glabels 1.93.2 - en to bg translation catalogue (471 entries)

en: %d per sheet
bg: %d на страница

en: %d x %d  (%d per sheet)
bg: %d x %d  (%d на лист)

en: %s %s diameter
bg: %s %s диаметър

en: (e.g., "Mailing Labels," "Business Cards," ...)
bg: (примерно "Пощенски Етикети", "Визитни картички"...)

en: (e.g., 8163A)
bg: (примерно 8163А)

en: (e.g., Avery, Acme, ...)
bg: (примерно Ейвъри, Акме, ...)

en: (modified)
bg: (променен)

en: (none) - gLabels
bg: (няма) - gLabels

en: 1. Outer radius:
bg: 1. Външен радиус:

en: 1. Radius:
bg: 1. Радиус:

en: 1. Width:
bg: 1. Ширина:

en: 2. Height:
bg: 2. Височина:

en: 2. Inner radius:
bg: 2. Вътрешен радиус:

en: 3. Clipping width:
bg: 3. Широчина на отрязване

en: 3. Margin
bg: 3. Граница

en: 3. Round (radius of corner):
bg: 3. Заобляне (радиус на ъгъла)

en: 4. Clipping height:
bg: 4. Височина на отрязване

en: 5. Margin
bg: 5. Граница

en: 6. Margin
bg: 6. Граница

en: <span weight="bold" size="larger">Xxx object properties</span>
bg: <span weight="bold" size="larger">Свойства на обекта Ххх</span>

en: <span weight="bold">Default page size</span>
bg: <span weight="bold">Размер на страница по подразбиране</span>

en: <span weight="bold">Fill</span>
bg: <span weight="bold">Запълване</span>

en: <span weight="bold">Line</span>
bg: <span weight="bold">Линия</span>

en: <span weight="bold">Text</span>
bg: <span weight="bold">Текст</span>

en: <span weight="bold">Units</span>
bg: <span weight="bold">Единици</span>

en: A label and business card creation program for GNOME.
     
    Glabels is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
     
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
bg: Програма за създаване на етикети и визитки за GNOME.
     
    Glabels е безплатен софтуеър; можете да го разпространявате и/или модифицирате под условията на GNU General Public License както е публикуван ot Free Software Foundation; или версия 2 на Лиценза, или (по ваш избор) някояпо късна версия.
     
    Тази програма се разпространява с надеждата, че е полезна, но без НИКАКВА гаранция; без дори косвена гаранция за продуктивност или сбособност за определена цел. Вижте GNU General Public License за подробности.

en: About glabels
bg: Относно glabels

en: About...
bg: Относно...

en: Address Labels
bg: Адресни етикети

en: Address labels
bg: Адресни етикети

en: Agipa 119488: Business Cards
bg: Agipa 119488: Визитки

en: Align _Horizontal
bg: Подравнява _Хоризонтално

en: Align _Horizontally
bg: Подравнява Хоризонтално

en: Align _Vertical
bg: Подравнява _Вертикално

en: Align _Vertically
bg: Подравнява Вертикално

en: Align objects to bottoms
bg: Подравнява обектите към дъната

en: Align objects to horizontal centers
bg: Подравнява обектите към хоризонталните центрове

en: Align objects to left edges
bg: Подравнява обектите към левите ъгли

en: Align objects to right edges
bg: Подравнява обектите към десните ъгли

en: Align objects to tops
bg: Подравнява обектите към върховете

en: Align objects to vertical centers
bg: Подравнява обектите към вертикалните центрове

en: Alignment:
bg: Подравняване:

en: Allround Labels
bg: Напълно овални етикети

en: Allround Labels --24
bg: Напълно·овални·етикети·--24

en: Allround Labels --44
bg: Напълно·овални·етикети·--44

en: Allround Labels --64
bg: Напълно·овални·етикети·--64

en: Allround Labels --65
bg: Напълно овални етикети --65

en: Angle:
bg: Ъгъл:

en: Arch File Labels
bg: Arch Файл Етикети

en: Arch File Labels (large)
bg: Arch·Файл·Етикети (големи)

en: Arch File Labels (small)
bg: Arch·Файл·Етикети (малки)

en: Bar_code
bg: Бар_код

en: Barcode object properties
bg: Свойства на баркод

en: Bold
bg: Удебелено

en: Bottoms
bg: Дъна

en: Box object properties
bg: Свойства на кутията

en: Brand/Manufacturer:
bg: Марка/Производител:

en: Bring to _Front
bg: Изтегли най-отгоре

en: Business Card CD
bg: CD Визитка

en: Business Cards
bg: Визитки

en: CD Booklet
bg: CD Книжка

en: CD Template Rectangles
bg: Правоъгълни CD шаблони

en: CD/DVD (including credit card CDs)
bg: CD/DVD (включително CD-та като кредитни карти)

en: CD/DVD Labels
bg: CD/DVD Етикети

en: CD/DVD Labels (Disc Labels)
bg: CD/DVD Етикети (етикети за дискове)

en: CD/DVD Labels (Face Only)
bg: CD/DVD Етикети (само лице)

en: CD/DVD Labels (face only)
bg: CD/DVD Етикети (само лице)

en: CD/DVD Labels Standard Format (face only)
bg: CD/DVD Етикети стандартен формат (само лице)

en: Center align
bg: Центриране

en: Center objects to horizontal label center
bg: Центрира обектите към хоризонатлния център на етикета

en: Center objects to vertical label center
bg: Центрира обектите към вертикалния център на етикета

en: Centers
bg: Центрове

en: Change the visibility of markup lines in the current window
bg: Промена видимостта на линиите за граница на етикета

en: Change the visibility of the drawing toolbar in the current window
bg: Променя видимостта на лентата с инструменти за рисуване в текущия прозорец

en: Change the visibility of the grid in the current window
bg: Променя видимостта на помощната мрежа в текущия прозорец

en: Change the visibility of the main toolbar in the current window
bg: Променя видимостта на главната лента с инструменти в текущия прозорец

en: Change the visibility of the property toolbar in the current window
bg: Променя видимостта на лентата за свойствата в текущия прозорец.

en: Checksum
bg: Проверка за
    за цялост на данните

en: Choose Custom Color
bg: Избор на лично избран цвят

en: Close
bg: Затваря

en: Close the current file
bg: Затваря текущия файл

en: Close without saving
bg: Затваря без да записва

en: Color:
bg: Цвят:

en: Configure the application
bg: Настройва програмата

en: Congratulations!
    
    You have completed the gLabels Template Designer.
    If you wish to accept and save your design, click "Apply."
    
    Otherwise, you may click "Cancel" to abandon your design
    or "Back" to continue editing this design.
bg: Поздравления!
    
    Вие завършихте дизайнера на шаблони на gLabels.
    Ако желаете да приемете и да запишете своя дизайн, натиснете "Приложи"
    
    В противен случай, можете да натиснете "Отказ" и да изоставите вашия дизайн
    или "Назад" за да продължите с редакцията му.

en: Contents
bg: Ръководство

en: Copies
bg: Копия

en: Copies:
bg: Копия:

en: Copy
bg: Копира

en: Copy the selection
bg: Копира избраното

en: Correction and Cover-up Labels
bg: Етикети за корекция и покриване

en: Could not initialize Bonobo!
bg: Bonobo не можа да се стартира!

en: Could not open file "%s"
bg: Не може да отвори файл "%s"

en: Could not save file "%s"
bg: Не успя да се запише файла "%s"

en: Create a custom template
bg: Създава личен шаблон

en: Create a new document
bg: Създава нов документ

en: Create barcode object
bg: Създава баркод

en: Create box/rectangle object
bg: Създава кутия/правоъгълник

en: Create ellipse/circle object
bg: Създава елипса/кръг

en: Create image object
bg: Създава обект изображение

en: Create line object
bg: Създава линия

en: Create text object
bg: Създава текстов обект

en: Cu_t
bg: Изрязва

en: Custom Color:
bg: Лично избран цвят:

en: Customize
bg: Персонализира

en: Customize Drawing Toolbar
bg: Настройва Лентата с Инструменти за Рисуване

en: Customize Main Toolbar
bg: Персонализира Основната Лента с Инструменти

en: Customize Property Toolbar
bg: Персонализира Лента за Свойствата

en: Customize toolbars
bg: Персонализира Ленти с Инструменти

en: Cut
bg: Изрязва

en: Cut the selection
bg: Изрязва избраното

en: DLT Labels
bg: Етикети за ДЛТ устройства

en: Data
bg: Данни

en: Decrease magnification
bg: Намалява

en: Default
bg: По подразбиране

en: Delete
bg: Изтрива

en: Delete the selected objects
bg: Изтрива избраните обекти

en: Description:
bg: Описание:

en: Design Completed
bg: Дизайн завършен

en: Diskette Labels
bg: Етикети за дискети

en: Diskette Labels (face only)
bg: Етикети за дискети (само лице)

en: Diskette labels
bg: Етикети за дискети

en: Distance from left edge (x0):
bg: Разстояние от левия край (х0):

en: Distance from top edge (y0):
bg: Разстояние от горния край (у0):

en: Document merge control
bg: Контрол на сливанията в документа

en: Drawing toolbar
bg: Лента с Инструменти за Рисуване

en: Dump XML
bg: Премахва XML

en: Dump the UI Xml description
bg: Изхвърля UI XML описанието

en: EPSON Photo Stickers 16
bg: EPSON Фото Стикери 16

en: Edit merge properties
bg: Редактира свойствата на сливането

en: Ellipse object properties
bg: Свойства на елипсата

en: Error encountered during save.  The file is still not saved.
bg: Грешка при запис. Файла все още не е записан.

en: Etiketten
bg: Етикети

en: Family:
bg: Семейство:

en: File already exists.
bg: Файла вече съществува.

en: File does not exist
bg: Файлът не съществува

en: File:
bg: Файл:

en: Filing Labels
bg: Запълващи етикети

en: Fill
bg: Запълване

en: Fill color
bg: Цвят за запълване

en: Flip _Horizontally
bg: Преобръща _Хоризонтално

en: Flip _Vertically
bg: Преобръща _Вертикално

en: Flip object horizontally
bg: Преобръща Обекта Хоризонтално

en: Flip object vertically
bg: Преобръща Обекта Вертикално

en: Font name
bg: Име на шрифт

en: Font selector
bg: Избор на шрифт

en: Font size
bg: Размер на шрифт

en: Font:
bg: Шрифт:

en: Format:
bg: Формат:

en: Fridge Magnet Stickers
bg: Стикери за магнити за хладилници

en: Full Sheet Labels
bg: Етикети на цял лист

en: Generic %s full page
bg: %s пълна страница

en: Height:
bg: Височина:

en: Horizontal pitch (dx):
bg: Хоризонтално отстояние

en: How many layouts will your template contain? 
    
    A layout is a set of labels or cards that can be arranged in a simple grid.
    Most templates only need one layout, as in the first example.
    The second example illustrates when two layouts are needed.
bg: Колко подредби ще съдържа вашия шаблон? 
    
    Подредбата е набор от етикети или картички, които могат да бъдат
    организирани в порста мрежа. Повечето шаблони изискват само
    една подредба, като в 1я пример. Втория пример илюстрира шаблон
    нуждаещ се от 2 подредби.

en: Icon and _Text
bg: Икона и Текст

en: Image
bg: Изображение

en: Image object properties
bg: Свойства на изображението

en: Importing from glabels 0.1 format
bg: Извлича от glabels 0.1 формат

en: Importing from glabels 0.4 format
bg: Извлича·от·glabels·0.4·формат

en: Importing from glabels 1.91 format
bg: Извлича·от·glabels·1.91·формат

en: Inches
bg: Инчове

en: Increase magnification
bg: Увеличава

en: Insert merge field
bg: Вмъква поле за сливане

en: Invalid barcode
bg: Невалиден баркод

en: Italic
bg: Наклонено

en: Key:
bg: Ключ:

en: Label Ce_nter
bg: Център на Етикета

en: Label Size (CD/DVD)
bg: Големина на етикета (CD/DVD)

en: Label Size (Round)
bg: Големина на етикета (Объл)

en: Label or Card Shape
bg: Форма на етикета или картичката

en: Label or Card Size (Rectangular)
bg: Размер на Етикета или Картичката (Правоъгълен)

en: Label orientation
bg: Посока на етикета

en: Label properties
bg: Свойства на етикет

en: Label size:
bg: Размер на етикета:

en: Labels
bg: Етикети

en: Large Round Labels
bg: Големи овални етикети

en: Layout #1
bg: Подредба #1

en: Layout #2
bg: Подредба #2

en: Layout(s)
bg: Подредба/и

en: Layout:
bg: Подредба:

en: Left align
bg: Подравнява в ляво

en: Length:
bg: Дължина:

en: Line
bg: Линия

en: Line Spacing:
bg: Отстояние м/у
    редовете:

en: Line color
bg: Цвят на Линията

en: Line object properties
bg: Свойства на линия

en: Line width
bg: Ширина на Линията

en: Literal:
bg: Код:

en: Load image
bg: Зарежда изображение

en: Locale
bg: Локала

en: Location:
bg: Местонахождение:

en: Lower object to bottom
bg: По-долния обект към дъното

en: M_arkup
bg: Г_раница на етикета

en: Mailing Labels
bg: Пощенски етикети

en: Mailing Labels --14
bg: Пощенски етикети --14

en: Mailing Labels-2 columns
bg: Пощенски·етикети-2 колонки

en: Mailing Labels-3 columns
bg: Пощенски·етикети-3 колонки

en: Mailing labels
bg: Пощенски етикети

en: Main toolbar
bg: Главна лента с инструменти

en: Markup
bg: Граница на етикета

en: Media Type
bg: Вид медиа

en: Merge Properties
bg: Свойства на Сливането

en: Millimeters
bg: Милиметри

en: Mini Address
bg: Мини адрес

en: Mini-CD Labels
bg: Мини-CD Етикети

en: Modify document properties
bg: Променя Свойствата на Документа

en: N/A
bg: няма

en: Name Badge Labels
bg: Етикети за значки с имена

en: Name and Description
bg: Име и Описание

en: New
bg: Нов

en: New Label or Card
bg: Нов етикет или Картичка

en: No fill
bg: Няма запълване

en: No line
bg: Няма ред

en: No paper files found!
bg: Не бяха открити файлове за хартията.

en: No template files found!
bg: Не бяха открити шаблони!

en: None
bg: Няма

en: Not a supported file format
bg: Не е поддържан файлов формат

en: Number across (nx):
bg: Брой на ред

en: Number down (ny):
bg: Брой на колона

en: Number of Layouts
bg: Брой подредби

en: Number of layouts:
bg: Брой подредби:

en: Object _Properties
bg: Свойства на обекта

en: Object defaults
bg: Настройки по подразбиране на обект

en: Object properties
bg: Свойства на обекта

en: Object property editor
bg: Редактор на Свойствата на Обектите

en: Only show icons in the drawing toolbar
bg: Показва само икони в Лентата с Инструменти за Рисуване

en: Only show icons in the main toolbar
bg: Показва само икони в главната лента с инструменти

en: Open
bg: Отваря

en: Open a file
bg: Отваря файл

en: Open label
bg: Отваря етикет

en: Open the glabels manual
bg: Отваря ръководството на gLabels

en: Options
bg: Опции

en: Other
bg: Други

en: Overwrite file "%s"?
bg: Презапис на файл "%s"?

en: P_rinter
bg: Принтер

en: Page Size
bg: Размер на страницата

en: Page size:
bg: Размер на страницата:

en: Part #:
bg: Част #:

en: Paste
bg: Поставя

en: Paste the clipboard
bg: Поставя временната памет

en: Please enter the following identifying information about the template stationery.
bg: Моля въведете следната отличителна информация за базата със шаблони.

en: Please enter the following layout information.
bg: Моля въведете следната информация за подредбата.

en: Please enter the following size parameters of a single label in your template.
bg: Моля въведете следните параметри за размера на единичен етикет във вашия шаблон.

en: Please enter the following size parameters of a single label or card in your template.
bg: Моля въведете следните параметри за размера на единичен етикет или картичка във вашия шаблон.

en: Please select a file or supply a valid file name
bg: Моля изберете файл или въведете валидно име на файл

en: Please select the basic shape of the labels or cards.
bg: Моля изберете основната форма на етикетите или картичките.

en: Please select the page size of the template stationery.
bg: Моля изберете размера на страницата на базата от шаблони.

en: Please supply a valid file name
bg: Моля въведете валидно име на файл

en: Points
bg: Точки

en: Position
bg: Позиция

en: Pr_eferences...
bg: Настройки...

en: Preferences
bg: Настройки

en: Print
bg: Печат

en: Print preview
bg: Преглед преди печат

en: Print test sheet
bg: Печат на тестова страница

en: Print the current file
bg: Печат на текущия файл

en: Problem saving xml file.
bg: Проблем при записа на xml файла.

en: Proper_ties...
bg: Свойства...

en: Properties
bg: Свойства

en: Property toolbar
bg: Лента за свойствата

en: QSL-Karten Etiketten 70mm x 50,8mm
bg: QSL-картички 70мм х 50,8мм

en: Quit
bg: Затваря

en: Quit the program
bg: Затваря програмата

en: Raise object to top
bg: Издърпва обекта най-горе

en: Recent _Files
bg: Последни Файлове

en: Record selection/preview:
bg: Преглед/избор на запис

en: Record/Field
bg: Запис/Поле

en: Rectangular Labels
bg: Правоъгълни етикети

en: Rectangular or square (can have rounded corners)
bg: Правоъгълни или квадратни (може и със заоблени ъгли

en: Redo
bg: Повтори

en: Redo the undone action
bg: Върни отмененото действие

en: Remove all selections
bg: Премахва всякакъв избор

en: Restore scale to 100%
bg: Възвръща мащаба на 100%

en: Return Address Labels
bg: Етикети за обратен адрес

en: Right align
bg: Подравнява в дясно

en: Rotate
bg: Завърта

en: Rotate _Left
bg: Завърта Наляво

en: Rotate _Right
bg: Завърта надясно

en: Rotate object 90 clockwise
bg: Завърта обекта на 90 по час. стрелка

en: Rotate object 90 counter-clockwise
bg: Завърта обекта на 90 градуса обратно на час. стрелка

en: Round
bg: Овален

en: Save
bg: Запис

en: Save "%s" as
bg: Запис на "%s" като

en: Save As
bg: Запис като

en: Save _As...
bg: Запис като...

en: Save changes to document "%s" before closing?
bg: Да бъдат ли запазени промените по документа "%s" преди затваряне?

en: Save the current file
bg: Запазва текущия файл

en: Save the current file with a different name
bg: Запазва текущия файл под различно име

en: See the file AUTHORS for additional credits,
bg: Преводач: Ростислав Райков<zbrox@dir.bg>
    Вижте файла AUTHORs за допълнителни заслуги.

en: Select
bg: Избор

en: Select All
bg: Избор на всичко

en: Select _All
bg: Избор на всичко

en: Select all objects
bg: Избира всички обекти

en: Select default properties for new objects.
bg: Избор на свойства по подразбиране за нови обекти

en: Select locale specific behavior.
bg: Избор на локално специфично поведение

en: Select merge-database source
bg: Избира източника на базата данни за сливане

en: Select, move and modify objects
bg: Избор, преместване и променяне на обекти

en: Send to _Back
bg: Изпраща най-долу

en: Set drawing toolbar button style according to desktop default
bg: Настройва стила на лентата с инструменти за рисува по подобие на десктопа.

en: Set main toolbar button style according to desktop default
bg: Настройва стила на главната лента с инструменти по подобие на десктопа

en: Sheets:
bg: Листи:

en: Shipping Labels
bg: Етикети·за·пратки

en: Shipping labels
bg: Етикети за пратки

en: Show _Tooltips
bg: Показва подсказките

en: Show both icons and texts in the drawing toolbar
bg: Показва и икони, и текст в лентата с инструменти за рисуване

en: Show both icons and texts in the main toolbar
bg: Показва и икони, и текст в главната лента с инструменти

en: Show commands debugging messages.
bg: Показва командните съобщения за грешки.

en: Show document debugging messages.
bg: Показва документните съобщения за грешки.

en: Show document merge debugging messages.
bg: Показва съобщения за грешки при сливане на документи.

en: Show file debugging messages.
bg: Показва файловите съобщение за грешки

en: Show object editor debugging messages.
bg: Показва съобщенията за грешки на обектния редактор.

en: Show paper debugging messages.
bg: Показва съобщенията за грешки за листите.

en: Show prefs debugging messages.
bg: Показва съобщенията за грешки за настройките.

en: Show printing debugging messages.
bg: Показва съобщенията за грешки при печат

en: Show property_bar debugging messages.
bg: Показва съобщ. за грешки за лентата за свойства.

en: Show recent debugging messages.
bg: Показва скорошни съобщения за грешки.

en: Show template debugging messages.
bg: Показва съобщенията за грешки при шаблоните.

en: Show tooltips in the drawing toolbar
bg: Показва подсказки в лентата с инструменти за рисуване

en: Show tooltips in the main toolbar
bg: Показва подсказки в основната лента с инструменти

en: Show tooltips in the property toolbar
bg: Показва подсказки в лентата за свойства

en: Show ui debugging messages.
bg: Показва съобщ. за грешки за граф. среда.

en: Show undo debugging messages.
bg: Показва съобщения за грешки при отмяна

en: Show xml debugging messages.
bg: Показва XML съобщенията за грешки.

en: Size
bg: Размер

en: Size:
bg: Размер:

en: Slimline CD Case (rightside up)
bg: Simline CD Чантичка (с дясната страна нагоре)

en: Slimline CD Case (upside down)
bg: Simline·CD·Чантичка·(с главата нагоре)

en: Small Round Labels
bg: Малки овални етикети

en: Source
bg: Източник

en: Square Labels
bg: Квадратни етикети

en: Style
bg: Стил

en: Style:
bg: Стил:

en: Template Designer
bg: Дизайнер на Шаблони

en: Template _Designer...
bg: Дизайнер на Шаблони...

en: Templates needing
    two layouts.
bg: Шаблони изискващи
    две подредби.

en: Templates needing only
    one layout.
bg: Шаблони нуждаещи се
    от една подредба.

en: Text
bg: Текст

en: Text color
bg: Цвят на текста

en: Text file with colon delimeters
bg: Текстов файл с разделители двоеточия

en: Text file with comma delimeters (CSV)
bg: Текстов файл с разделители запетайки (CSV)

en: Text file with tab delimeters
bg: Текстов файл с разделители табулации

en: Text object properties
bg: Свойства на текст

en: Turn on all debugging messages.
bg: Включва всички съобщения за грешки.

en: US Letter
bg: Писмо (САЩ)

en: U_n-select All
bg: Отменя избора на всичко

en: Un-select All
bg: Отменя избора на всичко

en: Undo
bg: Отменя

en: Undo the last action
bg: Отмени последното действие

en: Unknown page size id or name "%s"
bg: Непознато име за големина на страница "%s"

en: Untitled
bg: Неозаглавен

en: Utf8 conversion error.
bg: Грешка при конвертирането на UFT8.

en: Vertical pitch (dy):
bg: Вертикално отстояние

en: Video Labels (back)
bg: Етикети за видео касета (гръб)

en: Video Labels (face only)
bg: Етикети за видео касети (само лице)

en: Video Tape Face Labels
bg: Етикети за лицето на видео касета

en: Video Tape Spine Labels
bg: Етикети за страничната част на видео касета

en: Welcome to the gLabels Template Designer.
    
    This dialog will assist you in the creation of a custom gLabels template.
bg: Добре дошли в Дизайнера на Шаблони на gLabels.
    
    Дози прозорец ще ви асистира в направата на личен шаблон.

en: Width:
bg: Ширина:

en: Your changes will be lost if you don't save them.
bg: Промените ви ще бъдат изгубени, ако не ги запишете.

en: Zoom _1:1
bg: Оригинален размер

en: Zoom _In
bg: Увеличава

en: Zoom _Out
bg: Намаля

en: Zoom to _fit
bg: Изпълва екрана

en: Zoom to fit window
bg: Изпълва екрана

en: [OPTION...] GLABELS_FILE...
bg: [Опции...] Файл_на_gLabels...

en: _About...
bg: _Относно...

en: _Bottoms
bg: _Дъна

en: _Box
bg: _Кутия

en: _Centers
bg: _Центрове

en: _Close
bg: _Затваря

en: _Contents
bg: _Ръководство

en: _Copy
bg: _Копира

en: _Create Object
bg: _Създава Обект

en: _Debug
bg: Подробни съобщения
    за грешки

en: _Delete
bg: _Изтрива

en: _Drawing Toolbar
bg: _Лента с инструменти за рисуване

en: _Edit
bg: _Редактира

en: _Ellipse
bg: _Елипса

en: _File
bg: _Файл

en: _Grid
bg: _Помощна мрежа

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Icon
bg: _Икона

en: _Image
bg: _Изображение

en: _Job
bg: _Работа

en: _Lefts
bg: _Леви страни

en: _Line
bg: _Линия

en: _Main Toolbar
bg: _Основна Лента с Инструменти

en: _Merge Properties
bg: Свойства на сливане

en: _Merge Properties...
bg: _Свойства на Сливане...

en: _New
bg: _Нов

en: _Objects
bg: _Обекти

en: _Open...
bg: _Отваря...

en: _Order
bg: _Ред

en: _Paste
bg: _Поставя

en: _Print...
bg: _Печат...

en: _Property Toolbar
bg: _Лента за свойства

en: _Quit
bg: _Затваря

en: _Rights
bg: _Десни страни

en: _Rotate/Flip
bg: _Въртене/Преобръщане

en: _Save
bg: _Запис

en: _Select Mode
bg: _Избор на режим

en: _Text
bg: _Текст

en: _Tops
bg: _Върхове

en: _View
bg: _Изглед

en: black
bg: черно

en: blue
bg: синьо

en: bright blue
bg: ярко синьо

en: bright orange
bg: ярко оранжево

en: cannot open glabels file %s
bg: не може да отвори gLabels файл %s

en: copies
bg: копия

en: custom
bg: лично избран

en: cyan
bg: синьо-зелено

en: dark blue
bg: тъмно синьо

en: dark green
bg: тъмно зелено

en: dark green #2
bg: тъмно зелено #2

en: dark grey
bg: тъмно сиво

en: dark purple
bg: тъмно виолетово

en: dark red
bg: тъмно червено

en: degrees
bg: градуси

en: dialog1
bg: прозорец1

en: dull blue
bg: убито синьо

en: dull blue #2
bg: убито синьо #2

en: dull green
bg: убито зелено

en: dull purple
bg: убито виолетово

en: filename
bg: име на файл

en: from:
bg: от:

en: gLabels Preferences
bg: Настройки на gLabels

en: gLabels Template Designer
bg: gLabels Дизайнер на Шаблони

en: gold
bg: златно

en: gray
bg: сиво

en: green
bg: зелено

en: inches
bg: инчове

en: light blue
bg: светло синьо

en: light brown
bg: светло кафяво

en: light cyan
bg: светло синьо-зелено

en: light green
bg: светло зелено

en: light grey
bg: светло сиво

en: light orange
bg: светло оранжево

en: light purple
bg: светло виолетово

en: light yellow
bg: светло жълто

en: magenta
bg: пурпурно

en: missing glabels file
bg: липсващ gLabels файл

en: mm
bg: мм

en: navy
bg: тъмно синьо

en: number of copies (default=1)
bg: брой копия (по подразбиране=1)

en: number of sheets (default=1)
bg: брой листи (по подразбиране=1)

en: on 1st sheet
bg: на първата страница

en: or visit http://glabels.sourceforge.net/
bg: или посетете http://glabels.sf.net/

en: orange
bg: оранжево

en: pink
bg: розово

en: points
bg: точки

en: print crop marks
bg: печата очертанията за изрязване

en: print in reverse (i.e. a mirror image)
bg: печат на обратно (пример->огледален образ)

en: print outlines (to test printer alignment)
bg: печата контурите (за тестване на подравняването)

en: print the version of glabels-batch being used
bg: печат на версията на използвания gLabels

en: print this message
bg: печат на това съобщение

en: purple
bg: виолетово

en: purple #2
bg: виолетово #2

en: purplish blue
bg: синьо с виолетови отенъци

en: red
bg: червено

en: red purple
bg: червенеещо лилаво

en: red-orange
bg: червено-оранжево

en: set output filename (default="output.ps")
bg: настройва име на файл (по подразбиране="output.ps")

en: sheets
bg: листи

en: sky blue
bg: небесно синьо

en: sky blue #2
bg: небесно синьо #2

en: to:
bg: към:

en: very dark gray
bg: много тъмно сиво

en: white
bg: бяло

en: yellow
bg: жълто
