GCalcTool 4.3.22 - en to bg translation catalogue (171 entries)

note: Tooltips for each base value.
en: Set numeric base to binary (base 2)
bg: Използва двуичната бройна система

en: Set numeric base to octal (base 8)
bg: Използва осмичната бройна система

en: Set numeric base to decimal (base 10)
bg: Използва десетичната бройна система

en: Set numeric base to hexadecimal (base 16)
bg: Използва шестнайсетичната бройна система

note: Tooltips for each display mode value.
en: Set display type to engineering format
bg: Използвай инжинерния формат за показване на данни

en: Set display type to fixed-point format
bg: Задава типа на изобразяване на формат с фиксирана точка

en: Set display type to scientific format
bg: Използвай научният формат за показване на данни

note: Strings for each mode value.
en: BASIC
bg: ОСНОВЕН

en: FINANCIAL
bg: ФИНАНСОВ

en: SCIENTIFIC
bg: НАУЧЕН

note: Mode titles to be added to the titlebar.
en: Basic Mode
bg: Режим "основен"

en: Financial Mode
bg: Режим "финансов"

en: Scientific Mode
bg: Режим "научен"

note: Strings for each trig type value.
en: De_grees
bg: Градуси

en: Gr_adients
bg: Гр_адиенти

en: _Radians
bg: Радиани

en: Divide
bg: Деление

en: Bsp
bg: Връща
    Назад

en: Remove rightmost character from displayed value
bg: Премахва най-десният символ от показаната стойност

en: Backspace
bg: Връща назад

en: Clear displayed value
bg: Изчиства показаната стойност

en: Clear entry
bg: Изчиства въведеното

en: Clr
bg: Изчиства

en: Clear displayed value and any partial calculation
bg: Изчиства показаната стойност и всяко незавършено пресмятане

en: Clear
bg: Изчиства

en: Multiply
bg: Умножение

en: Change sign
bg: Променя знака

en: Integer portion of displayed value
bg: Целочислената·част на изобразената стойност

en: Integer portion
bg: Целочислена част

en: Store displayed value in memory register
bg: Запазва показаната стойност в паметовия регистър

en: Store to register
bg: Запазва в регистъра

en: Subtract
bg: Изважда

en: Percentage
bg: Процент

en: Sqrt
bg: Корен 
    квадратен

en: Square root
bg: Корен квадратен

en: Fractional portion of displayed value
bg: Дробната част на показаната стойност

en: Fractional portion
bg: Дробна част

en: Retrieve memory register to display
bg: Сложи паметовия регистър на дисплея

en: Retrieve from register
bg: Вземи от регистъра

en: Calculate result
bg: Смятане на резултат

en: Add
bg: Добавя

en: Reciprocal
bg: Реципрочно

en: Square
bg: Квадрат

en: Absolute value
bg: Абсолютна стойност

en: Exchange displayed value with memory register
bg: Замени показаната стойност с тази от паметовия регистър

en: Exchange with register
bg: Замени с регистъра

en: Double-declining depreciation
bg: Двойно-понижаващо обезценяване

en: Future value
bg: Бъдеща стойност

en: Periodic payment
bg: Периодично плащане

en: Present value
bg: Текуща стойност

en: Periodic interest rate
bg: Периодична лихва

en: Straight-line depreciation
bg: Обезценяване по права линия

en: Term
bg: Член

en: Payment period
bg: Период на разплащане

en: Shift displayed value 1-15 places to the left
bg: Премества показаната стойност с 1-15 места на ляво

en: Shift left
bg: Премества наляво

en: Shift displayed value 1-15 places to the right
bg: Премества показаната стойност с 1-15 места надясно

en: Shift right
bg: Премества надясно

en: 16-bit unsigned integer value of display
bg: Изобразява се 16-битово·положително·цяло·число

en: 16 bit unsigned integer
bg: 16-битово·положително·цяло·число

en: 32-bit unsigned integer value of display
bg: Изобразява се 32-битово·положително·цяло·число

en: 32 bit unsigned integer
bg: 32-битово положително цяло число

en: (
bg: )

en: Start group of calculations
bg: Започва група за пресмятания

en: Left bracket
bg: Лява скоба

en: End group of calculations
bg: Слага край на групата за пресмятане

en: Right bracket
bg: Дясна скоба

en: Set accuracy from 0 to 9 numeric places
bg: Настройва точността от 0 до 9 числови места

en: Accuracy
bg: Точност

en: Constants
bg: Константи

en: User-defined functions
bg: Ръчно зададени функции

en: Enter an exponential number
bg: Въвеждане на експоненциално число

en: Exponential
bg: Експоненциален

en: e to the power of displayed value
bg: e на степен изобразената стойност

en: E to the x
bg: Е на x-та

en: 10 to the power of displayed value
bg: 10 на степен изобразената стойност

en: Ten to the x
bg: десет на x-та

en: y to the power of displayed value
bg: y на степен изобразенета стийност

en: Y to the x
bg: Y на х-та

en: Factorial of displayed value
bg: Факториел на показаната стойност

en: Factorial
bg: Факториел

en: Random number in the range 0.0 to 1.0
bg: Произволно число от интервала 0.0 до 1.0

en: Random number
bg: Произволно число

en: Hexadecimal digit D
bg: Шестнайсетичната цифра D

en: Hexadecimal digit E
bg: Шестнайсетичната·цифра·E

en: Hexadecimal digit F
bg: Шестнайсетичната·цифра·F

en: Cosine
bg: Косинус

en: Sine
bg: Синус

en: Tangent
bg: Тангенс

en: Natural log
bg: Натурален логаритъм

en: Base 10 log
bg: Логаритъм с база 10

en: Hexadecimal digit A
bg: Шестнайсетичната·цифра·A

en: Hexadecimal digit B
bg: Шестнайсетичната·цифра·B

en: Hexadecimal digit C
bg: Шестнайсетичната·цифра·C

en: Or
bg: Или

en: Logical OR
bg: Логическо "или"

en: And
bg: И

en: Logical AND
bg: Логическо "и"

en: Not
bg: Не

en: Logical NOT
bg: Логическо отрицание

en: Logical XOR
bg: Логическо·XOR

en: Logical XNOR
bg: Логическо XNOR

en: kilometers per hour or miles per hour
bg: километри в час или мили в час

en: square root of 2
bg: корен квадратен от 2

en: pi
bg: пи

en: centimeters or inches
bg: сантиметри или инчове

en: degrees in a radian
bg: градуси в радиана

en: 2 ^ 20
bg: 2 на 20та

en: grams or ounces
bg: грамове или унции

en: kilojoules or British thermal units
bg: килоджаули или британски термални единици

en: cubic centimeters or cubic inches
bg: кубични сантиметри или кубични инчове

note: THIS ROUTINE IS CALLED WHEN AN ERROR CONDITION IS ENCOUNTERED, AND *  AFTER A MESSAGE HAS BEEN WRITTEN TO STDERR.
en: Error
bg: Грешка

en: -a needs accuracy value
bg: -a се нуждае от стойност за точността

en: %s: accuracy should be in the range 0-9
bg: %s: точността трябва да е в интервала 0-9

en: %s: %s as next argument.
bg: %s: %s като следващ аргумент.

note: No calculator error initially. Not entering an exponent number. No pending arithmetic operation. No User supplied title line.
en: calculator
bg: калкулатор

en: %s: base should be 2, 8, 10 or 16
bg: %s: бройната система трябва да е с основа 2, 8, 10 или 16

en: %s: invalid display mode [%s]
bg: %s: невалиден режим на показване [%s]

en: %s: invalid mode [%s]
bg: %s: невалиден режим [%s]

en: %s: invalid trigonometric mode [%s]
bg: %s: невалиден тригонометричен режим [%s]

en: %s version %s
bg: %s версия %s

en: Usage: %s: [-D] [-E] [-a accuracy]
bg: Използване:·%s:·[-D]·[-E]·[-a·точност]·

en: 		 [-?] [-v] [-?]
bg: 		·[-?]·[-v]·[-?]

en: /_Calculator
bg: /_Калкулатор

en: /Calculator/_Quit
bg: /Калкулатор/_Изход

en: /_Edit
bg: /_Редактира

en: /Edit/_Copy
bg: /Редактира/_Копира

en: /Edit/_Paste
bg: /Редактира/_Поставя

en: /Edit/_Insert ASCII Value...
bg: /Редактира/_Вмъква ASCII Стойност...

en: /_View
bg: /_Изглед

en: /View/_Basic Mode
bg: /Изглед/Основен Режим

en: /View/_Financial Mode
bg: /Изглед/Финансов Режим

en: /View/_Scientific Mode
bg: /Изглед/Научен режим

en: /View/Show _Trailing Zeroes
bg: /Изглед/Показва Празни_те Нули

en: /View/_Memory Registers
bg: /Изглед/_Паметови Регистри

en: /_Help
bg: /_Помощ

en: /Help/_Contents
bg: /Помощ/_Ръководство

en: /Help/_About
bg: /Помощ/_Относно

en: /Show _Trailing Zeroes
bg: /Показва Празни_те Нули

en: /1 place
bg: /1 място

en: /2 places
bg: /2 места

en: /3 places
bg: /3·места

en: /4 places
bg: /4·места

en: /5 places
bg: /5·места

en: /6 places
bg: /6·места

en: /7 places
bg: /7·места

en: /8 places
bg: /8·места

en: /9 places
bg: /9·места

en: /10 places
bg: /10·места

en: /11 places
bg: /11·места

en: /12 places
bg: /12·места

en: /13 places
bg: /13·места

en: /14 places
bg: /14·места

en: /15 places
bg: /15·места

en: Calculator with financial and scientific modes.
bg: Калкулатор с режими "финансов" и "научен"

en: Insert ASCII Value
bg: Вмъква ASCII стойност

en: Ch_aracter:
bg: Символ:

en: _Insert
bg: Вмъква

en: Edit Constants
bg: Редактира константи

en: Edit Functions
bg: Редактира функции

en: Note:
bg: Бележка:

en: All constant values are specified in the decimal numeric base.
bg: Всички константни стойности за определени в десетичната бройна система.

en: Click a _value or description to edit it:
bg: Натиснете някоя стойност или описание за да го редактирате:

en: No.
bg: Номер

en: Value
bg: Стойност

en: Description
bg: Описание

en: Calculator
bg: Калкулатор

en: Memory Registers
bg: Паметови регистри

en: Edit Constants...
bg: Редактира константи...

en: Edit Functions...
bg: Редактира функции...

en: Perform calculations
bg: Извършва смятания
