·за приблизителна активност на процесора

en: Graph color for other network usage
bg: Цвят·на·графиката·за·активноста·на·мрежата

en: Graph color for shared memory
bg: Цвят·на·графиката·за·поделената памет

en: Graph color for system-related CPU activity
bg: Цвят·на·графиката·за·системната активност на процесора

en: Graph color for user-related CPU activity
bg: Цвят·на·графиката·за·активноста·процасора от потребителя

en: Graph color for user-related memory usage
bg: Цвят·на·графиката·за·паметта използвана от потребителя

en: Graph color for user-related swap usage
bg: Цвят·на·графиката·за·виртуалната памет използвана от потребителите

en: Graph size
bg: Размер на графиката

en: Load graph background color
bg: Фоновия цвят на графиката за натовареноста.

en: Memory graph background color
bg: Фоновия·цвят·на·графиката·за·паметта.

en: Network graph background color
bg: Фоновия·цвят·на·графиката·за·мрежата.

en: Swap graph background color
bg: Фоновия·цвят·на·графиката·за·виртуалната памет.

en: Net Load
bg: Натовареност на мрежата

en: Monitored Resources
bg: Наблюдавани ресурси

en: _Processor
bg: _Процесор

en: _Memory
bg: Па_мет

en: _Network
bg: Мре_жа

en: S_wap Space
bg: _Виртуална памет

en: _Load
bg: Натовареност

en: System m_onitor width:
bg: _Ширина на системния датчик:

en: System m_onitor height:
bg: _Височина на системния датчик:

en: Sys_tem monitor update interval:
bg: _Период на обновяване на системния датчик:

en: milliseconds
bg: милисекунди

en: _User
bg: Пот_ребител

en: S_ystem
bg: _Системa

en: N_ice
bg: Приори_тет

en: I_dle
bg: _Незаети

en: Sh_ared
bg: _Споделени

en: _Buffers
bg: _Буфери

en: Cach_ed
bg: Записан в паметта

en: F_ree
bg: Сво_бодни

en: PL_IP
bg: _PLIP

en: _Ethernet
bg: Локална Мр_ежа

en: Othe_r
bg: Д_руги

en: _Background
bg: _Фон

en: _Used
bg: _Използвани

en: _Free
bg: _Свободни

en: Load
bg: Натовареност

en: _Average
bg: Средно

en: System Monitor Preferences
bg: Настройки на аплета за наблюдение на системата

en: Swap Load
bg: Натовареност на суапа

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
bg: Създава, преглежда и управлява лепкавите бележки върху работното място

en: Sticky Notes
bg: Лепкави Бележки

en: Sticky Notes Applet Factory
bg: Фабрика на аплета Лепкави Бележки

en: _Delete Notes...
bg: Изтрива Бележки...

en: _Lock Notes
bg: Зак_лючва Бележки

en: _New Note
bg: Нова бележка

en: _Show Notes
bg: Показва Бележки

en: Locked note
bg: Заключена бележка

en: Unlocked note
bg: Отключена бележка

en: <b>Behavior</b>
bg: <b>Поведение</b>

en: <b>Default Note Properties</b>
bg: <b>Настройки за Бележката по Подразбиране</b>

en: <b>Delete ALL sticky notes?</b>
    
    Changes will be saved instantly.
bg: <b>Изтрива ВСИЧКИ лепкави бележки?</b>
    
    Промените ще се запазят веднага.

en: <b>Delete this sticky note?</b>
    
    Changes will be saved instantly.
bg: <b>Изтрива тази лепкава·бележка?</b>
    
    Промените·ще·се·запазят·веднага.

en: <b>Properties</b>
bg: <b>Настройки</b>

en: C_olor:
bg: Цвят:

en: Choose a base color to use for all sticky notes
bg: Избира базов цвят който да се използва за всички лепкави бележки

en: Choose a color for the note
bg: Избира цвят за бележката

en: Choose a font for the note
bg: Избира·шрифт·за·бележката

en: Choose a font to use for all sticky notes
bg: Избира·шрифт·за·всички лепкави бележки

en: Choose if notes are visible on ALL workspaces
bg: Избира дали бележките са видими на ВСИЧКИ работни места

en: Choose if the default style is forced on all notes
bg: Избира дали стила по подразбиране да се сложи насилствено върху всички бележки

en: Clic_k:
bg: Натис_ка:

en: Close note
bg: Затваря бележка

en: Force _default color and font on notes
bg: Слага насилствено цвета и шрифта по по_дразбиране на бележките

en: H_eight:
bg: Височина:

en: Lock/Unlock note
bg: Заключва/Отключва бележка

en: Pick a color for the sticky note
bg: Избира цвят за лепкавата бележка

en: Pick a default sticky note color
bg: Избира звят по подразбиране за лепкавата бележка

en: Pick a default sticky note font
bg: Избира шрифт по подразбиране за лепкавата бележка

en: Pick a font for the sticky note
bg: Избира шрифт за лепкавата белжка

en: Resize note
bg: Преоразмерява бележка

en: Specify a title for the note
bg: Задава заглавие за бележката

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
bg: Задава височина по подразбиране (в пиксели) на нова бележка

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
bg: Задава·ширина·по·подразбиране·(в·пиксели)·на·нова·бележка

en: Sticky Note
bg: Лепкава Бележка

en: Sticky Note Properties
bg: Настройки на Лепкавата Бележка

en: Sticky Notes Preferences
bg: Настройки·на·Лепкавите·Бележки

en: Use co_lor from the system theme
bg: Използва цвят от системната тема

en: Use default co_lor
bg: Използва цветове по подразбиране

en: Use default fo_nt
bg: Използва шрифт по подразбиране

en: Use fo_nt from the system theme
bg: Използва шрифт от систем_ната тема

en: _Color:
bg: _Цвят:

en: _Delete ALL
bg: Изтрива Всичко

en: _Delete Note...
bg: Изтрива Бележки...

en: _Lock Note
bg: Заключва Бележка

en: _Properties...
bg: _Настройки...

en: _Put notes on all workspaces
bg: Слага бележките на всички работни места

en: _Title:
bg: Заглавие:

en: _lock/unlock all notes
bg: зак_лючва/отключва всички бележки

en: _show/hide all notes
bg: показва/_скрива всички бележки

en: create a _new note
bg: създава _нова бележка

en: Autosave timeout in minutes
bg: Време между автоматично записване в минути

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
bg: По подразбиране, на лепкавите бележки се дава текущата дата като заглавие когато те се създават. Използва се този формат; всичко което се изписва от strftime()· е валидно.

en: Date format of note's title
bg: Формат за датата в заглавието на бележката

en: Default click behavior of the applet
bg: Поведение по·подразбиране при натискане на аплета

en: Default color for new notes
bg: Цвят по подразбиране за нови бележки

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
bg: Цвят по подразбиране за нова лепкава бележка. Това трябва да е в специфицирания от html шестнайсетичен вид, примерно "#30FF50".

en: Default font for new notes
bg: Шрифт·по·подразбиране·за·нови·бележки

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10"
bg: Шрифт по подразбиране за нова лепкава бележка. Това трябва да е името и размера на шрифта, за пример "Sans·Italic·10"

en: Default height for new notes
bg: Височина по подразбиране за нови бележки

en: Default height for new sticky notes in pixels.
bg: Височина по подразбиране за нови лепкави бележки в пиксели.

en: Default width for new notes
bg: Ширина по подразбиране за нови бележки

en: Default width for new sticky notes in pixels.
bg: Щирина по подразбиране за нови лепкави бележки в пиксели.

en: Empty notes are always deleted without confirmation
bg: Празните бележки винаги се изтриват без потвърждение

en: Every time the specified number of minutes pass, the sticky notes are automatically saved.
bg: Всеки път лепкавите бележки се запазват автоматично през избрания брой минути.

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
bg: Ако тази опция е изключена, може да се използва избран цвят за цвятпо подразбиране за всички лепкави бележки.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
bg: Ако·тази·опция·е·изключена,·може·да·се·използва·избран·шрифт·за·шрифтпо·подразбиране·за·всички·лепкави·бележки.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
bg: Ако тази опция е включена, избраните цветове и шрифтове за отделните лепкави бележки ще бъдат игнорирани.

en: Occurs when the applet is either left-clicked or "enter" is pressed. The options are "0" for "New Note", "1" for "Show/Hide All Notes", and "2" for "Lock/Unlock All Notes".
bg: Случва се когато аплета е или натиснат с лчвото копче на мишката или е натиснат клавиша "enter". Опциите са ·"0"·за·"Нова Бележка",·"1"·за·"Показва/Скрива Всички Бележки",·и·"2"·за·"Заключва/Отключва Всички·Бележки".

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
bg: Определете дали лепкавите бележки са заключени (не се променя) или не.

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
bg: Задава дали лепкавите бележки са видими на всички работни места или не.

en: Specifies whether the sticky notes are visible or not.
bg: Определя дали лепкавите бележки са видими или не.

en: Sticky notes' locked state
bg: Заключено състояние на лепкавите бележки

en: Sticky notes' visibility
bg: Видимост на лепкавите бележки

en: Sticky notes' workspace stickyness
bg: Лепкавост върху работното пространство на лепкавите бележки

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
bg: Дали да пита за потвърждение когато изтрива бележка

en: Whether to force the default color and font on all notes
bg: Дали насилствено да приложи цвета и шрифта по подразбиране на всички бележки

en: Whether to use the default system color
bg: Дали  да ползва цветовете по подразбиране на системата

en: Whether to use the default system font
bg: Дали да използва системния шрифт по подразбиране

en: %s
    %d note%s
    %d notes
bg: %s:
    %d%% бележка%s:
    %d%% бележки

en: (c) 2002-2003 Loban A Rahman
bg: (c)·2002-2003·Loban·A·Rahman

en: Sticky Notes for the Gnome Desktop Environment
bg: Лепкави бележки за мениджъра на прозорци GNOME

en: Monitor the quality of a wireless network link
bg: Наблюдава качеството на безжична мрежова връзка

en: Wireless Link Monitor
bg: Датчик за безжични връзки

en: No Wireless Devices
bg: Няма безжични устройства.

en: There doesn't seem to be any wireless devices configured on your system.
    Please verify your configuration if you think this is incorrect.
bg: Изглежда няма конфигурирани безжични устройства в системата Ви.
    Проверете настройките си, ако това не вярно.

en: This utility shows the status of a wireless link.
bg: Тази програма показва състоянието на безжична връзка.

en: Show signal strength in _percentage
bg: Показвай силата на сигналите в _проценти

en: Wireless Link Monitor Preferences
bg: Настройки на безжичните връзки

en: _Monitored device:
bg: Наблюдавано устройство:
