epiphany - en to bg translation catalogue (550 entries)

en: %.1f of %.1f MB
bg: %.1f·от·%.1f·МБ

en: %d kB
bg: %d·кБ

en: %d of %d kB
bg: %d·от·%d·кБ

en: %s Properties
bg: %s Настройки

en: %s at %.1f kB/s
bg: %s·на·%.1f·кБ/с

en: %s exists, please move it out of the way.
bg: %s не съществува, моля премахнете го.

en: <b>Address:</b>
bg: <b>Адрес:</b>

en: <b>Colors</b>
bg: <b>Цветове</b>

en: <b>Cookies</b>
bg: <b>Бисквитки</b>

en: <b>Encodings</b>
bg: <b>Кодирания</b>

en: <b>Fonts</b>
bg: <b>Шрифтове</b>

en: <b>Footers</b>
bg: <b>Долна част</b>

en: <b>Headers</b>
bg: <b>Заглавна част</b>

en: <b>Home page</b>
bg: <b>Домашна Страница</b>

en: <b>Languages</b>
bg: <b>Езици</b>

en: <b>Margins (in mm)</b>
bg: <b>Празни пространства (в милиметри)</b>

en: <b>Orientation</b>
bg: <b>Ориентация</b>

en: <b>Page Range</b>
bg: <b>Охват на страницата</b>

en: <b>Print To</b>
bg: <b>Изпечатва в</b>

en: <b>Size</b>
bg: <b>Размер</b>

en: <b>Status:</b>
bg: <b>Състояние:</b>

en: <b>Tabs</b>
bg: <b>Табове</b>

en: <b>Temporary Files</b>
bg: <b>Временни файлове</b>

en: <b>Time Elapsed:</b>
bg: <b>Изтекло време:</b>

en: <b>Time Remaining:</b>
bg: <b>Оставащо време:</b>

en: <b>Web Content</b>
bg: <b>Уеб съдържание</b>

en: <span weight="bold" size="larger">What do you want to do with this file?
    </span>
    It's not possible to view this file type directly in the browser:
bg: <span weight="bold" size="larger">Какво искате да правите с този файл?
    </span>
    Не е възможно да разгледате тозо тип файлове директно в браузера:

en: A bookmark titled %s already exists for this page.
bg: Отмета с име %s вече съществува за тази страница.

en: A file was selected when a folder was expected.
bg: Посочен е файл а се очаква папка.

en: A folder was selected when a file was expected.
bg: Посочена е папка а се очаква файл.

en: Activate next tab
bg: Активира следващия таб

en: Activate previous tab
bg: Активира предишен Таб

en: Add Boo_kmark...
bg: Добавя От_метка...

en: Add Bookmark for Frame
bg: Добавя отметка за рамката

en: Add a bookmark (don't open any window)
bg: Добавя отметка (не отваря прозорци)

en: Add a bookmark for the current page
bg: Добавя отметка за тази страница

en: Address
bg: Адреси

en: Address of the user's home page.
bg: Адрес на домашната страница на потребителя.

en: Al_ways use the desktop theme colors
bg: Винаги използва темата с цветове на работната среда

en: All
bg: Всички

en: Allow _popup windows
bg: Позволява изскачащи прозорци

en: Allow popups
bg: Разрешава изкачащи прозорци

en: Allow sites to open new windows using JavaScript (if JavaScript is enabled).
bg: Разрешава страниците да отварят нови прозорци чрез JavaScript (ако е позволен JavaScript).

en: Always use _these fonts
bg: Винаги използва _тези шрифтове

en: Appearance
bg: Изглед

en: Arabic
bg: Арабски

en: Arabic (ISO-_8859-6)
bg: Арабски (ISO-_8859-6)

en: Arabic (_IBM-864)
bg: Арабски (_IBM-864)

en: Arabic (_MacArabic)
bg: Арабски (_MacArabic)

en: Arabic (_Windows-1256)
bg: Арабски (_Windows-1256)

en: Ask for download destination
bg: Пита за място където да запазва изтегления файл

en: Ask for download destination.
bg: Пита за място където да запази изтегления файл.

en: Attempt to load URL in existing Epiphany window
bg: Опитва да зареди адрес в същестуващ прозорец на Epiphany

en: Autodetec_t:
bg: _Автоматично засичане:

en: Autowrap for find in page
bg: Автоматична обвивка за търсене в страница

en: Baltic
bg: Балтийски

en: Baltic (I_SO-8859-4)
bg: Балтийски (I_SO-8859-4)

en: Baltic (_ISO-8859-13)
bg: Балтийски (_ISO-8859-13)

en: Baltic (_Windows-1257)
bg: Балтийски (_Windows-1257)

en: Blank page
bg: Празна страница

en: Boo_kmark Link...
bg: Добавя в _Отметки...

en: Bookmark
bg: Отметка

en: Bookmark the selected history link
bg: Добавя в отметки избраната хипер-връзка

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: Browse and organize your bookmarks
bg: Разглежда и организира вашите отметки

en: Browse at full screen
bg: Сърфира на цял екран

en: Browse the web
bg: Сърфира в Интернет

en: C_ase sensitive
bg: Има разлика - големи и малки букви

en: C_lear
bg: Из_чиства

en: C_lear History
bg: Из_чиства История

en: C_olor
bg: _Цвят

en: Cancel all pending downloads?
bg: Отказва всички чакащи за изтегляне файлове?

en: Central European
bg: Централно Европейски

en: Central European (I_SO-8859-2)
bg: Централно Европейски (I_SO-8859-2)

en: Central European (_IBM-852)
bg: Централно Европейски (_IBM-852)

en: Central European (_MacCE)
bg: Централно Европейски (_MacCE)

en: Central European (_Windows-1250)
bg: Централно Еропейски (_Windows-1250)

en: Central _European
bg: Централно _Европейски

en: Chi_nese
bg: _Китайски

en: Chinese Simplified (GB_K)
bg: Китайски Опростен (GB_K)

en: Chinese Simplified (G_B2312)
bg: Китайски Опростен (G_B2312)

en: Chinese Simplified (_GB18030)
bg: Китайски Опростен (_GB18030)

en: Chinese Simplified (_HZ)
bg: Китайски Опростен (_HZ)

en: Chinese Simplified (_ISO-2022-CN)
bg: Китайски Опростен (_ISO-2022-CN)

en: Chinese Traditional (Big5-HK_SCS)
bg: Китайски Традиционен (Big5-HK_SCS)

en: Chinese Traditional (Big_5)
bg: Китайски Традиционен (Big_5)

en: Chinese Traditional (_EUC-TW)
bg: Китайски Традиционен (_EUC-TW)

en: Choose a file to print to
bg: Избира файл за изпечатване

en: Choose the bookmarks source:
bg: Избира източник на отметки:

en: Choose the file type action
bg: Избира действието за типа файл

en: Cl_ear
bg: Из_чиства

en: Clear browsing history?
bg: Изчистване на историята?

en: Clear history
bg: Изчиства История

en: Clear your browsing history
bg: Изтрива адресите на посетените от вас интернет страници

en: Clearing the browsing history will cause all history links to be permanently deleted.
bg: Изчистването на историята ще доведе до постоянното изтриване на адрсите на всички посетени от вас интернет страници.

en: Close all Epiphany windows
bg: Затваря всички прозорци на Epiphany

en: Close the bookmarks window
bg: Затваря прозорец с отметки

en: Close the history window
bg: Затваря прозореца с историята

en: Close this window
bg: Затваря прозореца

en: Configure the web browser
bg: Конфигурира интернет браузъра

en: Cookie accept
bg: Приема бисквитки

en: Cookies
bg: Бисквитки

en: Copy
bg: Копира

en: Copy Email Address
bg: Копира Адрес на Електронна Поща

en: Copy I_mage Address
bg: Копира Адрес на Из_ображение

en: Copy Image Address
bg: Копира Адрес на Изображение

en: Copy Link Address
bg: Копира Адрес на Хипер-връзка

en: Copy Page Address
bg: Копира Адрес на Страница

en: Copy the Selection
bg: Копира Маркирания Текст

en: Copy the selection
bg: Копира маркирания текст

en: Could not display help: %s
bg: Помощта не може да бъде изобразена: %s

en: Create a new topic
bg: Създава нова тема

en: Croatian (Mac_Croatian)
bg: Хърватски (Mac_Croatian)

en: Cu_t
bg: Из_рязва

en: Customize toolbars
bg: Настройва лентите с инструменти

en: Cut
bg: Изрязва

en: Cut the Selection
bg: Изрязва Маркирания Текст

en: Cut the selection
bg: Изрязва маркирания текст

en: Cyrillic
bg: Кирилица

en: Cyrillic (IS_O-IR-111)
bg: Кирилица (IS_O-IR-111)

en: Cyrillic (I_SO-8859-5)
bg: Кирилица (I_SO-8859-5)

en: Cyrillic (_IBM-855)
bg: Кирилица (_IBM-855)

en: Cyrillic (_KOI8-R)
bg: Кирилица (_KOI8-R)

en: Cyrillic (_MacCyrillic)
bg: Кирилица (_MacCyrillic)

en: Cyrillic (_Windows-1251)
bg: Кирилица/Българска (_Windows-1251)

en: Cyrillic/Russian (_CP-866)
bg: Кирилица/Руска (_CP-866)

en: Cyrillic/Ukrainian (Mac_Ukrainian)
bg: Кирилица/Украинска (Mac_Ukrainian)

en: Cyrillic/Ukrainian (_KOI8-U)
bg: Кирилица/Украинска (_KOI8-U)

en: DYNAMIC
bg: ДИНАМИЧНИ

en: Decrease the text size
bg: Намалява размера на текста

en: Default encoding
bg: Подразбиращо се кодиране

en: Default encoding. Accepted values are: "armscii-8", "Big5", "Big5-HKSCS", "EUC-JP", "EUC-KR", "gb18030", "GB2312", "geostd8", "HZ-GB-2312", "IBM850", "IBM852", "IBM855", "IBM857", "IBM862", "IBM864", "IBM866", "ISO-2022-CN", "ISO-2022-JP", "ISO-2022-KR", "ISO-8859-1", "ISO-8859-2", "ISO-8859-3", "ISO-8859-4", "ISO-8859-5", "ISO-8859-6", "ISO-8859-7", "ISO-8859-8", "ISO-8859-8-I", "ISO-8859-9", "ISO-8859-10", "ISO-8859-11", "ISO-8859-13", "ISO-8859-14", "ISO-8859-15", "ISO-8859-16", "ISO-IR-111", "KOI8-R", "KOI8-U", "Shift_JIS", "TIS-620", "UTF-7", "UTF-8", "VISCII", "windows-874", "windows-1250", "windows-1251", "windows-1252", "windows-1253", "windows-1254", "windows-1255", "windows-1256", "windows-1257", "windows-1258", "x-euc-tw", "x-gbk", "x-johab", "x-mac-arabic", "x-mac-ce", "x-mac-croatian", "x-mac-cyrillic", "x-mac-devanagari", "x-mac-farsi", "x-mac-greek", "x-mac-gujarati", "x-mac-gurmukhi", "x-mac-hebrew", "x-mac-icelandic", "x-mac-roman", "x-mac-romanian", "x-mac-turkish", "x-mac-ukrainian", "x-user-defined", "x-viet-tcvn5712", "x-viet-vps" and "x-windows-949".
bg: Подразбиращо се кодиране. Приемливите стойности са: "armscii-8", "Big5", "Big5-HKSCS", "EUC-JP", "EUC-KR", "gb18030", "GB2312", "geostd8", "HZ-GB-2312", "IBM850", "IBM852", "IBM855", "IBM857", "IBM862", "IBM864", "IBM866", "ISO-2022-CN", "ISO-2022-JP", "ISO-2022-KR", "ISO-8859-1", "ISO-8859-2", "ISO-8859-3", "ISO-8859-4", "ISO-8859-5", "ISO-8859-6", "ISO-8859-7", "ISO-8859-8", "ISO-8859-8-I", "ISO-8859-9", "ISO-8859-10", "ISO-8859-11", "ISO-8859-13", "ISO-8859-14", "ISO-8859-15", "ISO-8859-16", "ISO-IR-111", "KOI8-R", "KOI8-U", "Shift_JIS", "TIS-620", "UTF-7", "UTF-8", "VISCII", "windows-874", "windows-1250", "windows-1251", "windows-1252", "windows-1253", "windows-1254", "windows-1255", "windows-1256", "windows-1257", "windows-1258", "x-euc-tw", "x-gbk", "x-johab", "x-mac-arabic", "x-mac-ce", "x-mac-croatian", "x-mac-cyrillic", "x-mac-devanagari", "x-mac-farsi", "x-mac-greek", "x-mac-gujarati", "x-mac-gurmukhi", "x-mac-hebrew", "x-mac-icelandic", "x-mac-roman", "x-mac-romanian", "x-mac-turkish", "x-mac-ukrainian", "x-user-defined", "x-viet-tcvn5712", "x-viet-vps" and "x-windows-949".

en: Default font type
bg: Шрифт по подразбиране

en: Default font type. Possible values are "serif" and "sans-serif".
bg: Шрифт по подразбиране. Възможни стойности са "serif" и "sans-serif".

en: Delete the selected bookmark or topic
bg: Изтрива избраната отметка или тема

en: Delete the selected history link
bg: Изтрива избраната хипер-връзка

en: Detach current tab
bg: Отделя текущия таб

en: Display bookmarks help
bg: Показва помощ за отметки

en: Display credits for the web browser creators
bg: Иписва информация за създателите на браузъра

en: Display history help
bg: Показва помощ за История

en: Display the latest content of the current page
bg: Забавя последното съдъжание на текущата страница

en: Display web browser help
bg: Изобразява помощ за интернет браузъра

en: Don't open any windows; instead act as a server for quick startup of new Epiphany instances
bg: Не отваря прозорци; вместо това играе като сървър за бързо стартиране на нови Epiphany instances

en: Done.
bg: Готово.

en: Download Link
bg: Изтегля Хипер-връзката

en: Download Manager
bg: Управление на изтеглящите се файлове

en: Download _Details
bg: Информация за изтеглянията

en: Drag an item onto the toolbars above to add it, from the toolbars in the items table to remove it.
bg: Изтеглете инструмен в лентата с инструменти отгоре за да го добавите,или от лентата с инструменти в таблата с инструменти за да го премахнете.

en: Duplicated Bookmark
bg: Дублирани отметки

en: E_xecutive
bg: Изпълнител

en: Empty
bg: Празен

en: Enable Java
bg: Позволява Java

en: Enable Java.
bg: Позволява Java.

en: Enable JavaScript
bg: Позволява JavaScript

en: Enable JavaScript.
bg: Позволява JavaScript.

en: Enable Java_Script
bg: Позволява Java_Script

en: Enable _Java
bg: Позволява _Java

en: End of current session
bg: Край на текущата сесия

en: Entertainment
bg: Забавление

en: Ephy
bg: Epiphany

en: Epiphany Nautilus view
bg: Epiphany Nautilus изглед

en: Epiphany Nautilus view factory
bg: Epiphany Nautilus фабрика за изглед

en: Epiphany Web Browser
bg: Epiphany - Интернет Браузър

en: Epiphany automation
bg: Epiphany автоматизация

en: Epiphany can't be used now. Mozilla initialization failed. Check your MOZILLA_FIVE_HOME environmental variable.
bg: В момента Epiphany не може да бъде използван. Инсталацията на Mozilla се провали.Проверете вашата MOZILLA_FIVE_HOME environment променлива.

en: Epiphany can't be used now. Running the command "bonobo-slay" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Epiphany again.
    
    Bonobo couldn't locate the GNOME_Epiphany_Automation.server.
bg: В момента Epiphany не може да бъде използвана.Стартирането на командата "bonobo-slay" от командния интерпретатор може да реши проблема. Ако това не помогне - рестартирайте компютъра или инсталирайте отново Epiphany.
    
    Bonobo не може да намери файлът GNOME_Epiphany_Automation.server .

en: Epiphany cannot handle this protocol,
    and no GNOME default handler is set
bg: Epiphany не може да работи с този протокол,
    и не е насроена програма в GNOME, която да може

en: Exit Fullscreen
bg: Напуска Цял Екран

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: Failed to create directory %s.
bg: Директорията %s не може да бъде създадена.

en: Failed to find %s
bg: Не намира %s

en: File %s will be overwritten.
    If you choose yes, the contents will be lost.
    
    Do you want to continue?
bg: Файлът %s ще бъде презаписан.
    Ако се съгласите, ще загубите неговото съдържание.
    
    Да презапиша ли?

en: Filename
bg: Име на файл

en: Filename to print to
bg: Име на файл, който да се разпечата

en: Filename to print to.
bg: Име на файл, който да се разпечата.

en: Find
bg: Търси

en: Find Ne_xt
bg: С_ледващо Търсене

en: Find Pre_vious
bg: Пр_едишно търсене

en: Find a word or phrase in the page
bg: Търси за дума или фраза в страницата

en: Find next occurrence of the word or phrase
bg: Търси следващото място ня дума или фраза

en: Find previous occurrence of the word or phrase
bg: Търсли предишното място на дума или фраза

en: First
bg: Първи

en: Fonts and Colors
bg: Шрифтове и Цветове

en: For find in page, whether to start again at the beginning after reaching the end of the page.
bg: За търсене в страница, или да започне от начало или след достигане на края на страницата.

en: GConf error:
      %s
bg: GConf грешка:
      %s

en: Galeon bookmarks
bg: Отметки от Galeon

en: General
bg: Основни

en: Go
bg: Отива

en: Go to a specified location
bg: Отива на посоченото местоположение

en: Go to the home page
bg: Отива в домашната страница

en: Go to the next visited page
bg: Отива на следващата посетена страница

en: Go to the previous visited page
bg: Отива на предишната посетена страница

en: Go up one level
bg: Нагоре с едно ниво

en: Greek
bg: Гръцки

en: Greek (_ISO-8859-7)
bg: Гръцки (_ISO-8859-7)

en: Greek (_MacGreek)
bg: Гръцки (_MacGreek)

en: Greek (_Windows-1253)
bg: Гръцки (_Windows-1253)

en: H_istory
bg: _История

en: Hebrew
bg: Юдейски

en: Hebrew (IS_O-8859-8-I)
bg: Юдейски (IS_O-8859-8-I)

en: Hebrew (_IBM-862)
bg: Юдейски (_IBM-862)

en: Hebrew (_MacHebrew)
bg: Юдейски (_MacHebrew)

en: Hebrew (_Windows-1255)
bg: Юдейски (_Windows-1255)

en: Hindi (Mac_Devanagari)
bg: Хинди (Mac_Devanagari)

en: History
bg: История

en: Home page
bg: Домашна страница

en: Import Bookmarks
bg: Вмъква отметки

en: Import bookmarks from another browser or a bookmarks file
bg: Вмъква отметки от друг браузър или файл с отметки

en: Increase the text size
bg: Увеличава размера на текста

en: Japanese
bg: Японски

en: Japanese (_EUC-JP)
bg: Японски (_EUC-JP)

en: Japanese (_ISO-2022-JP)
bg: Японски (_ISO-2022-JP)

en: Japanese (_Shift-JIS)
bg: Японски (_Shift-JIS)

en: Konqueror bookmarks
bg: Отметки от Konqueror

en: Korean
bg: Корейски

en: Korean (_EUC-KR)
bg: Корейски (_EUC-KR)

en: Korean (_ISO-2022-KR)
bg: Корейски (_ISO-2022-KR)

en: Korean (_JOHAB)
bg: Корейски (_JOHAB)

en: Korean (_UHC)
bg: Корейски (_UHC)

en: L_egal
bg: За_конен

en: Lan_dscape
bg: Пей_заж

en: Language
bg: Език

en: Language Editor
bg: Редактор на езици

en: Languages
bg: Езици

en: Last
bg: Последен

en: Launch the bookmarks editor
bg: Стартира редактора на отметки

en: Load the given session file
bg: Зарежда файлът на дадената сесия

en: Loading %s...
bg: Зарежда %s...

en: Local files
bg: Локални файлове

en: MB
bg: Мегабайта

en: Match case for find in page
bg: Съвпадение за търсене в страница

en: Match case for find in page.
bg: Съвпадение·за·търсене·в·страница.

en: Middle click to open the web page pointed to by the currently selected text
bg: Натискане на среден бутон на мишката за да се отвори посочената чрез избирания текст страница

en: Middle clicking on the main view pane will open the web page pointed to by the currently selected text.
bg: Натискане на среден бутон на мишката върху основната страница ще отвори посочената с избрания в момента текст.

en: Min_imum font size:
bg: Мини_мална големина на шрифта:

en: Mo_re...
bg: _Още...

en: Most Visited
bg: Най-посещавани

en: Move Tab _Left
bg: Премества Таб в _Ляво

en: Move Tab _Right
bg: Премества Таб в _Дясно

en: Move current tab to left
bg: Премества текущия таб в ляво

en: Move current tab to right
bg: Премества текущия таб в дясно

en: Mozilla bookmarks
bg: Отметки от Mozilla

en: New Bookmark
bg: Нови Отметки

en: New _Tab
bg: Нов _Таб

en: News
bg: Новини

en: Next
bg: Следващ

en: No
bg: Не

en: No available applications to open the specified file.
bg: Няма инсталирана програма, която да отвори този файл.

en: Not Categorized
bg: Без Категория

en: Only _from sites you visit
bg: Само _от страници, които посещавате

en: Open
bg: Отваря

en: Open Frame
bg: Отвяря Рамка

en: Open Frame in New Window
bg: Отвавя Рамка в Нов Прозорец

en: Open Frame in New _Tab
bg: Отваря Рамка в Нов _Таб

en: Open Frame in _New Window
bg: Отваря Рамка в _Нов Прозорец

en: Open Image
bg: Отваря Изображение

en: Open Image in New T_ab
bg: Отваря Изображението е Нов Т_аб

en: Open Image in New Window
bg: Отвяря Изображение в Нов Прозорец

en: Open Image in New _Window
bg: Отваря Изображението в Нов _Прозорец

en: Open Link in New _Tab
bg: Отваря Връзка в Нов _Таб

en: Open Link in _New Window
bg: Отваря Връзка в _Нов Прозорец

en: Open _Image
bg: Отваря _Изображение

en: Open a file
bg: Отваря файл

en: Open a new tab
bg: Отваря нов таб

en: Open a new tab in an existing Epiphany window
bg: Отваря нов таб в съществуващия прозорец на Epiphany

en: Open a new window
bg: Отваря нов прозорец

en: Open a new window in an existing Epiphany process
bg: Отваря нов прозорец в съществуващия процес на Epiphany

en: Open in New Window
bg: Отваря в Нов Прозорец

en: Open in New _Tab
bg: Отваря в нов _Таб

en: Open in New _Tabs
bg: Отваря в нови _Табове

en: Open in _tabs by default
bg: Отваря в _табове по подразбиране

en: Open in tabs by default.
bg: Отваря в табове по подразбиране.

en: Open the bookmarks window
bg: Отваря прозорецът с отметките

en: Open the history window
bg: Отваря прозорец историята на посетените от вас интернет страници

en: Open the selected bookmark in a new tab
bg: Отваря избраната отметка в нов таб

en: Open the selected bookmark in a new window
bg: Отваря избраната отметка в нов прозорец

en: Open the selected history link in a new tab
bg: Отваря избраната хипер-връзка в нов таб

en: Open the selected history link in a new window
bg: Отваря избраната хипер-връзка в нов прозорец

en: Others
bg: Други

en: P_age title
bg: Заг_лавие на страницата

en: P_ersonal Data
bg: Ли_чна информация

en: P_ortrait
bg: П_ортрет

en: P_references
bg: На_стройки

en: P_rinter:
bg: П_ринтер:

en: Pa_ges
bg: Ст_раници

en: Page _numbers
bg: Номера на _страниците

en: Page a_ddress
bg: Адрес на с_траницата

en: Paper
bg: Хартия

en: Paper type
bg: Вид на хартията

en: Paper type. Supported values are "A4", "Letter", "Legal" and "Executive".
bg: Тип на Хартия. Валидни видова са A4",·"Letter",·"Legal"·и·"Executive".

en: Passwords
bg: Пароли

en: Paste
bg: Поставя

en: Paste clipboard
bg: Поставя от клипборда

en: Paste the Clipboard
bg: Поставя от Клипборда

en: Paste the clipboard
bg: Поставя от клипборда

en: Personal Data Manager
bg: Мениджър за личната информация

en: Preferences
bg: Настройки

en: Preferred languages, two letter codes.
bg: Предпочитани езици, кодове от по две букви.

en: Previous
bg: Предишен

en: Print
bg: Разпечатай

en: Print the Current File
bg: Разпечатва текущия файл

en: Print the current page
bg: Разпечатва текущата страница

en: Printer name
bg: Име на принтера

en: Printer name.
bg: Име на принтера.

en: Printing bottom margin
bg: Изпечатва долното поле

en: Printing bottom margin (in mm).
bg: Изпечатва·долното·поле (в мм).

en: Printing left margin
bg: Изпечатва·лявото·поле

en: Printing left margin (in mm).
bg: Изпечатва лявото поле (в мм).

en: Printing right margin
bg: Изпечатва дясното поле

en: Printing right margin (in mm).
bg: Изпечатва·дясното·поле (в мм).

en: Printing top margin
bg: Изпечатва·горното·поле

en: Printing top margin (in mm).
bg: Изпечатва горното поле (в мм).

en: Privacy
bg: Защита на личните данни

en: R_omanian (ISO-8859-16)
bg: Р_умънски (ISO-8859-16)

en: Redirecting to %s...
bg: Пренасочва към %s...

en: Remaining
bg: Остават

en: Rename the selected bookmark or topic
bg: Преименува избраната отметка или тема

en: Run Epiphany in full screen mode
bg: Стартира Epiphany на цял екран

en: S_end To...
bg: И_зпраща На...

en: Save As
bg: Запазва Като

en: Save Background As
bg: Запазва Фон Като...

en: Save Background As...
bg: Запазва Фона Като...

en: Save Image As
bg: Запазва Изображение Като...

en: Save Image As...
bg: Запазва Изображението Като...

en: Save Page As
bg: Запазва Страница Като...

en: Save Page As...
bg: Запазва Страница Като...

en: Save _As...
bg: Запазва _Като...

en: Save the current page
bg: Запазва текущата страница

en: Search for a String
bg: Търси за определен Израз

en: Search the web
bg: Търси в Интернет

en: Select All
bg: Маркира Всичко

en: Select _All
bg: Избира _Всичко

en: Select all bookmarks or text
bg: Избира всички отметки или текст

en: Select all history links or text
bg: Избира всички посещавани адреси или текст

en: Select the Entire Document
bg: Маркира Целия Документ

en: Select the destination filename
bg: Посочва името на крайния файл

en: Select the entire page
bg: Избира цялата страница

en: Send a link of the current page
bg: Избира връзка от текущата страница

en: Separator
bg: Разделител

en: Set to Current _Page
bg: Настройва като Текущата _Страница

en: Set to _Blank Page
bg: Настройва като _Празна страница

en: Shopping
bg: Пазаруване

en: Show bookmarks bar by default
bg: Показва лентата с отметките по подразбиране

en: Show bookmarks bar by default.
bg: Показва лентата с отметките по подразбиране.

en: Show both the title and address columns
bg: Показва колоните за заглавието и адреса

en: Show download details
bg: Показва информация за теглещите се файлове

en: Show download details.
bg: Показва информация за теглещите се файлове.

en: Show only the address column
bg: Показва само колоната с адреса

en: Show only the title column
bg: Показва само титулната колона

en: Show or hide bookmarks bar
bg: Показва или скрива лентата за отметките

en: Show or hide statusbar
bg: Показва или скрива лентата за състоянието

en: Show or hide toolbar
bg: Показва или скрива лентата с инструменти

en: Show statusbar by default
bg: Показва лентата за състоянието по подразбиране

en: Show statusbar by default.
bg: Показва лентата за състоянието по подразбиране.

en: Show the selected bookmark or topic in the bookmarks bar
bg: Показва избраната отметка или тема в лентата с отметки

en: Show toolbars by default
bg: Показва лентата с инструменти по подразбиране

en: Show toolbars by default.
bg: Показва лентата с инструменти по поразбиране.

en: Si_ze:
bg: Раз_мер:

en: Simplified Chinese
bg: Опростен Китайски

en: Sites
bg: Интернет страници

en: Siz_e:
bg: Разм_ер:

en: Size
bg: Размер

en: Size of disk cache
bg: Големина на кеша

en: Size of disk cache, in MB.
bg: Големина на кеша в МБ.

en: South _European (ISO-8859-3)
bg: Южно _Евопейски (ISO-8859-3)

en: Sports
bg: Спортове

en: St_atusbar
bg: Лента за _Състоянието

en: Stop current data transfer
bg: Спира текущото пренасяне на данни

en: T_itle and Address
bg: За_главие и Адрес

en: T_oolbars
bg: Ленти с _Инструменти

en: Tamil
bg: Южно Индииски

en: Thai
bg: Тай

en: Thai (IS_O-8859-11)
bg: Тай (IS_O-8859-11)

en: Thai (TIS-_620)
bg: Тай (TIS-_620)

en: The currently selected fonts language
bg: Текушия избран език за шритовете

en: The currently selected fonts language. Valid values are "ar" (arabic), "x-baltic" (baltic languages), "x-central-euro" (central european languages), "x-cyrillic" (languages written with cyrillic alphabet), "el" (greek), "he" (hebrew), "ja" (japanese), "ko" (korean), "zh-CN" (simplified chinese), "th" (thai), "zh-TW" (traditional chinese), "tr" (turkish), "x-unicode" (other languages), "x-western" (languages written in latin script), "x-tamil" (tamil) and "x-devanagari" (devanagari).
bg: Текушия·избран·език·за·шритовете. Валидни стойности са "ar"·(арабски),·"x-baltic"·(балтииски езици),·"x-central-euro"·(централно европейскиезици),·"x-cyrillic"·(езици с писменост на кирилица),·"el"·(гръцки),·"he"·(юдейски),·"ja"·(японски),·"ko"·(корейски),·"zh-CN"·(опростен китайски),·"th"·(тайвански),·"zh-TW"·(традиционен китайски),·"tr"·(турски),·"x-unicode"·(други езици),·"x-western"·(езици с ·западна писменост на латиница),·"x-tamil"·(южно-индииски)·and·"x-devanagari"·(devanagari).

en: The encoding autodetector. Empty string means autodetect is off
bg: Автоматично засичане на кодовата таблица. Празно място значи, че автоматичното засичане е изключено.

en: The encoding autodetector. Valid entries are "" (autodetectors off), "cjk_parallel_state_machine" (autodetect east asian encodings), "ja_parallel_state_machine" (autodetect japanese encodings), "ko_parallel_state_machine" (autodetect korean encodings), "ruprob" (autodetect russian encodings), "ukprob" (autodetect ukrainian encodings), "zh_parallel_state_machine" (autodetect chinese encodings), "zhcn_parallel_state_machine" (autodetect simplified chinese encodings), "zhtw_parallel_state_machine" (autodetect traditional chinese encodings) and "universal_charset_detector" (autodetect most encodings).
bg: Автоматично·засичане·на·кодовата·таблица. Валидни стойности са ""·(изключено),·"cjk_parallel_state_machine"·(за източно европейските кодови таблици),·"ja_parallel_state_machine"·(за японските кодови таблици),·"ko_parallel_state_machine"·(за корейските кодови таблици),·"ruprob" (за руските кодови таблици),·"ukprob"·(за украински кодови·таблици),·"zh_parallel_state_machine"·(за китайски кодови таблици),·"zhcn_parallel_state_machine"·(за опростени китайски·кодови·таблици),·"zhtw_parallel_state_machine"·(за традиционни китайски·кодови·таблици)·and·"universal_charset_detector"·(за повечето кодови таблици).

en: The file has not been saved.
bg: Файлът не беше запазен.

en: The protocol specified is not recognised.
    
    Would you like to try the GNOME default?
bg: Определения протокол не е разпознат.
    
    Бихте ли искали да опитам протокола по подразбиране на GNOME?

en: The specified path does not exist.
bg: Определения път не съществува.

en: Title
bg: Заглавие

en: To_pics:
bg: За_главия:

en: Topics
bg: Заглавия

en: Traditional Chinese
bg: Тадиционен Китайски

en: Transferring data from %s...
bg: Пренася данни от %s...

en: Travel
bg: Пътуване

en: Turkish
bg: Турски

en: Turkish (I_SO-8859-9)
bg: Турски (I_SO-8859-9)

en: Turkish (_IBM-857)
bg: Турски (_IBM-857)

en: Turkish (_MacTurkish)
bg: Турски (_MacTurkish)

en: Turkish (_Windows-1254)
bg: Турски (_Windows-1254)

en: Type a topic
bg: Тип тема

en: URL
bg: АДРЕС

en: Unicode
bg: Уникод

en: Unicode (UTF-_7)
bg: Уникод (UTF-_7)

en: Unicode (UTF-_8)
bg: Уникод (UTF-_8)

en: Unknown
bg: Непознат

en: Untitled
bg: Без заглавие

en: Use Image As Background
bg: Използва Изображението като Фон

en: Use own colors
bg: Използва собствени цветове

en: Use own fonts
bg: Използва собствени шрифтове

en: Use tabs
bg: Използва табове

en: Use the normal text size
bg: Използва нормален размер на текста

en: Use your own colors instead of the colors the page requests.
bg: Изполва ваши цветове вместо цветове доставени от странците.

en: Use your own fonts instead of the fonts the page requests.
bg: Използва ваши шрифтове вместо шрифтове доставени от страниците.

en: Used internally by the nautilus view
bg: Използван вътрешно от nautilus

en: Vietnamese (V_PS)
bg: Виетнамски (V_PS)

en: Vietnamese (_TCVN)
bg: Виетнамски (_TCVN)

en: Vietnamese (_VISCII)
bg: Виетнамски (_VISCII)

en: Vietnamese (_Windows-1258)
bg: Виетнамски (_Windows-1258)

en: View and remove cookies and passwords
bg: Преглежда или премахва бисквитки и пароли

en: View as Web Page
bg: Виж като интернет страница

en: View or modify the properties of the selected bookmark
bg: Преглежда или променя настройките на избраната отметка

en: View the source code of the page
bg: Показва кода на интернет страницата

en: Waiting for authorization from %s...
bg: Очаква разрешение от %s...

en: Web Bookmarks
bg: Отметки

en: Web Browser
bg: Браузър

en: Web Page
bg: Интернет страница

en: Web Page Viewer
bg: Програма за разглеждане на интернет страници

en: Western
bg: Западен

en: Western (IS_O-8859-15)
bg: Западен (IS_O-8859-15)

en: Western (I_SO-8859-1)
bg: Западен (I_SO-8859-1)

en: Western (_IBM-850)
bg: Западен (_IBM-850)

en: Western (_MacRoman)
bg: Западен (_MacRoman)

en: Western (_Windows-1252)
bg: Западен (_Windows-1252)

en: Where to accept cookies from. Possible values are "anywhere", "current site" and "nowhere".
bg: От къде да приема бисквитки. Възможните стойности са "anywhere",·"current·site"·и·"nowhere".

en: Whether to print the date in the footer
bg: Къде в долната част да изпечатам датата

en: Whether to print the date in the footer.
bg: Къде в долната част да·изпечатам·датата.

en: Whether to print the page address in the header
bg: Къде·в горната·част· част да·изпечатам·адреса на страницата·

en: Whether to print the page address in the header.
bg: Къде в·горната част ·част·да изпечатам адреса·на·страницата.

en: Whether to print the page numbers (x of total) in the footer
bg: Къде в долната част да изпечатам номера на страницата (x от общо)

en: Whether to print the page numbers (x of total) in the footer.
bg: Къде·в долната част да·изпечатам·номера·на·страницата·(x·от·общо).

en: Whether to print the page title in the header
bg: Дали в·горната·част да изпечатва заглавието на страницата

en: Whether to print the page title in the header.
bg: Дали·в·горната·част да·изпечатва·заглавието·на·страницата.

en: Work
bg: Работа

en: Yes
bg: Да

en: You can open it with another application or save it on disk.
bg: Можете да го отворите с друга програма или да го запишете на диска.

en: Zoom _In
bg: _Увеличава

en: Zoom _Out
bg: Нама_лява

en: _About
bg: _Относно

en: _Add Bookmark...
bg: _Добавя Отметка...

en: _Address
bg: _Адрес

en: _Address:
bg: _Адрес:

en: _All pages
bg: _Всички страници

en: _Always accept
bg: _Винаги приема

en: _Arabic
bg: _Арабски

en: _Armenian (ARMSCII-8)
bg: _Арменски (ARMSCII-8)

en: _Back
bg: _Назад

en: _Baltic
bg: _Балтийски

en: _Bookmark Link...
bg: _Отмята Връзка...

en: _Bookmarks
bg: _Отметки

en: _Bookmarks Bar
bg: _Лента с Отметки

en: _Bottom:
bg: _Долу:

en: _Celtic (ISO-8859-14)
bg: _Келтски (ISO-8859-14)

en: _Close
bg: _Затваря

en: _Contents
bg: _Съдържания

en: _Copy
bg: _Копира

en: _Copy Address
bg: _Копира Адрес

en: _Copy Link Address
bg: _Копира Адресът на Връзката

en: _Cyrillic
bg: К_ирилица

en: _Date
bg: _Дата

en: _Default:
bg: По _подразбиране:

en: _Delete
bg: _Изтрива

en: _Detach Tab
bg: _Отделя Таб

en: _Disk space:
bg: Заемано пространство:

en: _Download Link...
bg: _Изтегля Връзка...

en: _Edit
bg: _Редактира

en: _Edit Bookmarks
bg: _Редактира Отметка

en: _Encoding
bg: _Кодиране

en: _Farsi (MacFarsi)
bg: _Фарси (MacFarsi)

en: _File
bg: _Файл

en: _File:
bg: _Файл:

en: _Find...
bg: _Търси...

en: _Find:
bg: _Търси:

en: _Forward
bg: _Напред

en: _Fullscreen
bg: На _Цял Екран

en: _Georgian (GEOSTD8)
bg: _Грузински (GEOSTD8)

en: _Go
bg: _Отива

en: _Grayscale
bg: _Черно-бял

en: _Greek
bg: _Гръцки

en: _Hebrew
bg: Юдейски

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Home
bg: _Домашна
    страница

en: _Icelandic (MacIcelandic)
bg: _Исландски (MacIcelandic)

en: _Import Bookmarks...
bg: _Вмъква Отметки...

en: _Indian
bg: _Индийски

en: _Japanese
bg: _Японски

en: _Korean
bg: _Корейски

en: _Language:
bg: _Език:

en: _Left:
bg: _Ляв:

en: _Letter
bg: _Писмо

en: _Location...
bg: _Местоположение...

en: _Never accept
bg: _Никога не приема

en: _New Topic
bg: _Нова Тема

en: _New Window
bg: _Нов Прозорец

en: _Next
bg: _Следващ

en: _Next Tab
bg: _Следващ Таб

en: _Nordic (ISO-8859-10)
bg: Скандинавски (ISO-8859-10)

en: _Normal Size
bg: _Нормален размер

en: _Open Frame
bg: _Отваря Рамка

en: _Open Link
bg: _Отваря Връзка

en: _Open in New Window
bg: _Отваря в Нов Прозорец

en: _Open in New Windows
bg: _Отвяря в Нови Прозорци

en: _Open...
bg: _Отваря...

en: _Other
bg: _Други

en: _Page Source
bg: _Код на страницата

en: _Paste
bg: _Поставя

en: _Pause
bg: _Пауза

en: _Previous
bg: _Предишен

en: _Previous Tab
bg: _Предишен Таб

en: _Print...
bg: _Разпечатва...

en: _Properties
bg: _Настройки

en: _Proportional:
bg: _Съразмерно:

en: _Reload
bg: _Презарежда

en: _Remove Toolbar
bg: _Премахва Панел с интрументи

en: _Rename...
bg: _Преименува...

en: _Resume
bg: _Продължава

en: _Right:
bg: _Дясно:

en: _Romanian (MacRomanian)
bg: _Румънски (MacRomanian)

en: _Save Background As...
bg: _Запазва Фон Като...

en: _Save Image As...
bg: _Запазва Изображение Като...

en: _Search:
bg: _Търсене:

en: _Selection
bg: _Селекция

en: _Show in Bookmarks Bar
bg: _Показва в Лента с Отметки

en: _Show in bookmarks bar
bg: _Показва в лента с отметки

en: _Stop
bg: _Спира

en: _Tabs
bg: _Табове

en: _Thai (Windows-874)
bg: _Тай (Windows-874)

en: _Title
bg: _Заглавие

en: _Title:
bg: _Заглавие:

en: _Toolbar
bg: _Лента с инструменти

en: _Top:
bg: _Горе:

en: _Turkish
bg: _Турски

en: _Unicode
bg: _Уникод

en: _Up
bg: _Нагоре

en: _Use Image As Background
bg: _Използва Изображението като Фон

en: _User Defined
bg: _Избран от Потребителя

en: _Vietnamese
bg: _Виетнамски

en: _View
bg: _Изглед

en: _Visual Hebrew (ISO-8859-8)
bg: Визуален Юдейски (ISO-8859-8)

en: _Western
bg: _Западен

en: _Wrap around
bg: Об_вива

en: _Zoom
bg: _Увеличава

en: _to:
bg: _до:

en: fr_om:
bg: _от:

en: http://www.google.com/search?q=%s&ie=UTF-8&oe=UTF-8
bg: http://www.google.co.uk/search?q=%s&ie=UTF-8&oe=UTF-8

en: site
bg: страница

en: system-language
bg: системен-език

en: x-western
bg: x-западен
