file-roller - en to bg translation catalogue (241 entries)

en: Add to Archive...
bg: Добавя към архив..

en: Extract to...
bg: Разархивира в...

en: File roller component
bg: Компонент на File Roller

en: Archive Manager
bg: Мениджър на архивите

en: Handle compressed archives
bg: Поемай компресираните архиви

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
bg: Вие не сте оторизиран да гледате файлове от папката "%s".

en: Could not add the files to the archive
bg: Файловете на могат да бъдат добавени към архива

en: Add Files
bg: Добавя на файлове

en: _Add only if newer
bg: Добавя само ако са по-нови

en: _Include subfolders
bg: _Включително поддиректории

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
bg: С изключение на директориите, които са препратки

en: Exclude o_ther file systems
bg: С изключение на други файлови системи

en: Exclude _backup files (*~)
bg: С изключение на резервни копия (*~)

en: Exclude _hidden files (.*)
bg: С изключение на скрити файлове (.*)

en: E_xclude files:
bg: С изключение на файлове (.*)

en: example: *.o; *.bak
bg: (пример: *.txt; *.doc)

en: Igno_re case
bg: Малки/Главни букви без значение

en: _Load Options
bg: Опции за зареждане

en: Sa_ve Options
bg: Опции за запис

en: Load Options
bg: Опции за зареждане

en: Save Options
bg: Опции за запис

en: Could not create the archive
bg: Не може да бъде създаден архива

en: You have to specify an archive name.
bg: Вие трябва да въведете име на архива.

en: Archive type not supported.
bg: Този вид архиви не се поддържа.

en: Destination folder does not exist.  Do you want to create it?
bg: Папката не съществува. Желаете ли да я създадете?

en: Create _Folder
bg: Създава _Папка

en: Could not create the destination folder: %s.
bg: Папката не може да бъде създадена: %s

en: Addition not performed
bg: Добавянето не е извършено

en: Files to add: %d
bg: Файлове за добавяне: %d

en: Folders to add: %d
bg: Папки за добавяне: %d

en: Extraction not performed
bg: Разархивирането не е изпълнено.

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
bg: Вие не сте оторизиран да разархивирате архиви в тази папка "%s"

en: Could not display help
bg: Не може да покаже помощ

en: Actions
bg: _Действия

en: Destination folder
bg: Папка, в която да се разархивира

en: Files
bg: Файлове

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: General
bg: Общо

en: Visible columns
bg: Видими колонки

en: Path:
bg: Път:

en: Name:
bg: Име:

en: %s Properties
bg: %s Свойства

en: File size:
bg: Размер на файла:

en: Number of files:
bg: Брой файлове:

en: Date and time:
bg: Дата и час:

en: %d %B %Y, %H:%M
bg: %d·%B·%Y,·%H:%M

en: Unknown type
bg: Непознат вид

en: Symbolic link
bg: Препратка

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
bg: Не може да бъде открит терминал, използва xterm, дори да не работи

en: A_dd to Bookmarks
bg: Добава към отметки

en: A_vailable application:
bg: Налични програми:

en: Add _to archive:
bg: Добавя към архив :

en: Add only if _newer
bg: Добавя само, ако са по-нови

en: Delete Files
bg: Изтрива файлове

en: Do not e_xtract older files
bg: По-стари файлове не се разархивират

en: Extract
bg: Разархивира

en: Extract to
bg: Разархивира в

en: Note: the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.
bg: Забележка: паролата ще бъде използвана да се кодират файлове, който вие добавяте към текущия архив и да декодирате такива, които разархивирате.Когато архива бива затворен паролата ще бъде изтрита.

en: Open Files
bg: _Отваря файлове

en: Open with an _application
bg: Отваря с избрана от вас програма

en: Over_write existing files
bg: Презапис на съществуващи файлове

en: Password
bg: Парола

en: R_e-create folders
bg: Пресъздаване на папките

en: R_ecent applications:
bg: Последно позвани програми:

en: Select Archive
bg: Избор на архив

en: View File
bg: Показва файл

en: View with internal _viewer
bg: Показва с вътрешна програма

en: _All files
bg: Всички файлове

en: _Application:
bg: Програма:

en: _Files:
bg: Файлове:

en: _Password:
bg: _Парола:

en: _Selected files
bg: Избрани Файлове

en: _View destination folder after extraction
bg: _Показва папката, в която ще се разархивират файловете

en: example: *.txt; *.doc
bg: (пример: *.txt; *.doc)

en: Compression _level:
bg: _Ниво на компресия

en: Date _modified
bg: Време на промяна

en: File Roller Preferences
bg: Настройки на File Roller

en: Low
bg: Ниско

en: Maximum (slow)
bg: Максимално (бавно)

en: Minimum (fast)
bg: Минимално (бързо)

en: Normal
bg: Нормален размер

en: _Location
bg: _Местонахождение

en: _Size
bg: Размер

en: _Type
bg: Вид

en: The file does not exist.
bg: Файлът не съществува.

en: Adding file:
bg: Добавя файла

en: Removing file:
bg: Премахва файл:

en: Deleting files from archive
bg: Изтрива файлове в архива

en: Extracting file:
bg: Разархивира файла

en: Recompressing archive
bg: Компресира наново архива

en: Decompressing archive
bg: Разархивира архива

note: Button
en: Command _Line Output
bg: Изход на командия ред

en: Add files to the specified archive and quit the program
bg: Добавя файлове в избрания архив и излиза от програма

en: ARCHIVE
bg: АРХИВ

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
bg: Добавя файлове питайки за името на архива и излиза от програмата

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
bg: Разархивира архивите в определена папка и затваря програмата

en: FOLDER
bg: ПАПКА

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
bg: Разархивира архиви, питайки в коя папка и после затваря програмата

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
bg: Папка по подразбиране за командите 'добавяне' и 'разархивиране'

en: Create destination folder without asking confirmation
bg: Създава папката на файловете без да иска потвърждение

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Tar uncompressed (.tar)
bg: Tar неархивиран (.tar)

en: Tar compressed with bzip (.tar.bz)
bg: Tar компресиран с bzip (.tar.bz)

en: Tar compressed with bzip2 (.tar.bz2)
bg: Tar компресиран с bzip2 (.tar.bz2)

en: Tar compressed with gzip (.tar.gz)
bg: Tar компресиран с gzip (.tar.gz)

en: Tar compressed with lzop (.tar.lzo)
bg: Tar компресиран с lzop (.tar.lzo)

en: Tar compressed with compress (.tar.Z)
bg: Tar компрасиран с compress (.tar.Z)

en: Zoo (.zoo)
bg: Zoo·(.zoo)

en: You don't have permission to create an archive in this folder
bg: Вие не сте оторизиран да създавате архиви в тази папка

en: The archive already exists.  Do you want to overwrite it?
bg: Архивът вече съществува. Желаете ли го презапишете?

en: Overwrite
bg: Презапис

en: Could not delete the old archive.
bg: Старият архив не може да бъде изтрит.

en: New Archive
bg: Нов архив

en: Archive type:
bg: Вид на архива:

en: Could not save the archive
bg: Архива на може да бъде записан

en: Save Archive
bg: Запис на архив

en: Open Archive
bg: Отваря Архив

en: Could not copy the archive
bg: Архива не може да бъде копиран

en: Could not move the archive
bg: Архива не може да бъде преместен

en: Copy Archive
bg: _Копира Архив

en: Move Archive
bg: _Премества Архив

en: Rename Archive
bg: Преименува архив

en: New archive name (without extension)
bg: Ново име на архив (без разширението)

en: _Rename
bg: П_реименува

en: The archive cannot be moved to the Trash. Do you want to delete it permanently?
bg: Архива не може да бъде преместен в Кошчето. Искате ли да го изтриете напълно?

en: An archive manager for GNOME.
bg: Мениджър на архивите за GNOME.

en: Last Output
bg: Последен изход

en: _New
bg: Нов

en: Create a new archive
bg: Създава нов архив

en: Open R_ecent
bg: Отваря _скорошни файлове

en: Open Fi_les...
bg: _Отваря файлове

en: Open selected files with an application
bg: Отворя избрани файлове със зададена програма

en: _View File
bg: Показва файл

en: View file with internal viewer
bg: Показва файл с вътрешна програма

en: _Rename...
bg: П_реименува Архив

en: Rename current archive
bg: Преименува текущия архив

en: Cop_y...
bg: _Копира...

en: Copy current archive to another folder
bg: Копира текущия архив в друга папка

en: _Move...
bg: _Премества

en: Move current archive to another folder
bg: Премества текущия архив в друга папка

en: Move to _Trash
bg: Премества в _Кошчето

en: Move current archive to trash
bg: Премества текущия архив в Кошчето

en: _Test
bg: _Тества

en: Test whether the archive contains errors
bg: Тества дали архива съдържа грешки

en: _Properties
bg: Свойства

en: Show archive properties
bg: Показва свойствата на архив

en: Add _Files...
bg: _Добавя файлове...

en: Add files to the archive
bg: Добавя файлове към архив

en: _Delete Files...
bg: _Изтрива файлове...

en: Delete selected files and folders from the archive
bg: Изтрива избрани файлове и папки от архива

en: _Extract to...
bg: _Разархивира в...

en: Extract files from the archive
bg: Разархивира файлове от архива

en: Select _All
bg: Избира _всички

en: Select all files
bg: Избира всички файлове

en: Dese_lect All
bg: Отмени избора на всичко

en: Deselect all files
bg: Отмени избора на всички файлове

en: Pass_word...
bg: _Парола

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: Edit File Roller preferences
bg: Редактиране на настройките на File Roller

en: by _Name
bg: по _Име

en: Sort file list by name
bg: Сортира списък с файлове по име

en: by _Size
bg: по _Размер

en: Sort file list by file size
bg: Сортира списък с файлове по размер

en: by T_ype
bg: по _Вид

en: Sort file list by type
bg: Сортира списък с файлове по тип

en: by _Date modified
bg: по _Дата на промяна

en: Sort file list by modification time
bg: Сортира списък с файлове по време на промяна

en: by _Location
bg: по _Местонахождение

en: Sort file list by location
bg: Сортира списъка с файлове по местонахождение

en: View All _Files
bg: _Показва всички файлове

en: View as a F_older
bg: Показва като _Папка

en: _Reversed Order
bg: _Обратен ред

en: Reverse the list order
bg: Обръща подредбата на списъка

en: _Toolbar
bg: _Лента с инструменти

en: View the main toolbar
bg: Показва главната лента с инструменти

en: Stat_usbar
bg: Лента за С_ъстоянието

en: View the statusbar
bg: Показва лентата за състоянието

en: _Stop
bg: Стоп

en: Stop current operation
bg: Прекратява текущата операция

en: _Reload
bg: П_резарежда

en: Reload current archive
bg: Презареждане на текущия архив

en: _Arrange Files
bg: _Подрежда файлове

en: _Last Output
bg: Последен изход

en: View the output produced by the last executed command
bg: Показва изхода на последната изпълнена команда

en: New _Window
bg: Нов _Прозорец

en: Open a new window
bg: Отваря на нов прозорец

en: _Contents
bg: _Съдържание

en: Display the File Roller Manual
bg: Показва на указанията за ползване на File Roller

en: _About
bg: _Относно

en: Information about the program
bg: Информация за програмата

en: _Archive
bg: _Архив

en: _Edit
bg: _Редактира

en: _View
bg: _Показва

en: Open Files...
bg: Отваря файлове...

en: _Delete Files
bg: _Изтрива файлове

en: Delete files from the archive
bg: Изтрива файлове в архив

en: New
bg: Нов

en: Open
bg: Отваря

en: Open archive
bg: Отваря архив

en: Stop
bg: Стоп

en: Folder
bg: Папка

en: [read only]
bg: [само за четене]

en: 1 file (%s)
bg: 1 файл (%s)

en: %d files (%s)
bg: %d файла (%s)

en: 1 file selected (%s)
bg: 1 избран файл (%s)

en: %d files selected (%s)
bg: %d избрани файла (%s)

en: Reading archive
bg: Чете архив

en: Adding files to archive
bg: Добавя файлове към архива

en: Extracting files from archive
bg: Разархивира файловете от архива

en: Testing archive
bg: Тества архива

en: Getting the file list
bg: Взима списъка с файлове

en: wait please...
bg: Моля изчакайте...

en: Could not display the folder "%s"
bg: Не може да бъде показана папката "%s"

en: Operation stopped
bg: Операцията е спряна

en: An error occurred while extracting files.
bg: Възникна грешка при разархивиране на файловете.

en: An error occurred while loading the archive.
bg: Възникна грешка при зареждане на архива.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
bg: Възникна грешка при изтриване на файлове от архива.

en: An error occurred while adding files to the archive.
bg: Възникна грешка при добавяне на файлове към архива.

en: An error occurred while testing archive.
bg: Възникна грешка при тестването на архива

en: Command not found.
bg: Командата не е намерена.

en: Command exited abnormally.
bg: Командата спря неочаквано.

en: Test Result
bg: Резултати от теста

en: You don't have the right permissions.
bg: Вие не сте оторизиран.

en: You can't add an archive to itself.
bg: Не можете да добавяте архив към него самия.

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
bg: Желаете ли да добавите този файл към текущия архив или да го отворите като нов архив?

en: Do you want to create a new archive with these files?
bg: Желаете ли да създадете нов архив с тези файлове?

en: Create _Archive
bg: Създава нов архив

en: Size
bg: Размер

en: Type
bg: Тип

en: Date modified
bg: Време на промяна

en: Location
bg: Местонахождение

en: Name
bg: Име

en: _Up
bg: Нагоре

note: current location
en: Location:
bg: Местонахождение:

en: Add
bg: Добавя

en: View
bg: Показва

en: View selected file
bg: Показва избраните файлове

en: Could not open "%s"
bg: Не може да бъде отворен "%s"

en: Could not save the archive "%s"
bg: Невъзможно записването на архива "%s"

en: Add files to an archive
bg: Добавя файлове към архив

en: Extract archive
bg: Разархивира архив
